یکشنبه ۷ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۳۷:۳۹ قبل از ظهر

فاز اول پست ۴۰۰ کیلو ولت بافق برق‌دار شد

کد خبر: 5468
تعداد بازدیدکننده: 146
تاریخ: ۱۷ تیر ۱۳۹۱

 

مدیر عامل برق منطقه‌ای یزد از برق‌دار شدن فاز اول پست ۴۰۰کیلو ولت بافق خبر داد.

محمدحسن صباغ‌زادگان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ما با بیان اینکه این پروژه یکی از پروژه‌های بزرگ انتقال در وزارت نیرو است، اظهار داشت: این پروژه به طول ۲۸۰ کیلومتر خط ۴۰۰ کیلو ولت از طبس به بافق دارای یک پست ۴۰۰کیلوولت در طبس و یک پست ۴۰۰کیلوولت در بافق است.

مدیرعامل برق منطقه‌ای یزد افزود: برای اجرای پروژه خط انتقال برق بافق مبلغی افزون بر ۱۰۰میلیارد تومان از مصوبات سفر اول ریاست‌جمهوری تامین شده که فاز اول آن به بهره‌برداری رسیده است.

وی با اشاره به اینکه مراحل پایانی این پروژه تا پایان سال ۹۱ به بهره‌برداری می رسد، تصریح کرد: اجرای این طرح یکی از زیرساخت‌های اساسی و بسیار خوب برای تامین انرژی الکتریکی در بافق به حساب می آید.

صباغ‌زادگان به رفع مشکل تامین برق صنایع تجاری و خانگی در بافق اشاره کرد و یادآور شد: با احداث خطوط ارتباطی در دست اقدام و ارتباط این پست با پست چغارت رینگ ۲۳۰ کیلو ولتی این پروژه نیز تا سال ۹۲ به بهره‌برداری برسد.

وی خاطرنشان کرد: فاز اول هر دو پست ۴۰۰کیلو ولت طبس و بافق با اعتباری بالغ بر ۳۳میلیون تومان برق‌دار شده است که فاز نهایی آن نیز در دست اقدام است.

مدیر عامل برق منطقه‌ای استان یزد اظهار امیدواری کرد: شهروندان بافقی با مدیریت صحیح مصرف برق به ویژه در فصل تابستان در صرفه‌جویی در این زمینه الگویی بسیار خوب برای استان بوده و با این برنامه کمبود برق در دیگر شهرستان‌های کشور جبران شود.، مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای یزد همچنین در دیدارهای جداگانه با امام جمعه و فرماندار بافق در زمینه ساماندهی مصرف برق و برخی از مشکلات نمایندگی این اداره در شهرستان بافق تبادل نظر کردند.