سه شنبه ۲ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۱:۰۰:۴۱ بعد از ظهر

دو طرح فولادی سبزوار و بافق ابتدای هفته گشایش اعتبار شدند

کد خبر: 53856
تعداد بازدیدکننده: 569
تاریخ: ۰۱ بهمن ۱۳۹۳

رییس هیات عامل ایمیدرو از جذب هزار و صد میلیارد تومان منابع مالی برای ۷ طرح فولادی ظرف یکسال گذشته خبر داد.

مهدی کرباسیان، رییس هیات عامل ایمیدرو در گفتگو با خبرنگار ایلنا در خصوص آخرین اقدامات در ۷ طرح فولادی، اظهار داشت: آخرین دو طرح فولادی که طرح‌های سبزوار و بافق بودند ابتدای هفته گشایش اعتبار شدند.

وی در مورد میزان جذب سرمایه برای این طرح‌های فولادی نیز گفت: ظرف یکسال گذشته نزدیک به هزار و صد میلیارد تومان در این ۷ طرح فولادی منابع مالی جذب شده است.

کرباسیان با اعلام این خبر که ۴ طرح از آهن اسفنجی‌ها به بهره برداری خواهند رسید، خاطر نشان کرد: تا سال آینده این ۴ طرح به بهره برداری خواهند رسید.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا با توجه به کاهش درآمدهای نفتی بودجه معدن برای توسعه کافی خواهد بود یا خیر؟، گفت: مسلما بوجه کافی نیست اما باید پذیرفت که در حوزه معدن ما معتقدیم اصل کار و وظیفه بر دوش بخش خصوصی و غیردولتی است و حرکت ما در ایمیدرو در یک سال گذشته این موضوع را نشان داده که از ۲۴ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری که نیاز برای طرح‌ها داشتیم نزدیک به ۲۰ میلیارد دلار را مشارکت داشته ایم.

رییس هیات عامل ایمیدرو تصریح کرد: اگر سرمایه گذاری‌های خارجی هم با تعاملات بین المللی برطرف و اصلاح شود در حوزه معدن خیلی نیازی به بودجه دولت نخواهیم داشت.

۱ نظر

  1. محمود می‌گه:

    آخه بافق که جزو هفت طرح فولادی نیست.آقای رییس احتمالا میخواسته بگه بافت اشتباهی گفته بافق