سه شنبه ۲ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۵:۵۰:۱۰ بعد از ظهر

گردهمایی فرماندار بافق با روسای شورای دانش آموزی آموزشگاههای شهرستان

کد خبر: 54443
تعداد بازدیدکننده: 67
تاریخ: ۱۶ بهمن ۱۳۹۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ، همزمان با ایام دهه فجر نخستین گردهمایی روسای شورای دانش آموزی آموزشگاههای شهرستان با حضور فرماندار ، معاونت فرمانداری ، رئیس و معاونین آموزش و پرورش بافق برگزار شد.

فرماندار بافق در این نشست ضمن تبریک سی و ششمین بهار انقلاب اسلامی و گرامیداشت ایام دهه مبارک فجر با تقدیر از دانش آموز در برپایی این گردهمایی اظهار داشت: یکی از نمادهای ارزشمند مشارکتی، شورای دانش آموزی می باشد که میتواند در تصمیم گیری های مدارس نقش آفرینی کند.

“سیدمهدی طلایی مقدم” در خصوص نقش شورای دانش آموزی گفت : تسهیل در حسن اجرای برنامه‌های تربیتی از طریق واگذاری مسئولیت به دانش‌آموزان، بسترسازی برای ابراز نیازها و استعدادهای دانش‌آموزان، ایجاد فضای مناسب به منظور تمرین و یادگیری مهارت‌های اجتماعی برای ورود به جامعه از مهمترین اهداف تشکیل شوراهای دانش‌آموزی است.

فرماندار بافق ضمن تبیین اهداف شوراها هدف اصلی تشکیل شوراهای دانش آموزی را بستر سازی جهت ورود دانش آموزان به عنوان آینده سازان جامعه در زمینه های اجتماعی و سیاسی و ورود به عرصه های مختلف زندگی برشمرد.

طلایی مقدم بیان داشت : شوراهای دانش آموزی است که منجر به رشد شخصیت افراد جهت تصدی پست های کشوری در آینده خواهد شد .

وی از شورای دانش آموزی به عنوان پل محکم و قابل اطمینان دانش آموزان و شورای دانش آموزی با مسئولان یاد کرد و گفت : از نمایندگان دانش آموزان شهرستان انتظار داریم علاوه بر انتقال مسائل و مشکلات به دولت ، پیام دولت را که همواره وحدت ، تعامل ، هم فکری و اتحاد در سایه آرامش ، تدبیر و امید است منتقل و در بافق نهادینه کنند.

رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان بافق با اعلام اینکه اعتبارات دولتی برای رفع مسائل و مشکلات آموزش و پرورش کافی نیست افزود: اعضای شورای های دانش آموزی با کمک مسئولین آموزش و پروش شهرستان باید نسبت به جذب مشارکت های مردمی و کمک خیرین مدرسه ساز در راستای مرتفع ساختن مشکلات این حوزه اقدام نمایند.

وی صرف هزینه های آموزش و پرورش در این راستا را سرمایه گذاری برای آینده ی این کشور دانست و خاطر نشان کرد : با استفاده بهینه از اعتبارات و مدیریت کردن بودجه می تواند برای آیندگان این نظام سرمایه گذاری کرد.

لازم به ذکر است که گردهمایی شورای دانش آموزی در دو نشست به صورت مجزا برگزار شد که قبل از سخنرانی فرماندار روسای شورای دانش آموزی آموزشگاه ها سوالات ،مسائل و موضوعات مربوط به شهرستان را با فرماندار مطرح کردند که وی علاوه بر توضیح در مورد آنها مصوباتی را در برخی موضوعات تصویب کردند.

در پایان دانش آموزان با فرماندار عکس یادگاری گرفتند.

IMG_7101 IMG_7103 IMG_7130 IMG_7141 IMG_7209 IMG_7210 IMG_7216

۲ نظر

  1. احسان فتوحی بافقی می‌گه:

    با سلام خدمت مسئولین محترم. به نظر بنده کار بسیار خوبی از جمیع جهات انجام شده است، دیدار بالاترین مقام اجرایی شهرستان با دانش آموزان (واقعا جالب بود واسم). بایستی از همین الان دانش آموزان و دانشجویان را در بحث ها شرکت داد تا روحیه ی خودباوریشان تقویت و انگیزه اشان فزون یابد.
    مسئولی موفق خواهد بود که با نخبگان علمی، سیاسی با هر گرایش و سلیقه سیاسی، فرهنگی و … ارتباط تنگاتنگ، صمیمی و نزدیکی داشته و از آن ها حمایت و راهنمایی طلب نماید.
    به امید سرفرازی و موفقیت هر چه بیشتر ایران اسلامی

  2. مجید شاه می‌گه:

    جالب بود . گردهمایی فرماندار با…. عنوان خبر با سواد اکابری انتخاب شده. بیشتر دقت کنید لطفا !!!!