جمعه ۴ام فروردین ۱۳۹۶ ۱۰:۴۲:۵۵ قبل از ظهر

سایت خصوصی سازی نوشت:فروش قطعی سنگ آهن مرکزی + عکس

کد خبر: 53647
تعداد بازدیدکننده: 275
تاریخ: ۲۴ دی ۱۳۹۳

سنگ آهن

سایت سازمان خصوصی سازی:

فروش قطعی سنگ آهن مرکزی

در تاریخ ۹۳/۱۰/۲۴

http://ipo.ir/index.aspx?siteid=1&fkeyid=&siteid=1&pageid=1418

۳۰ نظر

 1. محمد می‌گه:

  سلام. کاش لاقل حرمتمان حفظ شده بود کاش کارگران و رییس شورا به زندان نرفته بودند. بعد از ۵۵ سال از خواب غفلت بیدار شدن کاش کاش کاش کاش کاش…………………………

 2. طاهر می‌گه:

  دولت تدبیر و امید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! وای به حالت

  • ناشناس می‌گه:

   من کاری به دولت تدبیر یا مهرورزی ندارم ،هیچکدام نفعی به ما نرساندند
   من از آقایان می خواهم به جای گیرد دادن به معدن سنگ آهن بافق و اختصاصی سازی آن موارد زیر را پی گیری کنند و حقوق ملت ایران را از بیگانگان بازبستانند :
   ۱)سهم ایران در دریای خزر از سال ۱۳۸۰ ، از ۵۰ درصد به ۱۲ درصد رسیده است .با این تقسیم بندی جدید مساحتی به اندازه ی استان اصفهان از ایران جدا شده است.دریای خزر سرشار از نفت و گاز است .
   ۲)گرفتن حق آب ایران از رودخانه ی هیرمند بر طبق قراردادی که در سال ۱۳۱۸ بین ایران و افغانستان بسته شد.اگر حق آب ایران گرفته شود کشاورزی که مهمترین منبع درآمد مردم سیستان و بلوچستان است احیا می شود و این استان از فقر نجات می یابد.
   ۳)تجهیز صنعت نفت و گاز تا دیگر قطر ۲۰ برابر بیشتر از ایران از میادین مشترک برداشت نکند.عراق هم در شرایط فعلی با اینکه کشوری جنگ زده است ، از میادین مشترک بیشتر از ما برداشت می کند زیرا تجهیزات نفتی آن مدرن تر است.
   ۴)جلوی مفاسد اقتصادی را بگیرید که من فهرستی را در زیر بیان می کنم :
   -فساد ۱۰۰۰ میلیارد تومانی تامین اجتماعی
   -فساد ۳۰۰۰ میلیاردی
   -فساد ۷۰۰۰ میلیاردی
   -فساد ۹۰۰۰ میلیاردی
   -فساد ۱۲۰۰۰ میلیاردی
   -فساد ۹۴۰۰۰ میلیاردی شاندیز
   .
   .
   .

 3. حسین می‌گه:

  این واگذاری خیلی وقت است که قطعی شده است .حدود دوماه پیش که یکی از مسئولین فولاد خوزستان اعلام کرد که این شرکت تقاضای تشکیل مجمع سنگ اهن را داده تا در ان نسبت به تعیین هیئت مدیره جدید اقدام شود و گفته بود چون ۲۸/۵درصد از سنگ اهن مرکزی مال انها است باید دو نفر از اعضای هیئت مدیره نیز ازانهاباشد.تمام این مدت همه ما سرکار بودیم و کارگروه ما هم در حد کشک است.همه مسئولین هم خبر داشتند نشانه ان هم مصاحبه یک ماه پیش دخیل عباس که صراحتا گفت کار واگذاری شرکت تمام شده و دادن ۱۵درصد به شهر هم اصلا بحثش هم نشده است .بعد از این همه زحمت مردم وکارگران و زندان رفتن و این همه جلسه تنها چیزی که نصیب شهر شده وعده های توخالی کسانی است که مردم را احمق فرض کرده اند.انها که بار خود و چند نسل خود را بسته اند و قرار نیست در اینجا بمانند می مانیم ما و بچه هایمان که چند سال دیگر مثل زابلیها اواره شویم .باید به ان دارودسته شعبان بی مخ هم بگوییم که کلاهتان را بالاتر بگذارید که مردانگی نداشته خود را فروختید به قیمت بدبختی بیشتر مردم!!!!!!!!!!!!!

