یکشنبه ۷ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۰۹:۳۸ بعد از ظهر

هیات امنای مساجد بافق در حفظ این موقوفات ارزشمند تلاش نمایند.

کد خبر: 53905
تعداد بازدیدکننده: 161
تاریخ: ۰۲ بهمن ۱۳۹۳

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بافق :
هیات امنای مساجد بافق در حفظ این موقوفات ارزشمند تلاش نمایند.
هیات امنای و خادمان مسجد حاجی حسین بافق صبح امروز با حضور در اداره اوقاف و امور خیریه بافق با ” حجت السلام کارگران ” رئیس این اداره دیدار و گفتگو نمودند.
در این دیدار “حجت السلام کارگران ” گفت : هیات امناء و خادمان مساجد بافق با ایثار و از خود گذشتگی در حفظ مساجد که از موقوفات ارزشمند در این شهرستان می باشد سعی و تلاش وافر داشته باشند.
awqaf (35)
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بافق  از از روحانیون به عنوان محور اصلی مساجد نام برد و افزود: روحانیون باید با تعامل با هیات امناء به مردم و مسجد خدمت کنند و اداره اوقاف وظیفه رسیدگی به امور مساجد در برخی از امورات را بر عهده دارد.
وی  وظیفه هیات امنا ء و خادمان مساجد را بسیار سنگین دانست و اظهار داشت:   خادمان مساجد باید به صورت تخصصی در مسجد فعالیت کنند و هر خادم مسئول بخشی از خدمات مسجد باشد.
awqaf (33)
این مقام مسئول با بیان اینکه جوانان نسبت به حضور در مسجد بی رغبت نیستند، تصریح کرد: مسئولان فرهنگی و هیات امناء و خادمان مساجد با برنامه ریزی های  تخصصی در حوزه های فرهنگی و مذهبی در جهت جذب جوانان و نوجوان نسبت به این امر تلاش نمایند.
حجت السلام کارگران  هیات امنای و خادمان مساجد را  بازوی اجرایی اوقاف و یاوران وقف دانست و بر تلاش این عزیزان برای ترویج سنت حسنه وقف تاکید کرد.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بافق به طرح بیمه خادمان مساجد شهرستان اشاره نمود و افزود : بیش از ۴۵ نفر از خادمان مساجد در این طرح بیمه
میباشند.
awqaf (32)
در این دیدار هیات امنا و خادمان مسجد حاجی حسین بافق به ارائه پیشنهادات و نظرات خود در رابطه با حفظ و گسترش مساجد پرداختند.
همچنین در رابطه با گسترش مسجد حاجی حسین با توجه به قرار گرفتن موقوفه مزار متعلق به امامزاده عبدالله (ع) بافق در جنب این مسجد بحث و تبادل نظر گردید.