چهارشنبه ۳ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۴۱:۱۷ بعد از ظهر

۲۰ کیلومتر تا تکمیل مسیرانتقال آب به بهاباد باقی مانده است

کد خبر: 5439
تعداد بازدیدکننده: 130
تاریخ: ۱۷ تیر ۱۳۹۱

یزذفردا:در جلسه ای با حضور نماینده مردم در مجلس و مدیران کل آب و فاضلاب و تعاون روستایی استان مشکلات شهرستان بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد مدیران کل آب و فاضلاب و تعاون روستایی استان در جلسه ای که با حضور نماینده مردم بهاباد در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه، فرماندار، اعضای شورای اسلامی شهر و برخی از مسئولین شهرستان در فرمانداری بهاباد تشکیل شد، حضور یافتند و در این جلسه جهت رفع مشکلات و توسعه شهرستان تصمیماتی اتخاذ گردید.
در ابتدای این جلسه مدیرکل تعاون روستایی استان از اخذ مجوز راه اندازی نمایندگی تعاون روستائی در شهرستان خبر داد و از همکاری مسئولان شهرستان جهت راه اندازی و تجهیز این اداره تشکر کرد.
“محمدحسین مرشدی” راه اندازی نمایندگی تعاون روستایی در بهاباد را نقطه عطفی در توسعه کشاورزی این منطقه عنوان کرد و افزود: بهاباد دارای ظرفیت ها و پتانسیل های مطلوبی جهت گسترش فعالیت های شرکت های تعاون روستایی است و ارتقاء نمایندگی تعاون روستایی این شهرستان به اداره در اولویت می باشد.
وی همچنین اهداف سازمان تعاون روستایی را تأمین پیشرفت، گسترش و تقویت تعاون و توسعه عملیات اقتصادی، بازاریابی و بازرگانی و خدمات تعاونی در روستاها دانست که در سه بُعد وظایف هدایتی، حمایتی و نظارتی قابل تقسیم است.
در این دیدار فرماندار بهاباد پیگیری جدی جهت اخذ سهمیه استخدام نیروی بومی در آزمون استخدامی آتی برای این نمایندگی را خواستار شد.
همچنین در این جلسه موضوع انتقال آب زاینده رود به شهرستان بهاباد مطرح شد و نماینده مردم در مجلس و مسئولان شهرستان سؤالات و شبهات خود و مردم را در مورد کاهش قطر لوله آب انتقالی در بخشی از مسیر که به شهرستان منتهی می شود، از مدیرکل آب و فاضلاب استان جویا شدند.
مدیرکل آب و فاضلاب استان یزد در پاسخ به سؤالات حاضران به بیان سیر انتقال آب به بهاباد از تصویب طرح تا مرجله اجرا پرداخت و تصریح کرد: با توجه به اینکه مقدار آب تخصیص داده شده به بهاباد ۳۰ لیتر در ثانیه است، لوله های ۳۰۰ و ۲۰۰ اینچی بکارگیری شده جهت انجام این طرح توانایی انتقال آب به میزان ۶۰ لیتر در ثانیه را دارا است.
“علی اسلامی” میزان پیشرفت پروژه را خوب ارزیابی کرد و گفت: از مسیر ۷۰ کیلومتری انتقال آب از بافق به بهاباد حدود ۲۰ کیلومتر دیگر باقی مانده است که امیدواریم تا پایان شهریور به بهره برداری برسد.
در ادامه جلسه کماکان مسئولین شهرستان و بویژه نماینده مردم در مجلس خواستار آینده نگری مسئولین ذیربط و افزایش قطر لوله های آب از ۲۰۰ اینچ به ۳۰۰ اینچ شدند تا پس از اجرا شدن خط دوم انتقال آب به استان، امکان بهره مندی بیشتر مردم و صنایع شهرستان از این آب شیرین و گوارا مهیا باشد.
در این جلسه مقرر شد زارع زاده نماینده مردم بهاباد در مجلس هماهنگی برگزاری جلسه ای با حضور استاندار و سایر مسئولان مرتبط با این موضوع را در مرکز استان بعمل آورد و جهت افزایش قطر لوله انتقال آب در آن جلسه تصمیم گیری شود.