یکشنبه ۷ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۵۰:۱۵ قبل از ظهر

دولت پذیرفت که پنجاه درصد هزینه گازکشی به بهاباد را متقبل شود

کد خبر: 54821
تعداد بازدیدکننده: 95
تاریخ: ۲۱ بهمن ۱۳۹۳

file_83495

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد،”سید محمد میرمحمدی” در شورای اداری شهرستان بهاباد، شورای اداری را تشکیل دهنده مجموعه مدیریت شهری و سرآمد تدبیر و مدیریت در کارها دانست و با اشاره به ابتکار انجام شده در آغاز جلسات شورای اداری بهاباد با حضور یکی از خانواده های شهدا گفت: حضور این عزیزان موجب آن می شود که ما به مسئولیت های خودمان بیشتر واقف شویم و این حضور در واقع یادآور مسئولیتهای سنگین ما در قبال حفظ انقلاب و نظام و میراث کهن و ارزشهای انقلاب اسلامی و آمادگی هایی است که باید در هر زمان و مکان در قبال مسائل مختلف داشته باشیم.
استاندار افزود: یاد شهدا یادآور وظایف معنوی ماست و انگیزه بیشتری به ما می دهد که به مسئولیتهایمان بیشتر توجه کنیم و پیرو راه شهدایی باشیم که جانشان را نثار انقلاب کرده اند و این امر وظیفه شناسی را در ما تقویت می کند.
وی خاطر نشان نمود: در واقع من به اینکه از خانواده شهید فردی اینجا حضور پیدا کند و مطلبی را مطرح نماید اکتفا نمی کنم بلکه اهدافی که این شهدای عزیز داشتند و برایش جان داده اند باید در همه وجود ما جا بگیرد.
عالی ترین مقام اجرایی استان در رابطه با مفاخر بهاباد از جمله ملاعبدالله بهابادی تصریح کرد: باید ارزشهای وجودی این مفاحر را تبیین و تشریح و ترویج کنیم و در جامعه زنده نماییم و تنها به عنوان ایشان اکتفا نکنیم بلکه باید از این مفاخر بهره ببریم و استفاده کنیم، بنابراین این بزرگان را باید در جلسات مناظره و مباحثه و درس و بحث به نحوی به مردم معرفی کنیم تا مردم از ویژگیهای برازنده ایشان بهره ببرند و بتوانند در وجود خود این موارد را متجلی کنند و از آنها پیروی نمایند.
میرمحمدی در ادامه به جایگاه تعامل و همدلی در موفقیت امور اشاره کرد و گفت: ما این درس را از امام خمینی(ره) گرفتیم که همه باید در محور کلمه توحید و توحید کلمه حرکت کنیم و با نگاه امت واحده به جامعه بنگریم و در این رابطه امروز شاهد این همدلی و وفاق و همراهی هستیم و همه در کارها خودشان را سهیم و شریک می دانند .
استاندار یزد با بیان این امر که “دولت تدبیر و امید اساس کار خود را بر مکتب اسلام، اعتماد مردم و جدیت و سختکوشی قرار داده ” افزود: بنابراین اصل حرکتهای ما مبتنی بر ارزشهای الهی و مکتب اسلام است و آنچه برای ارزیابی کارهایمان ملاک قرار می گیرد، افزایش اعتماد مردم به مسئولین و در نهایت سختکوشی و تلاش بیشتر ناشی از رضایت مردم است و هرچه مردم بیشتر رضایت داشته باشند تلاش مسئولین بیشتر خواهد شد و همه در کار خستگی ناپذیر خواهند بود.
وی سپس به برخی از مشکلات ارائه شده از سوی اعضاء شورای اداری بهاباد از جمله بحث گازرسانی اشاره کرد و گفت: جلسات متعددی در خصوص گازرسانی به بهاباد برگزار شده و به راهکاری رسیدیم که این امر برای دولت مقدور باشد و کار عملی شود، بنابراین دولت پذیرفت که پنجاه درصد هزینه گازکشی به بهاباد را متقبل شود و پنجاه درصد هم در استان از طریق وام دنبال شود و در این رابطه نیز رایزنیهایی با دو بانک عامل استان صورت گرفته و مقرر شده هریک بیست میلیاردتومان وام جهت این امر تخصیص دهند و ده میلیاردتومان را نیز شرکت گندله سازی به صورت پیش پرداخت بپردازد و وزیر محترم نفت هم طی نامه ای تضمین بازپرداخت وامها را از محل شرکت ملی نفت نموده است و این امر خوشبختانه سبب شده که این کار امکان عملیاتی شدن را داشته باشد.
میرمحمدی افزود: بانک ملت موافقت خود را اعلام کرده و ما به دنبال این هستیم تا بانک ملی هم موافقت مرکز را در این رابطه اخذ کند و شرکت گاز هم فاز اول کار را به مناقصه بگذارد و کار شروع شود.
عالی ترین مقام اجرایی استان در خصوص بحث آب گفت: به دنبال آن هستیم که سه کیلومتر دیگر برقرسانی انجام شود و انشاءالله با استفاده از آب انتقالی کیفیت آب شرب را بهبود داد.
وی افزود: در انجام کارها مراقبت نماییم تا کاری که انجام می شود یا در حال انجام است را به مردم بگوییم و از بیان مطالبی که اطمینان از حصول آن نداریم پرهیز کنیم تا ایجاد توقع در مردم ننماید.
استاندار سپس با اشاره به لزوم رفع مشکل اشتغال بهاباد با بیان این امر که” امیدواریم با بحث استقرار گندله سازی مسئله اشتغال نیز در این شهرستان حل و فصل شود” خاطر نشان کرد: در مورد عزیزانی نیز که تحصیلات عالیه دارند، سعی می کنیم از طریق پارکهای علم و فناوری مسئله اشتغال آنها را دنبال کنیم چرا که این افراد باید پیشگامان خلاقیت و نوآوری در منطقه باشند.
میرمحمدی افزود: باید نگاه پشت میزنشینی و کارمند دولت شدن در جوانان ما تغییر کند و به نگاه کارآفرینی، خلاقیت و نوآوری بدل شود.
وی گفت: خوشبختانه استان ما از نظر مسائل فرهنگی یکی از استانهای رتبه اول است و در شاخصهای فرهنگی در رتبه های بالا هستیم و طبیعی است که انتظار هم جز این نیست و ما تلاش می کنیم به تناسب پیشرفتهای زمانه مسائل فرهنگی را ببینیم و به دنبال آن هستیم تا از طریق مراکز علمی و تحقیقاتی استان، بتوانیم نرم افزارهایی را فراهم کنیم و لب تاب هایی را تدارک ببنیم تا با ساخت ارزان قیمت و تولید محتوای مناسب در آن، خانواده ها بتوانند آن را در اختیار فرزندان خود قرار دهند.
استاندار یزد در پایان با بیان این امر که “من همدلی و هم افزایی را عامل پیشرفت می دانم و آنچه شما باید دنبال کنید این است که پتانسیلها و ظرفیتهای منطقه را شناسایی نموده و برای شکوفایی این ظرفیتها، طرحها و برنامه هایی داشته باشید” خاطر نشان نمود: باید ظرفیتهای منطقه را شناسایی کنیم و برای رفع مشکلات با برنامه ریزی مناسب و واقع نگری و تلاش مضاعف اقدام نماییم که آینده نیز متعلق به کسانیست که با وحدت و پشتکار به انجام امور می پردازند.