 4. مرتب می‌گه:

  درد اینکه بهت دروغ بگن خیییییلی سنگین تر از این فروخته شدنه…

 5. ناشناش می‌گه:

  پدرم ۲۶ دی فوت کرده و جمعه سالگردش است .داشتم تقویم را نگاه می کردم.از شما هم درخواست می کنم سری به تقویم بزنید و نگاهی به این روز بیندازید.حوادث آن را مرور کنید و فاتحه ای هم برای پدر من بخوانید.
  پدر خیلی مهمه ،پدر دلسوز فرزندان و نوادگانش است.تمام تلاش خود را انجام می دهد تا برای آینده ی آنها اندوخته ای جا بگذارد تا در رفاه و آسایش زندگی کنند.
  گاهی اوقات فرزندان،قدر پدر خود را نمی دانند.حتی به او فحش می دهند و مرگ او را می خواهند.زمانی که او را از دست می دهند تازه می فهمند که چه گوهری را از دست داده اند.می فهمند پدرشان رفت اما به فکر آنها بود.برایشان اندوخته ای برای آینده جا گذاشت.
  واقعا اندوخته ی ما برای نسل بعد از خود چیست؟فرزندانمان چگونه به ما نگاه می کنند؟
  حسین عزیز (کامنت ۳)می دانی چرا مردم سیستان بلوچستان به شهرهای دیگر مهاجرت می کنند ؟
  عمده درآمد مردم عزیز بلوچستان از طریق کشاورزی بوده است .در گذشته هم دولت ایران در سال ۱۳۱۸ قرارد دادی با دولت افغانستان بست که بر اساس آن می بایشت دولت افغانستان اجازه بدهد آب هیرمند به ایران بیاید.دولت ایران با زیرکی توانست کلیه مفاد این قرار داد را به نفع ایران رقم بزند.
  در ۲۰ سال اخیر د ولت افعانستان برخلاف قرار داد ۱۳۱۸ ،حق آب ایران از هیرمند را نمی دهد و این باعث شده است کشاورزی در سیستان و بلوچستان تعطیل شود و مردم آن به شهرهای دیگر مهاجرت کنند.دولت ایران هم تا کنون کاری برای احقاق حق ایران از آب هیرمند طبق قرارداد ۱۳۱۸ انجام نداده است.(یادتان باشد قراردادهای بین المللی بعد از عوض شدن حکومتها پابرجا می ماند و آن کشور باید به آن عمل کند)
  در این جاست که باید بگوییم بعضی ها با رفتن خود ، داغ بر دل همه می گذارند و بعضی ها برای ماندن خود همه را داغدار می کنند.

  • جوون قدیم می‌گه:

   آن روز بدترین روز زندگانی من بود .
   یک پدر زمانی خورد می شود که فرزندانش ، او را از خانه ای که خود ساخته بیرون می کنند ، آن روز زمان مرگ یک پدر است حتی اگر روحش ماهها بعد از جسم بیرون رود.

 6. جوان بافقی می‌گه:

  جناب آقای مدیر منتظر وعده های جدیدتان هستیم
  صحبتهای مسجد جامعه تان جالب بود ولی عملتان در پشت پرده چیز دیگری بود
  آقای صباغیان دیدی مسعولین کاری نمیکنند

 7. ترنم می‌گه:

  دلم فقط یک دل سیرگریه میخوادبه حال وروزشهرم برای اینده طفلکانم چه قراراست بهسرشان بیاید برای کسانی که حرف حق زدندوبه ناحق زندان رفتنداهای اونایی که عربده میکشیدیدامیدوارم خودتان راارزان نفروخته باشید مسئولان وبزرگان شهرچشمتان روشن

 8. دوست می‌گه:

