چهارشنبه ۳ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۴:۴۹:۳۷ قبل از ظهر

چشم امید ما به رسانه ها و مطبوعات محلی است

کد خبر: 55356
تعداد بازدیدکننده: 108
تاریخ: ۰۶ اسفند ۱۳۹۳

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد سومین جشنواره استانی و دومین جشنواره منطقه ای مطبوعات و خبرگزاریهای استان یزد سه شنبه شب ۵ اسفند ماه با حضور استاندار یزد، معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار، فرماندار یزد و برخی دیگر از مسئولین استانی در تالار فرهنگ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد برگزار شد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد در این مراسم اظهار داشت : تغییر نگاهی که باید در دولت نسبت به رسانه ها و آزادی عمل آنها اتفاق می افتاد، اتفاق افتاده و این فضا در استان یزد نیز در حال تجربه شدن است هرچند خود دولت و دولتمردان مورد چالش و نقد قرار گرفته اند و نقدهایی که در برخی موارد غیرمنصفانه است اما این فضا قطعاً به نفع آینده کشور، پیشرفت و توسعه همه جانبه کشور خواهد بود.
محمدعلی طالبی افزود : اگر اعتقاد داریم که مطبوعات رکن چهارم دموکراسی و فراتر از آن،یک نهاد مدنی پیونده دهنده دولت و مردم هستند باید اجازه دهیم عرصه مطبوعات عرصه آزاد و شفافی باشد تا بستر مناسب برای رسیدن جامعه به حکمرانی خوب فراهم شود.
وی ادامه داد : باور داریم که شفافیت و دسترسی به اطلاعات به بهبود کار کمک می کند و رسانه ها و مطبوعات و به ویژه مطبوعات محلی مهمترین نقش را در رفع مشکلات جامعه بر عهده دارند.
طالبی عنوان کرد : استانداری یزد و تمام دستگاههای دولتی و اجرایی استان همه توان خود را در جهت کمک به فضای آزاد و بستر مناسب برای فعالیت رسانه ها و مطبوعات محلی به کار خواهند بست.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد اظهار داشت : رسانه ها و مطبوعات محلی چشم امید دولتمردان دولت تدبیر و امید هستند و امیدواریم در جهت کمک به دولت، خدمت به مردم، ایجاد یک فضای تعاملی خوب بین دولت و مردم و تحقق برنامه ها و سیاستهای دولت تدبیر و امید گامهای مؤثرتری بردارند.
در پایان این مراسم از نفرات برتر سومین جشنواره استانی و دومین جشنواره منطقه ای مطبوعات، خبرگزاریها و سرپرستی های روزنامه های سراسری استان یزد با اهدای تندیس جشنواره، لوح تقدیر و هدایای نقدی تقدیر شد.

۲ نظر

  1. یادگار می‌گه:

    اگر رسانه ها آزاد و منصف و بدور از خود سانسوری باشند و به دور از جو سازی و هیاهو عمل نمایند و همیشه خدا را ناظر بر اعمال خود بدانند میتوانند در مبارزه با مفاسد و رشد و شکوفایی جامعه یکی از ارکان موثر بوده و با افشاگری تخلفات احتمالی راه را بر متخلفان بسته و بازویی برای مقامات اجرایی و قضایی باشند

  2. علی می‌گه:

    البته اگه بتونین منتقدین و تحمل کنین و اونا رو….
    وگرنه به به گو که زیاده