سه شنبه ۲ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۳:۳۹:۳۲ بعد از ظهر

ستاد مدیریت بحران شهرستان بافق تشکیل جلسه داد

کد خبر: 53812
تعداد بازدیدکننده: 105
تاریخ: ۲۹ دی ۱۳۹۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ؛ ستاد مدیریت بحران شهرستان بافق با حضور فرماندار بافق ، کارشناس مدیریت بحران استان ، رئیس HSE شرکت گاز استان یزد ، معاون فرماندار ، بخشدار مرکزی و اعضای ستاد مدیریت بحران بافق در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد .

فرماندار بافق در این نشست در رابطه با موارد خطر پذیری شهرستان مانند خشکسالی گفت : خشکسالی جزء بلایای طبیعی  نامحسوس و از جمله خطرات و بلایای بی سر و صدا در طبیعت است.

“سید مهدی طلای مقدم” اظهار داشت: از آنجایی که خشکسالی پدیده ای بسیار پیچیده است ، مقابله با آن نیازمند سازماندهی و هماهنگی دقیق بین بخش ها و گروه های درگیر و مسوولان جامعه است.

وی با اشاره به اینکه امسال خشکسالی در شهرستان بافق به سخت ترین معضل در حوزه اقتصاد و کشاورزی تبدیل شده است بیان داشت : هم اکنون آب مورد نیاز بسیاری از روستاها در شهرستان با استفاده از تانکرهای سیار تامین می شود.

فرماندار بافق در ادامه به موارد خطر پذیری شهرستان از جمله نقاط حادثه خیز جاده ای و شهری  ، بیمه منازل روستایی و شهری همچنین ضرورت ایجاد مقدمات و آموزشهای لازم جهت ایمنی هرچه بیشتر در استفاده از نعمت گاز شهری و جلوگیری از بروز هرگونه حادثه احتمالی اشاره کرد و از دستگاههای اجرایی مربوطه خواست در حوادث به محض بروز حادثه ضمن هماهنگی و اقدام سریع نسبت به تکمیل فرمهای حواذثی اقدام کنند.

کارشناس ستاد حوادث استان یزد در این نشست با اشاره به اینکه حوادث به سه گروه بلایای طبیعی ، حوادث زمین ساخت و حوادثی که منبع آن انسان می باشد گفت : عمده خسارات که طی ۱۵ سال اخیر استان با آن مواجه بوده موضوع خشکسالی است .

“دهقان” ضمن تاکید بر اینکه یکی از عوامل مهم در کنترل بحران مشارکت کلیه سازمانها و نهادهای مدیریت بحران که توانایی امداد رسانی در زمینه‌های مختلف را دارند می باشد گفت: برای تحقق این امر می بایست از توانمندی و پتانسیل های منطقه اعم از امکانات و تجهیزات ، تشکلهای مردم نهاد و برگزاری مانورهای امداد و نجات استفاده بهینه کرد.

وی از اعضا مدیریت بحران شهرستان بافق خواست تا نسبت به اولویت بندی پروژه های حوادثی در سطح شهر ، تهیه نقشه خطر پذیری شهرستان و پیگیری جذب اعتبارات حوادثی اقدام نمایند.

در ادامه اعضای ستاد بحران شهرستان بافق به ارائه فعالیت و گزارش اقدامات صورت گرفته پرداختند و در پایان پیشنهادات و نظراتی در خصوص رفع مشکلات بحرانی و حوادثی شهرستان دادند.

IMG_5244 IMG_5245 IMG_5249 IMG_5268