سه شنبه ۹ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۵:۲۵:۱۷ بعد از ظهر

امام جمعه عشق آباد:برخی مسئولان استان یزد، آداب مکاتبات اداری را رعایت نمی کنند.

کد خبر: 5501
تعداد بازدیدکننده: 156
تاریخ: ۱۸ تیر ۱۳۹۱

 

یزد فردا:طبس- سیدابوالفضل حقانی: حجت الاسلام “قاسم اخلاقی فرد” در خطبه های این هفته نمازجمعه عشق آباد با گرامیداشت اعیاد شعبانیه، به طور اجمالی به شرح وظایف امامان جمعه پرداخت و گفت: ائمه جمعه باید از مسائل روز آگاهی پیدا کنند و آنچه در داخل کشور و منطقه از نظر اجتماعی و اقتصادی و سیاسی رخ می دهد را بخوبی رصد نمایند.

امام جمعه عشق اباد افزود: روحانیت از گذشته نزدیکترین افراد به مردم و مورد اطمینان آحاد ملت بوده اند و از دولت ها خیلی دور بوده اند اما پیروزی انقلاب اسلامی فاصله بین دولت و روحانیت را متحول کرد و شما می بینید چون دولت، دولت اسلامی است و رهبری اش فقیه عادل می باشد، روحانیت در بسیاری از زمینه ها با دولت همکاری می کند و این تحرک سیاسی و اجتماعی نباید به معنای فاصله گرفتن از مردم تلقی شود، لذا ائمه جمعه که برجسته ترین در قشر روحانیت جامعه می باشند توانسته اند بخوبی از جریانات سیاسی، اجتماعی و اقتصادی اطلاع پیدا کنند و به مومنین در خطبه های نماز جمعه عرضه نمایند.

حجت ا الاسلام اخلاقی فرد تصریح کرد: خطبه های نماز جمعه دعوت به حق و تقواست و ائمه جمعه باید مصالح مسلمین را در خطبه ها بیان کنند و از باب مردمی بودن امامان جمعه مب بینیم که بدون محافظ و بدور از هیاهو در مجالس فقیر و غنی شرکت می کنند و در غم و شادی مردم شریک می شوند.

خطیب جمعه عشق آباد با برشمردن خدمات نهاد امامت جمعه در بخش دستگردان گفت: با عنایت به وضع فرهنگی بخش با دفتر مقام معظم رهبری در خصوص نیازمندی به یک کتابخانه سیار مکاتبه شده است و به معاونت محترم راههای روستایی وزارت راه و شهرسازی در خصوص جاده پیرحاجات مکرر مکاتبه و یادآوری نموده ایم، بارها در خصوص ارتقاء راهدارخانه بخش دستگردان با عنایت به وسعت جاده های تحت پوشش به اداره راه و شهرسازی نامه نگاری و مذاکره کرده ایم.

اخلاقی فرد از وضعیت خاکی و اسفبار خیابان مهدیه به مزار شهیدگمنام که هم شفاهی و هم کتبی با استاندار یزد و اداره راه و ترابری اعلام شده گلایه کرد و افزود: روکش آسفالت ده محمد-عشق آباد، ادامه راههای عشق آباد به چاه مسافر، سمبا و پده بید، اجرا و آغاز فاز دوم مهدیه عشق آباد از دیگر پیگیری های امام جمعه این شهر است که بنده به نمایندگی از مردم از استاندار یزد در خصوص کم توجهی به این بخش گلایه دارم.

امام جمعه عشق آباد ضمن دعوت از مهندس فلاح زاده برای سفر به بخش دستگردان خطاب به استاندار یزد گفت: بارها برای ارتقاء شهر عشق آباد به شهرستان، پیگیری نموده ام، تقاضای ملاقات از آقای بهبهانی وزیر راه آن زمان توسط نماینده وقت و با اطلاع شما داشته ایم، اعتراض مردم به مدیر کل راه و ترابری استان در خصوص راهها را مکرر بیان نموده ایم، مکاتبه با دکتر احمدی نژاد برای تخصیص اعتبار بیشتر کتابخانه و کتابخانه سیار به بخش دستگردان را دائمأ یادآوری کرده ام، اما گویا گوش شنوایی در مسئولان استان و شهرستان نیست.

