چهارشنبه ۳ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۲:۵۷:۴۶ بعد از ظهر

رئیس شورای عالی استانها : دولت تدبیر و امید توجه خاصی به امور شوراها دارد.

کد خبر: 55309
تعداد بازدیدکننده: 135
تاریخ: ۰۵ اسفند ۱۳۹۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ، عصر دیروز نشست مشترک شورای اسلامی شهرهای بافق و بهاباد با حضور رئیس شورای عالی استانها ، رئیس شورای اسلامی استان یزد ، فرماندار بافق ، امام جمعه بهاباد و اعضای شورای اسلامی شهرستانهای بافق و بهاباد به میزبانی فرمانداری بافق برگزار شد.

رئیس شورای عالی استانها با تاکید بر اینکه به دنبال ارتقا رابطه شوراها با دولت هستیم، افزود: خوشبختانه دولت تدبیر و امید تا کنون توجه خاصی به امور شوراها داشته است.

غلامرضا بصیری پور تصریح کرد: شورا تنها نهادی است که می‌تواند طرح به مجلس شورای اسلامی بدهد، لذا ما باید ارتباطات نزدیک با مجلس داشته باشیم و در بخش تحقق برنامه ششم توسعه می‌توانیم به طور موثر به دولت کمک کنیم زیرا شورا‌های اسلامی و شورای استان‌ها ظرفیت بسیاری در جامعه دارد.

رئیس شورای عالی استانها رسیدن به درآمد پایدار را یکی از دغدغه‌های شهرداری ها دانست و گفت: مشکلات شهرداری‌ها بسیار زیاد است و درآمد پایدار هنوز تحقق نیافته و شهرداری‌ها به تراکم فروشی روی آورده‌اند؛ شهرداری‌ها در حال حاضر با مشکلاتی مانند حاشیه شهر، تامین منابع و در شهر‌های کوچکتر حتی برای تامین حقوق پرسنل مواجهه هستند.

وی شوراها را بازوان توانمند مدیران اجرایی کشور دانست و اظهار داشت: شوراها می توانند در سطوح مختلف جامعه مانند رفع محرومیت، بهداشت، گردشگری، اقتصاد مقاومتی، محیط زیست و… فعالیت و به دستگاههای دیگرکمک کنند.

بصیری پور آسیب‌شناسی در عملکرد شوراها را دارای اهمیت دانست و گفت: شناسایی نقاط برای خدمت دولت و سازمان‌ها در مناطق محروم باید توسط شورا‌ها صورت گیرد.

رئیس شورای عالی استانها خاطرنشان کرد: ارتقای سطح مشارکت شهروندان، تقویت نهاد‌های مردمی و راهکارهای برون رفت از مشکلات فعلی در دستور کار شورا قرار دارد و به طوری جدی دنبال می‌شود.

فرماندار بافق در این نشست ضمن خیر مقدم به سابقه دیرینه شهرستانهای بافق و بهاباد اشاره کرد و گفت: شهرستان های بافق و بهاباد در یک بستر حضور دارند و هیچ گونه اختلافی بین این شهرستان نیست .

“سید مهدی طلایی مقدم ” ضمن تاکید بر احقاق حقه مردم شهرستان های بافق و بهاباد گفت: بایستی از ظرفیت ها و پتانسیل موجود شهرستانهای بافق و بهاباد با تعامل و همگرایی که بین اعضای شورای اسلامی و مسئولین وجود دارد استفاده کرد و زمینه و بستر لازم برای خدمت به مردم و توسعه و تحول این دو شهرستان را در تمام زمینه ها فراهم نماییم.

در ادامه امام جمعه بهاباد ضمن تقدیر از میزبانی شهرستان بافق به خاطر برگزاری این نشست ، با اشاره به اهمیت شورا در آیات و روایات قرآنی گفت : مسئله شورا یک نوع همفکری و استفاده از دیدگاه دیگران است که مایه رشد ، ترقی و شکوفایی عقلی فردی و اجتماعی می شود.

“حجت الاسلام دهقان” ضمن تاکید بر رابطه حسنه این دو شهرستان گفت: به جرات می توان گفت شهرستان های بافق و بهاباد از یک ارتباط ویژه ای برخوردار هستند و کمتر در سطح استان دیده شده و در واقع یک نوع رابطه پدر و فرزندی است.

در ادامه این نشست حاضرین در جلسه به بیان دیدگاه ها ، نظرات و پیشنهادات خود پرداخته و مسائل و مشکلات عنوان شده از سوی روسای شوراهای اسلامی شهرستاهای بافق و بهاباد را مورد بررسی قرار دادند.

1 2 3 4