یکشنبه ۴ام تیر ۱۳۹۶ ۱۰:۱۲:۱۳ قبل از ظهر

شورای اقامه نماز شهرستان بافق تشکیل جلسه داد

کد خبر: 53641
تعداد بازدیدکننده: 122
تاریخ: ۲۴ دی ۱۳۹۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ؛ با حضور مشاور استاندار و رئیس ستاد اقامه نماز استان ، امام جمعه ، فرماندار بافق و اعضای ستاد اقامه نماز شهرستان بافق در آموزش و پرورش این شهرستان برگزار شد

رئیس ستاد اقامه نماز استان یزد با اشاره به طرح یاوران نماز در استان گفت :یکی از طرح های مهمی که در زمینه اقامه و برپایی نماز در استان صورت گرفته، طرح یاوران نماز یا همان تشکیل شورای سیاست گذاری اقامه نماز جماعت در محلات است.

“حجت الاسلام علی حبیبیان” تصریح کرد: یکی از مهمترین ویژگی های این طرح، محول کردن فعالیت ها به جوانان است؛ به این گونه که جوانان و دانش آموزان با حضور در مساجد، شواراهای مختلفی از جمله شورای اذان و اقامه، شورای خادمان، شورای پذیرایی و شوراهای دیگر را تشکیل داده و به نوعی فعالیت های مسجد توسط جوانان اداره می شود.

“حجت الاسلام سلیمانی” امام جمعه بافق نیز ضمن تاکید بر اقامه نماز اول وقت در سطح شهرستان گفت : اهمیت نماز به قدری مهم است که قرآن بعد از ایمان آن را متذکر شده است ” یقیمون الصلوه ” از این جا به اهمیت نماز پی می بریم زیرا نماز یکی از پایه های دین شمرده شده است و در راس همه عبادتها است.

فرماندار بافق در این نشست با اشاره به اهمیت ، فضیلت نماز و ترویج فرهنگ نماز گفت: برای تعالی و ترویج فرهنگ نماز و رسیدن به نقطه مطلوب همه ما مسوول هستیم و هر کس به توان خود باید در این راه کمک کند.

“سید مهدی طلای مقدم” با بیان اینکه وضعیت اقامه نماز در سطح شهرستان مطلوب و الگو است ، تصریح کرد : حضور پرشور مردم بافق در اقامه نماز ظهر عاشورا بی تردید یک نوع حماسه دینی و لبیک به پیام کربلا داشت که جای تقدیر و تشکر از همه را دارم.

در ادامه اعضای شورای ستاد اقامه نماز به بیان عملکرد ، نظرات و پیشنهادت خود در حوزه نماز و فرهنگ ترویج نماز بحث و تبادل نظر کردند.

IMG_5118 IMG_5121 IMG_5126 IMG_5127