سه شنبه ۲ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۵۵:۱۳ بعد از ظهر

کارگروه تخصصی اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان بافق تشکیل جلسه داد

کد خبر: 53867
تعداد بازدیدکننده: 153
تاریخ: ۰۱ بهمن ۱۳۹۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ، کارگروه تخصصی اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان بافق با حضور مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری یزد، مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی ، فرماندار بافق و جمعی از مسئولان شهرستان در محل فرمانداری بافق برگزار شد.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری یزد در این نشست با تاکید بر ضرورت استفاده از پتانسیل ها و منابع بانکی برای ایجاد اشتغال از اختصاص تسهیلات بانکی برای توسعه فعالیت های دانش بنیان و گردشگری خبر داد و اظهار داشت : برای استان امسال ۳۰ میلیارد ریال از سوی معاونت برنامه ریزی استانداری تخصیص داده شده که آمادگی این را داریم هر تعداد طرح که در این زمینه ها کار کرده باشند ضمن بررسی ، اعتبار مورد نیاز به آنها تخصیص داده شود .

“سید حسین دشتی” با اشاره به فراهم شدن زیرساخت های لازم برای تکمیل طرح های نیمه تمام استان و بهره برداری بخش مهمی از این طرح ها در آینده نزدیک گفت: در سطح استان بیش از ۱۰۵۰ طرح با حجم سرمایه گذاری بالغ بر پنج هزار میلیارد داریم که در حدود ۳۲۰ طرح نیمه تکمیل بالای ۶۰ درصد در سطح استان شناسایی کردیم که ۲۰ طرح آن در شهرستان بافق می باشد.

وی افزود: از مهم ترین طرح های نیمه تمام بافق می توان به کارخانه تولید گندله در شهرک صنعتی و کارخانه نورد میلگرد بافق می باشد که مشکلات آنها رصد شده و امیدواریم بخشی تا پایان و مابقی طرح در سال آینده به بهره برداری برسد .

مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه مهارت یکی از مشکلات جامعه فعلی دربین فارغ التحصیلان می باشد گفت : مدیران وظیفه دارند ظرفیت سازی کنند و به آینده یک نگاه کار آفرینی داشته باشد .

“حسین ریاحی” ضمن تاکید بر آموزش ویژه دانش آموزان و دانشگاهیان گفت : تناسب توسعه شهرستان با توجه به نیازهای دانشگاهی و تحصیلی در سایه فناوری ، نوآوری و خلاقیت باشد .

فرماندار بافق در ابتدای این نشست ضمن معرفی شهرستان بافق در زمینه های صنعت ، اشتغال و سرمایه گذاری گفت : بافق یک شهرستان معدنی است که به طبع آن صنایع جوار معدنی و به لحاظ قرار گرفتن در پنج راه ریلی کشور می طلبد در بخش صنایع جوار ریلی فعالیتهای صورت گیرد که می تواند اثرات مثبتی در بخش اشتغال پایدار و اقتصاد در شهرستان داشته باشد.

“سید مهدی طلایی مقدم” با تاکید بر ایجاد خوشه های صنایع جوار معدنی وجوار ریلی ، نیازسنجی اشتغال ، توسعه فعالیت دانش بنیان و گردشگری و اعطای تسهیلات از صندوق توسعه ملی را مهمترین موضوعات بررسی شده در این نشست خواند .

در پایان این نشست اعضای کارگروه نسبت به برنامه ها و اهداف کارگروه پیشنهادات و نظرات خود را ارائه کردند.

IMG_5318 IMG_5319 IMG_5320 IMG_5353

۲ نظر

  1. استاد دانشگاه آزاد بافق می‌گه:

    این کارگروهها چه سودی داره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  2. ایلیا می‌گه:

    فایده اش اینه که عده ای سرکارند وبه این واسطه مشکل بیکاری حل می شه