پنج شنبه ۴ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۲:۳۰:۰۶ قبل از ظهر

بخشدار نوق:اداره کل راه و شهرسازی استان کرمان اهمیت چندانی به تکمیل راه بافق – نوق نداده است

کد خبر: 54093
تعداد بازدیدکننده: 366
تاریخ: ۰۸ بهمن ۱۳۹۳

یکی از طرح های مصوب دور اول سفر هیئت دولت هشتم ساخت جاده بافق نوق میباشد.پروژه مذکور اعتبار  اولیه ۵ میلیارد ریال در سال ۸۶ مصوب و در سال ۸۷ به مناقصه گذاشته و نسبت به عقد قرار داد اقدام شد. ساخت این جاده علاوه بر کوتاه کردن طول مسیر ارتباطی این دو شهرستان با توجه به سرمایه گذاری کشاورزان بافقی در منطقه جوادیه از توابع نوق باعث کاهش هزینه و زمان مسافرت می شود پس نیاز به توجه ویژه ای می باشد.

علی آرمان بخشدار نوق در مصاحبه ای تلفنی به خبرنگار بافق پویا در این خصوص گفت:طول این مسیر ۳۳ کیلومتر می باشد که تاکنون عملیات خاکی و ابنیه آن به طور کامل انجام شده ،لایه اول آسفالت به طول ۵ کیلومتر اجرا شده ، مرحله به لایه اول آسفالت ۲۸ کیلومتر باقی مانده و در مرحله نهایی لایه دوم آسفالت به طول ۳۳ کیلومتر می باشد. متأسفانه این طرح به علت کمبود اعتبار تعطیل شده است . اعتبارات اندکی که در این رابطه تخصیص داده شده است که این مبلغ هم صرف پرداخت مطالبات پیمانکار شده است.

بخشدار نوق در ادامه خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه این ساخت مورد نیاز منطقه ما نیز بوده است، به طور جدی پیگیر این قضیه بوده ایم و جلسات متعددی را با فرمانداری و بخشداری بافق برگزار نمودیم. صورت جلسه های مشترکی ترتیب داده شد. نمایندگان بافق و نوق در مجلس شورای اسلامی نیز پیگیر این قضیه بوده اند ،ولی بحث ، بحث اعتبار بالایی است که این پروژه نیاز دارد و متأسفانه اداره کل راه و شهرسازی استان اهمیت چندانی نداده است.

وی در ادامه افزود: طبق آخرین اعلامی که از اداره کل راه و ترابری به ما شده است حدود ۲۰ میلیارد ریال اعتبار برای پروژه بر آورد شده است و  این در حالی است که چنین اعتباری در ادره کل برای این پروژه وجود ندارد. امیدواریم از طریق معاونت وزارت  راه و ترابری این قضیه حل شود و دوباره ساخت این جاده شروع شود.

لازم به ذکر است که محور بافق -نوق با  ۳۳ کیلومتر فاصله از شهرستان رفسنجان در استان کرمان شروع و به شهرستان بافق در استان یزد ختم میشود.

۴ نظر

 1. یه بنده خدا می‌گه:

  ۲میلیارد تومن از خاوری بگیرن، کارشون راه میوفته!

 2. ح-ا-ا می‌گه:

  باسلام
  تکمیل این جاده بیشتربه نفع مابافقیهاهست تانوقیهاورفسنجانیها.می طلبدکه هرماه ازطریق فرمانداری شهرستان بافق بطوررسمی ازفرمانداری رفسنجان پیگیری ویادآوری ومکاتبه گردد.

 3. محسن رمضاني می‌گه:

  سلام در حد تذکر خدمتتان عرض کنم فاصله نوق تا بافق ۷۵ کیلومتر است نه ۳۳ کیلومتر. البته احتمالا ۳۳ کیلومتر فاصله دو راهی سیریز تا نوق است

 4. محمد می‌گه:

  از بابک خان زنجانی یا جناب آقای رحیمی هم می توان قرض گرفت.