شنبه ۶ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۷:۰۸:۰۶ بعد از ظهر

خیرین کتابخانه ساز در راه بافق

کد خبر: 55013
تعداد بازدیدکننده: 101
تاریخ: ۲۷ بهمن ۱۳۹۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ؛ انجمن کتابخانه های عمومی بافق با حضور فرماندار و اعضای این انجمن در محل کتابخانه عمومی مفیدی بافق برگزار شد .

فرماندار بافق در این نشست استفاده از انجمن خیرین کتابخانه ساز را استفاده از ظرفیت مردمی و اجتماعی برای یاری کتابخانه های عمومی خواند و گفت: با کار بر روی انجمن های خیرین کتابخانه ساز در واقع ما امور فرهنگی در حوزه کتاب و کتابخوانی را اجتماعی می کنیم و این آغاز و نوید اتفاقی خجسته و مبارک است.

” سید مهدی طلای مقدم ” با اشاره به حضور خیرین در حوزه کتاب و کتابخانه گفت: فعالیت‌های توسعه کتابخانه‌های عمومی در کشور با رشد و سرعت خوبی همراه شده است و این منشاء خیرات و برکات زیادی برای نسل آینده و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در کشور عزیزمان دارد.

کارشناس امور مشارکتها اداره کل کتابخانه های عمومی استان یزد در این نشست از شروع بکار و آغاز فعالیت انجمن خیرین کتابخانه ساز ایرانیان گفت : انجمن خیرین مدرسه ساز ، انجمنی غیر سیاسی و غیر انتفاعی است که به منظور جذب، ساماندهی منابع، امکانات و جلب مشارکت‌های مردمی در امر خیر کتابخانه سازی، توسعه فرهنگ کتابخوانی و همکاری در اداره کتابخانه های عمومی تشکیل شده است.

عباسعلی یاوری افزود :این انجمن در راستای تجربیات موفق سایر تشکل های خیری در حوزه فرهنگی وآموزشی مانند جامعه خیرین مدرسه ساز تشکیل شده است که برابر اساسنامه می‌تواند در کلیه استان ها وشهرستان ها وحتی خارج از کشور واحدهایی را ایجاد نماید تا دسترسی عموم مردم به کتابخانه‌های عمومی و ایستگا‌ه‌های مطالعه را تسهیل نموده و زیرساخت‌های لازم را برای ترویج فرهنگ مطالعه مفید در کشور که مورد تأکید مقام معظم رهبری مدظله‌العالی می باشد را محقق نماید.

در ادامه یاوری با اشاره به وضعیت مناسب و خوب خیرین کتابخانه ساز در استان گفت : با تامین و فراهم شدن زیر ساختهای اساسی ، اداره کل کتابخانه عمومی استان قول مساعد در خصوص حضور خیر کتابخانه ساز برای احداث کتابخانه عمومی در بافق اقدام نماید.

در پایان فرماندار بافق به اتفاق اعضا از کتابخانه عمومی مفیدی بافق بازدید کردند.

IMG_9606 IMG_9610 IMG_9615 IMG_9628

۲ نظر

  1. جوان بافقی می‌گه:

    خوب سرتون را گرم کردند و از اصل افتادید وخبر ندارید خصوصی سازی سنگ آهن،دی۱۹ ،تعطیلی کارخانه فولاد و….

  2. کتابدار می‌گه:

    تلاش برای ارتقای فرهنگ یک کشور ،از نظر شما(جوان بافقی) سر گرم شدن عده ای و از اصل افتادن است ، اصل جامعه اسلامی فرهنگ غنی آن است که در جامعه ما هر روز کمرنگ تر می شود.هر مساله ای در کشور جایگاه خود را دارد ، حالا اینکه رییس کتابخانه های شهرستان بافق با این همه زحمت بدنبال پیشرفت فرهنگی شهر خود هست جای مسائل سنگ آهن را تنگ کرده !!!!!!!!