  سلام . شاید این فروختن به نفع شهرمان بافق باشد به این دلایل که : ۱ . حقوق های میلیونی ( یک زن و شوهر که حدود ۳۶ میلیون ماهانه حقوق می گیرند !!! ) تمام می شود و این تبعیض ها از بین می رود . ۲٫ دانش آموزان شهرمان دیگر به این فکر نیستند که سریع با یک مدرک دیپلم و در ادامه با مدرک علمی کاربردی و دانشگاه آزاد به سنگ آهن بروند و … بلکه شاید باعث شود دانش آموزان بافقی بهتر از استعدادهای خود استفاده کنند ۳٫ رونق گرفتن فعالیت های دیگر در شهر مانند کشاورزی و …

  • محمد می‌گه:

   اون زن و شوهری که روی هم ۳۶ میلیون حقوق می گرفتن باز هم می گیرند چون دمشان به جاهای گلفتی بند است .پس از این نظر خیالت راحت باشه که قرار نیست تبعیضی از بین بره.
   درس خواندن یا درس نخواندن دانش آموزان بافق ربطی به سنگ آهن نداره.آیا در سیستان و بلوچستان که سنگ آهنی وجود ندارد و مردم درآمد خوبی ندارند دانش آموزان بیشتر درس می خوانند؟
   نه،دانش آموزان وقتی می بینند آینده ای ندارند به کارهای خلاف رو می آورند و از درس خواندن هم دل می کنند.
   از این به بعد دانش آموزان بافق به جای درس خواندن و مدرک دیپلم گرفتن به قاچاق مواد مخدر رو خواهند آورد.
   بستر اقتصادی وجود ندارد تا کارآفرینی صورت گیرد.اگر کارآفرینی ممکن بود آن مسئول پسر چاق خود را می فرستاد کارآفرینی کند نه اینکه بفرستدش سنگ آهن و رسمی اش هم بکند تا حقوقش از کارگری که ۳۰ سال کار کرده بیشتر باشد.

 9. دلسوخته می‌گه:

  مرا دردیست در دل اگر گویم جهان سوزد و گر پنهان کنم از ان ترسم که مغز استخوان سوزد. جناب مدیر حالا دیگر وقت استعفا هست. فرماندار محترم به جدتون از حق مردم دفاع کنید.

 10. دلسوخته می‌گه:

  یادم رفت بگم قول بافقیها شولولو کنید به قول دخیل عباس نماینده محترم عروس رفتن خونه داماد شما هم بروید انانی هم که زندان رفتن بروند……

 11. بافقی می‌گه:

  جهت امیدواری همشهریان آنها از اینجا باید سنگ آهن ببرند فقط ما باید اتحادمان را حفظ کنیم.

 12. روح الله می‌گه:

  با سلام
  چشم دل امام جمعه و فرماندار روشن!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 13. ناشناس می‌گه:

  به پهلوان عباسیان و هوادارنشان بگویید بیایند و از حق بافق دفاع کنند و زیر بار ظلم و زور نروند
  به دوستانی که رفتند گندله به آنها هم بگویید بیایند و از پیروز شدن مافیا فولاد تقدیر و تشکر کنند و از آنها استقبال کنند
  تعداتی که صندوق و فولاد دادند چه شد،مصاحبه های فرماندار که از لغو کامل واگذاری در سیما استان شد چه شد
  ضمانت اجرایی شدن طرحها چیست،گفته های یک مدیر،یک وزیر،یک معاون ….
  در مملکت اسلامی این همه دروغ
  انفال و منطقه محروم،اصل ۴۴و۴۵ که هیچی ،یک ذره اعتماد در وجودمان نمانده که اعتماد کنیم
  بس که در باغی را به ما نشان دادند که در آن چیزی نیست
  در خدمت یک جمله بود که در برجکها نوشته بود”به کدامین گناه میسوزم”شاید اوضاع الان ما تفسیر این جمله باشد شاید

 14. ناشناس می‌گه:

  حکومت با کافرباقی می ماند ولی باظلم باقی نمی ماند

 15. ندای بافق می‌گه:

  بقول شیخ حسین انصاریان که تو یکی از سخنرانی هاش میگفت
  اهای مسئولین نظام از شما سوال خواهد شد
  اهای دانشجو از شما سوال خواهد شد
  اهای پدر برادر مسئول اهای اخوند اهای مدیر از شما سوال خواهد شد
  و وای بر آن روز که جوابی ندارید

