دوشنبه ۵ام تیر ۱۳۹۶ ۰۶:۳۳:۱۹ قبل از ظهر

فرماندار بافق: پرداختن زکات معامله با خداوند است

کد خبر: 54141
تعداد بازدیدکننده: 192
تاریخ: ۰۹ بهمن ۱۳۹۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق؛ جلسه شورای زکات شهرستان بافق با حضور امام جمعه ، فرماندار،بخشدار مرکزی و برخی از مسئولان محلی در دفتر امام جمعه این شهرستان برگزار شد.

“حجت الاسلام سید جواد سلیمانی” امام جمعه بافق در این نشست با اشاره به آیاتی از قرآن مجید پیرامون اهمیت زکات در جامعه گفت: در فرهنگ دینی ما یکی از راه های حفظ مال پرداخت زکات مال می باشد.

فرماندار بافق در ادامه این نشست با تاکید بر اهمیت پرداخت زکات و تاثیر آن در رفع فقر از جامعه عنوان کرد: پرداختن زکات نوعی معامله کردن با خداوند است که باعث برکت در مال و بازگشت چندین برابری آن از سوی خداوند می شود.

“سید مهدی طلایی مقدم “همچنین از آمادگی برخی از شرکت های خصوصی شهرستان پیرامون مساعدت در امور خیر از جمله پرداخت زکات مستحبی و پروژه های عمرانی مرتبط با دبیرخانه شورای زکات شهرستان خبر داد.

در ادامه این جلسه رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) بافق به بیان گزارش عملکرد دبیرخانه شورای زکات شهرستان در نه ماه اول امسال پرداخت و گفت: از ابتدای سال ۹۳ تا کنون مبلغ ۴۶۷۱۵۲۵۰۰۰ ریال زکات در شهرستان بافق جمع آوری شده است.

“حسین افضلی ” همچنین با اشاره به مواردهزینه کرد زکات در شهرستان بافق اظهار کرد : زکات جمع آوری شده در دو مورد اصلی از جمله پروژه های عمرانی و امور محرومین مصرف می شود.

در پایان این نشست اعضای ستاد زکات بافق با ارائه راهکارهایی در زمینه احیا و ترویج فریضه زکات در بین مردم و تبیین ضرورت آن بحث و تبادل نظر کردند و برای اجرایی شدن آن تصمیماتی نیز اتخاذ شد.

شایان ذکر است در این جلسه از یک خیر نمونه در باب زکات مستحبی مرغ گوشتی تجلیل به عمل آمد.

New0067 New0065 New0068 New0064 New0066

کانال بافق فردا در تلگرام
تبلیغات

dc5307bb-8ab7-46df-b3e5-6ff8517991e7


پربیننده ترین ها
تبلیغات
هوادار باشگاه سنگ آهن بافق