سه شنبه ۲ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۵۱:۴۰ قبل از ظهر

عکس،خاطره،پی گیری

کد خبر: 543
تعداد بازدیدکننده: 156
تاریخ: ۲۳ دی ۱۳۹۰

نخستین بار یک دانشمند فرانسوی به نام ژوزف نیسفور نیپس در سال ۱۸۲۲ میلادی موفق به ثبت اولین عکس تاریخ شد. او با قرار دادن یک صفحه فلزی قیر اندود در یک جعبه تاریک از جلوی پنجره تصویرپشت بام را ثبت کرد در آن زمان صفحه عکس به مدت ۸ ساعت تحت تابش نور آفتاب قرار داشت.

اما در جهان امروز ژانرهای عکاسی در چند تقسیم ‌بندی کلی قرار میگیرند از قبیل طبیعت، پرتره (تک چهره) ، معماری، حیات وحش، خبری(که پبام و هدف اصلی آنها خبر رسانی است)، مستند اجتماعی، تبلیغاتی و آبستره یا انتزاعی (که بازنمایی عین واقعیت بیرونی ملاک نیست) .

همیشه نگاه کردن به تصاویر انسان را بیاد مطلبی ، موضوعی یا خاطره ای خاص می اندازد اما بعضی مواقع دیدن برخی تصاویر که در مناسبتهای مختلف گرفته شده ، موجب می شود تا خاطراتی زنده و خبری جان دوباره بگیرد . این عکس  ثابت کند که شهر بافق از سالیان دور در ورزش موتورسواری فعال بوده است البته دیدن این عکسها این سوال را نیز در ذهن ایجاد می کند که الان موتورسواری در بافق در چه وضعیتی است . بزودی تصاویر قهرمان موتورسواری ، رضا مدنی که بیش از ۴۰ سال پیش ، به عنوان کارگر پرنده رسید را در «بافق فردا» ارائه خواهیم کرد و انشالله به پیگیری یکی از  پروژه های چندین ساله شهرمان ، با همکاری فعالان موتورسواری بافق و آقای مدنی که درحال حاضر عضو کمیته فنی کراس ایران زمین است ، خواهیم پرداخت .

از شما خواننده عزیز و همشهری گرامی نیز درخواست داریم در این مسیر بافق فردا را یاری کنید .

محمد مهدی علیزاده فلاح