 16. ...خل می‌گه:

  هرهر ، ترتر ، برای خودم و شما از سادگیمان

 17. .- می‌گه:

  پس حرفهای مدیر عامل که در مسجد جامعه میگفت بافقیها باید بالا خونه درست کنند چی شد البته مقصر اصلی ما بافقیهای ساده هستیم چون بنده خدا صباغیان یک ساعت در مسجد جامعه داشت واقعیتها سنگ آهن، فولاد،مدیر عامل و دستهای پشت پرده را میگفت ما بافقیهای ساده بی حال هم مثل کلوخ چشدار داشتیم به آقایان بالا نشین که به ریشمان می خندیدن نگاه می کردیم متاسفم برای خودمان تا این چنین باشد راه بجای نمی بریم

 18. رامبود جوان می‌گه:

  سلام بر همه به فرض اینکه ۲۸٫۵ درصد قطعی شده آیا مسئولین تدبیری کردن تا با فولاد خوزستان مذاکراتی انجام بدن ، آیا شده جلسه ای با مدیر فولاد خوزستان بگیرند تا برنامه سرمایه گذاریش را در بافق انجام بده فکر نکنم بیایید از مسئولین سوال شود بپرسیم چه برنامه های در این رابطه دارند

 19. ولایت می‌گه:

  کامنت ۵ خیلی جالبه اگر پدرت زنده بود الان ما خیلی بدبخت تر بودیم

  • ناشناس می‌گه:

   پدر ما که برای بافق آب،برق ،آهنشهر و …. را جاگذاشت در حالی که کوه سنگ آهن هم دست نخورده بود.آینده ی بافق هم درخشان بود .
   برای شما کوه را دره کردند و باید برید کنارش بشینید و زار زار گریه کنید که فرزندانتان در آینده چه خواهند کرد .
   پدر ما نعمت بود.
   حدیث (۳) قال الحسین علیه السلام :
   شُکرُکَ لِنِعمَهٍ سالِفَهٍ یَقتَضى نِعمَهً آنِفَهً؛

   شکر تو بر نعمت گذشته، زمینه ساز نعمت آینده است.

   نزهه الناظر و تنبیه الخاطر،ص۸۰

 20. راه زن می‌گه:

  با سلام
  خدمت تمام همشهریان عزیز خصوصاٌ نماینده کارگران( م.ص) تبریک عرض میکنم این موفقیت بزرگ را

 21. دلداده می‌گه:

  ۱-خصوصی سازی در حیطه کاری دولت است درست ؟ ! آیا معدن سنگ آهن را شامل می شود ؟ بله خمینی نیست و دولت برا خودش تدبیر و امید دارد ( اصل ۴۴ ۴۵ مال اون زمون بوده ) ۲- چرا مردم بافق بزرگتر دارند و شهرشان دهکده جهانی شده ؟ چون از قدیم الایام باهم متحد هستند و حدت خود را حفظ کردند ۳- دلایل پیشرفت و محبوبیت بافق ؟ مدیران لایق که دو دستی میز را گرفته و حساب بانکی ندارن چون بنام اقوامشون هست و فقط سکوت میکنند مبادا کسی صداشون رو نامحرم بشنوه چون جاشون نمیتونه بیشتر از این باشه ۴- آینده شهر توسط مدیر عامل سنگ آهن اعلام شد ! ماداریم راه میزنیم به خرانق که مردم سیستان و بلوچستان و زاهدان بخاطر نزدیک شدن راه از بافق رد بشن خیلی اشتغال ایجاد میشه ۵_ به زودی بافق استان میشود ؟ بله چون پیشروی اردکان تا کمربندی سابق میرسد ، گازم هم می آید، جاده هم دو طرفه میشه ، تقاطع ریلی هم حذف میشه تازه جایگاه سی انجی هم دارن میسازن ۶_ آیا آب و هوای بافق تغییر میکند ؟ بله چون کویر زیر کشت کشاورزی میرود ۷_ آیا نیاز به این همه هزینه بابت فاضلاب شهری می باشد ؟ نه چون دیگر کارخانه ای قرار نیست بزنند چرا ؟ چون فولاد خوزستان سنگش از کجا تامین شود اگر اینجا مصرف شود ۸- دلیل عدم راه اندازی فولاد ابویی چیست ؟ فک کنم سودی که آقای ابوئی از مافیا میگیره بیشتر از اینه که کار خونه راه بیفته باشه ۹ – دلیل تشکیل کارگروه و نشت مردمی در مسجد جامعه ؟ مسئولین میخوان خودشون را تبرعه کنند ۱۰ – آیا عدل و عدالت به بافق می آید ؟ بله با تعدیل سازی حقوق ها ۱۱- جهت اطلاع غیر بومی ها : آیا دیگر بافقی ها مهمان نواز میمونن ؟ نه چون سیر نیستن حتی اگه ماشین شخصی هم سوار شدین باید پول کرایه بدین ((سوالات امتحانی نوبت اول بافق ))

