یکشنبه ۷ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۰۲:۳۴ قبل از ظهر

تاراج معادن

کد خبر: 54849
تعداد بازدیدکننده: 118
تاریخ: ۲۲ بهمن ۱۳۹۳

10002-241x300

اظهارات اخیر حجت الاسلام دخیل عباس زارع زاده، نماینده مردم بافق، مهریز، ابرکوه، خاتم و بهاباد در مجلس شورای اسلامی، از تریبون مسجد جامع بافق موجی از نگرانی و در عین حال بیداری این نماینده را نشان داد. سخنان«دخیل عباس»با این لحن و با این تندی و تیزی در نوع خود تازگی دارد. تازه از آن جهت که او نتیجه مذاکره و گفتگوی خود را با مسئولان عالی و مدیران میانی دولت را با مردم در میان گذارد؛ اگرچه بعضاً به او خرده گرفته می شود که نماینده به جای سخنرانی های آتشین در حوزه خود باید در تهران و مرکز پیگیر امور باشد؛ اما این دفعه گفته های دخیل عباس حاکی از پیگیری او بود. پیگیری که در آخر از دیدگاه این نماینده به بن بست خود نزدیک می شود و تنها راه خروج از این بن بست تلاش مجدد مسئولان محلی و استانی می باشد.
در میان گفته های این نماینده یک گفته بیش از همه خودنمایی دارد و آن این است که “متأسفانه پول معادنی که با سرعت سرسام آور درحال تاراج است به جیب عده ای می رود که به هیچ وجه پرشدنی نیست و اگر این پولها به خزانه دولت می رفت، اینقدر نگران کننده نبود”
این سخنان در زمانی که تأکید مقام معظم رهبری و سایر مسئولان ارشد نظام بر مبارزه با مفاسد اقتصادی است جای درنگ دارد و لازم است تا مسئولان و دست اندرکاران دستگاههای نظارتی و قضایی نگاهی تیزبین بر این مسئله داشته باشند به ویژه آنجایی که این نماینده به صراحت نگرانی خود را عنوان کرده که این پولها به خزانه و بیت المال نمی رود.
اکنون که موضوع برخورد با مفسدان اقتصادی از سوی دستگاه قضایی و نمونه آن را در پرونده معاون اول رییس جمهور دولت نهم و دهم دیدیم، بجاست تا به نوع خود پرونده این تاراج کنندگان معادن هم بررسی شود و اگر درجایی هست که قدمی برخلاف منافع عمومی و بیت المال برداشته می شود با آنان برخورد لازم صورت گیرد.

محمدحسین تشکری

۵ نظر

 1. علی اصغر می‌گه:

  باسلام آقای تشکری سال آینده انتخابات مجلس هست؟

 2. بافقی می‌گه:

  حسین دوباره خبریه؟

 3. mohsen می‌گه:

  سلام آقای تشکری انشاالله حتما مسئولین محلی و استانی پیگیری کنند زیرا آنها به این مسئله آگاهن که هم مردم و مسئولین به غارتشان پی بردند البته در بافق . آنها هم با افزایش تولید که امسال به ۱۰۰% رساندنش تا آینده ای نزدیک دیگه به جز یه گود حسرت چیزی برای شهرمان جا نخواهند گذاشت. متاسفانه آقای دخیل عباس و مسئولین قضایی کاری از دستشون بر نمی یاد در این دوره زمانی. آقای عسکری هم که درآمپاسن نمیدونن چیکار بکنن. پس به نظر اگرکارگروه با حمایت مردم و مسئولین استان جلو بره بدون شک موفق خواهیم بود.

 4. بافقی می‌گه:

  اون افرادی که در راس کارند بیشتر باید به روشنگری مردم بپردازند.

 5. سیاستمدار نیستم می‌گه:

  فنلاند از پنج سال پیش، به تنهایی در صدر جدول آزادی رسانه‌ها از نظر گزارشگران بدون مرز قرار دارد. در این فهرست، فرانسه در رده‌ ٣٨ قرار گرفته و نسبت به سال گذشته، یک رتبه بالا آمده است. ایالات متحده آمریکا با از دست دادن سه رده به رتبه ۴٩ فرو نشسته، ژاپن دو رده از دست داده و در رتبه ۶١ نشسته است. برزیل با پیشروی ۱۲ رده به ٩٩ رسیده و به میان ۱۰۰ کشور نخست جدول آمده است. روسیه با چهار رده پسرفت در جایگاه ١۵٢ قرار دارد و چین در رتبه ١٧۶ یک رده عقب رفته است. در انتهای این جدول هم کشور آفریقایی اریتره قرار دارد که حتی کره شمالی نیز وضعیت بهتری از آن دارد. ترکمنستان، همسایه شمال شرق ایران نیز در رده ۱۷۸ قرار گرفته است.

  این سازمان، ایران را از نظر آزادی رسانه‌ها در میان ۱۸۰ کشور جهان، در رده ۱۷۳ جای داده است. در این فهرست تنها هفت کشور سودان، ویتنام، چین، سوریه، ترکمنستان، کره شمالی و اریتره، در حوزه آزادی رسانه‌ها پس از ایران طبقه‌بندی شده‌اند. ایران در گزارش سال ۲۰۱۴ گزارشگران بدون مرز نیز در همین رتبه ۱۷۳ قرار داشت.
  http://www.baharnews.ir/vdcene8p.jh8ozi9bbj.html