حجت الاسلام قاسم اخلاقی فرد خاطرنشان کرد: آیا رسم اداری و مکاتباتی و رسم ادب این نبود که یکبار مستقیماً جواب این همه مکاتبات را می نوشتید و ما را با سبک و شیوه ی اخلاقی و رفتاری خود آشنا و شادمان می کردید؟ شما یکبار هم جواب نامه های این نهاد مردمی و مقدس را ندادید و این برای بنده و مردم بخش سنگین و جای ابهام است که چرا وظیفه خود را بدرستی نمی دانید؟

امام جمعه عشق آباد با انتقاد از مسئولان استان بویژه استاندار یزد تصریح کرد: اگرچه گاهی برای این که نقطه ضعفی برای شما در کار نباشد به ما می گویید اعلام کنید که در فلان تاریخ (خردادماه) فلان مقوله (گازرسانی به بخش دستگردان) آغاز و خدمت رسانی انجام می گیرد، نمی گوییم دروغ گفته اید، می گوییم مانع ایجاد شده است، ولی یک مدیر قبل از قول به اجرای یک پروژه باید از بودجه تامینی آن کاملاً اطمینان حاصل نماید سپس به مطالعه و اجرا و اعلام آن طرح مشغول شود.

وی فزود: شاید ائمه جمعه را جزء نیروهای کم رنگ حاشیه ای تلقی می کنید، چرا اعتنایی به صحبت و مکاتبات امام جمعه ندارید؟ لاید فکر می کنید آنها به صورت صوری باید مشکلات مردم منطقه و مسایل سیاسی جهان را بگویند و به بقیه اش هم کار نداشته باشند که چه شده و چه می شود.

خطیب جمعه عشق آباد یادآور شد: حال پس از این همه حرف خطاب به استاندار محترم یزد و فرماندار محترم طبس و مدیران کل عرض می کنم، دستور دهید مکاتباتی که از بخش دستگردان و نهاد امامت جمعه در دفاتر با پاراف شما بزرگواران بایگانی شده است یک نگاهی بنمایند و یک بار دیگر به نظرتان برسانند، بنده و مردم نجیب و مظلوم بخش دستگردان منتظریم پس از گذشت دو سال از نماز جمعه عشق آباد، پاسخ مکاتابات را دریافت کنیم .

حجت الاسلام اخلاقی فرد خاطرنشان کرد: بیرون از مرزهای جغرافیایی کشور ما پر از جریانات و خوش رقصی برای اسرائیل و آمریکاست و ملتهای دنیا چشمشان به ایران و الگوسازی از ایران است، مگر نمی بینید چگونه مهره چینی می کنند که انقلاب را منحرف کنند، آیا فکر کرده اید که جوانها پس از خروج از دانشگاه وضعیت اشتغال آنها چه می شود؟ از ورودی دانشگاه ها و قبولی های کنکور خیلی صحبت می شود، اما این افتخار که چه مقدار جذب و قبول شده اند، افتخاری واهی می باشد، زیرا مهم خروجی آنان و جذب این جوانهای عزیز به کار و اشتغال است، حال چه فکر اساسی برای اشتغال آنها کرده اید؟

امام جمعه عشق آباد تصریح کرد: به خدا سوگند وقتی جوانی را انسان می بیند که ازدواج کرده، سربازی رفته، مدرک تحصیلی کارشناسی خود را در دست دارد، ولی دستش را با یک دنیا افسردگی به سوی پدرش برای کمک هزینه زندگی خود دراز می کند، واقعاً انسان تاسف می خورد و اگر بر حال آنها گریه کند جا دارد.