  • ناشناس می‌گه:

   ۱-خصوصی سازی در حیطه کاری دولت است درست ؟ ! آیا معدن سنگ آهن را شامل می شود ؟ بله خمینی نیست و دولت برا خودش تدبیر و امید دارد ( اصل ۴۴ ۴۵ مال اون زمون بوده )
   …………………………….
   قانون اساسی در زمان آیت الله خمینی نوشته شده است و همه ی دولتها (رجایی،موسوی،هاشمی،خاتمی،احمدی نژادو روحانی)این قانون را اجرا کردند.پس حتی اگر در شرایط فعلی آیت الله خمینی حضور داشت،این قانون به همین شکل باید اجرا می شد.

 22. جوان بافقی می‌گه:

  همشهریان عزیز باید به عرض مبارکتون برسونم خیلی به آقای …. دل نبندید چون ایشان هم در پشت قضایا با تمام عوامل خصوصی سازی دست در دست هم دارند و این برخوردها و صحبتها در محافل همه از روی مکر و حیله و ظاهرسازی است احتمالا میخان بازار انتخابات مجلس را داغ کنند

 23. چوب اعتماد می‌گه:

  حالا فهمیدم چرا دروغگو دشمن خداست.
  خطاب به تمام مردم بافق:
  وقفوهم.انهم مسؤولون
  ما لکم لا تناصرون
  نگهشان دارید(در صحرای محشر).ایشان مورد سؤال منند.
  چرا یکدیگر را یاری نکردید؟؟؟!!!!
  هیچ وقت دیر نیست .بیایید پشت در پشت هم این لکه ننگ را از پیشانیمان پاک کنیم.و تا زمانی که این مزدور وطن فروش میز پرست دستنشانده بر سر کار و به عنوان مدیر ما باشد.وضع عوض نمیشود.این برای معاویه عمر وعاص است وبرای علی ابو موسی اشعری.علی را خانه نشین کردو حالا به فکر بدبخت کردن ماست.امام عزیزمان میفرمود.حب الدنیا راس کل خطییه.
  ما دیر جنبیدیم.زمانی که دکتر یاراحمدی را به خاطر دفاع از حق ما عزل کردند .همه ما خواب بودیم.ولی الان وقت بیداریست.

  • ناشناس می‌گه:

   آقای یاراحمدی هم نمی توانست کاری بکنه.کسی او را عزل نکرد بلکه خودش استعفا داد.
   کار از یاراحمدی و مدیرانی در این سطح گذشته.وقتی شما بارها برای مسئولین رده بالا نامه نوشتید و به دفتر آنها مراجعه کردید و کاری برای شما انجام ندادند چه انتظاری از مسئولینی در این سطح دارید .
   دست از این بازیها بردار برادر من.

 24. حسن می‌گه:

  نه اقای ناشناس اینجوری هم که شما میگین نیست .اگه از اول سه سال سکوت از مردم خواستند بخاطر همینها بود .ولی مردم ۷یا۸ ماهی زودتر سکوت را شکستند اگه این اتفاقات نیفتاده بود پیگیری راحت تر بود وعلاج واقعه قبل………….مردم به مدیر بومی خود اعتماد کردند وتاریخ همه وقایع را خواهد نگاشت اما بیچاره کسانی که یاد انها باناله ونفرین مردم باشد