چهارشنبه ۳ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۴۱:۳۶ قبل از ظهر

برنامه ریزی برای خودکفایی خانواده های زندانیان امری ضروری است

کد خبر: 54966
تعداد بازدیدکننده: 120
تاریخ: ۲۶ بهمن ۱۳۹۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ؛ نخستین نشست هم اندیشی انجمن حمایت از زندانیان شهرستان بافق با حضور امام جمعه ، فرماندار ، رئیس دادگستری ، دادستان بافق و جمعی از مسئولان محلی در دفتر امام جمعه این شهرستان برگزار شد.

انجمن حمایت از زندانیان بافق برای نخستین بار در این شهرستان با هدف کمک به خانواده های زندانیان و رفع برخی از مشکلات آنان تشکیل شده است.

“حجت الاسلام سلیمانی” امام جمعه بافق دراین نشست بر شناسایی و ساماندهی خانواده های زندانیان و مساعدت در زمینه تامین نیازهای معیشتی آنان تاکید کرد .

“سید مهدی طلایی مقدم” فرماندار بافق اقدام برخی از نهادهای حمایتی و سازمانهای مردم نهاد در تامین و رفع مشکلات نیازمندان را گامی موثر در حوزه خیریه عنوان کرد و گفت: برای حمایت از خانواده های زندانیان و مجرمین ضروری است در زمینه ایجاد مشاغل خانگی برای خودکفایی این خانواده ها برنامه ریزی شود.

دادستان بافق در ابتدای این نشست با اشاره به سابقه و اهداف انجمن زندانیان در کشور گفت: هدف از تشکیل انجمن حمایت زندانیان و تصویب اساسنامه آن در سال ۱۳۲۰، کمک مادى و معنوى به خانواده‏هاى بى بضاعت زندانیان که قادر به اداره زندگى خود نیستند و کمک به زندانیان در مورد اشتغال بعد از خروج از زندان میباشد.

“محسن حیدری” به تشکیلات و ارکان انجمن اشاره کرد و افزود : این انجمن شامل اعضاء ، مجمع عمومى اعضاء ، هیئت مدیره، مدیر عامل و قائم مقام و بازرسان میباشد.

وی افزود: انجمن حمایت از زندانیان با هدف کمک و حمایت زندانیان و خانواده آنان تشکیل شده است که این انجمن یک نوع سازمان غیر انتفاعی بوده که علاوه بر استفاده از کمک های مردمی و سایر موسسات خیریه،‌ بعضا از بودجه های دولتی در جهت کمک مادی و معنوی به خانواده زندانیان،‌ ،‌ تقویت و ترویج در زمینه مسائل حقوقی انسانی،‌ بهداشت، درمان،‌ آموزش،‌ اقدامات مناسب برای پیشگیری از ارتکاب مجدد جرائم استفاده می شود.

IMG_9553 IMG_9558 IMG_9561