دوشنبه ۵ام تیر ۱۳۹۶ ۰۶:۴۷:۰۴ قبل از ظهر

جلسه شورای مشارکتهای مردمی بهزیستی بافق برگزار شد

کد خبر: 55551
تعداد بازدیدکننده: 252
تاریخ: ۱۲ اسفند ۱۳۹۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق؛ جلسه شورای مشارکتهای مردمی بهزیستی شهرستان بافق با حضور امام جمعه و فرماندار بافق ، معاون مشارکتهای مردمی اداره کل بهزیستی استان و جمعی از مسئولان و خیرین شهرستان با هدف هم اندیشی در خصوص اتخاذ راهکارهای نوین در جهت ارتقاء سطح مشارکتهای مردمی در محل فرمانداری بافق برگزار شد.

معاون مشارکتهای مردمی سازمان بهزیستی استان یزد ضمن گزارش خلاصه ای از عملکرد و نحوه هزینه کرد کمک های مردمی در حوزه مشارکتهای بهزیستی؛ شهرستان بافق را از حیث مشارکت خیرین ، ممتاز دانست و گفت: با توجه به اینکه میانگین کمکهای مردمی در استان ۲۹ درصد میباشد در شهرستان بافق این رقم به ۵۶ درصد رسیده و همچنین مشارکت نقدی در این شهرستان ۲۶۲ درصد افزایش داشته است .

“حسین بمانی” با اشاره به اهم فعالیتهای مشارکت های مردمی با اداره بهزیستی گفت : جلب و جذب مشارکتهای نقدی ، غیرنقدی و خدماتی از اشخاص حقیقی و حقوقی در مراکز دولتی ، اجرای طرح شکرانه سلامت ( اهداء ۴ رقم آخر فیش حقوقی کارمندان دولت به گروههای هدف بهزیستی ) ، اجرای طرح بیمه نوین ، اجرای طرح همراه مهر ایرانسل (مشارکت نقدی نیکوکاران از طریق ارسال پیام کوتاه بدون متن به شماره ۸۱۱۱ در هر زمان و هرمکان توسط مشترکین ایرانس )، اجرای طرح سیستم تلفن هوشمند (جلب کمکهای هم استانیهای عزیز از طریق تلفن ثابت با همکاری شرکت مخابرات استان) ، اجرای طرح ضیافت مهر رمضان ، اجرای برنامه های دهه مهرورزی از جمله فعالیتها و برنامه های بهزیستی می باشد.

در ادامه امام جمعه بافق ضمن تقدیر و تشکر از تلاشهای خالصانه و خیر خواهانه تمامی خیرین با بیان اهمیت کار خیر و ارزش وقت گفت : مردم و خیرین با حضور در بهزیستی فرصتهای طلایی بدست می آورند و با انجام کارهای خیر برای آخرت خود توشه جمع می کنند.

وی در ادامه گفت : خیرین و مسئولین باید درد و مشکل همنوعان را مشکل خود بدانند و در رفع آن به دردمندان کمک نمایند.

“حجت الاسلام سیدجواد سلیمانی” با ابراز خرسندی از حضور در جلسه گفت : شورای مشارکتها باید از بخش دولتی صرف جدا شده و مردم را دخیل نموده و در جهت جلب مشارکتها جامعه هدف را از نزدیک بشناسند و در جهت رفع مشکلات جامعه هدف پیشقدم شوند.

فرماندار بافق نیز در این نشست مهمترین بحث را اعتمادسازی عنوان کرد و افزود:اگر خیرین و نیکوکاران در جریان امور و هزینه های انچام شده قرار بگیرند مطمئنا کمکهای بیشتری ارائه خواهند داد.

“سید مهدی طلائی مقدم” تشکیل اتحادیه یا موسسه خیریه مرکزی متشکل از موسسات خیریه شهرستان مهم دانست و افزود : با این روش به ساماندهی امور خیرو نظارت و دقت نتایج اثر بخش تر خواهد شد

رئیس اداره بهزیستی بافق در ادامه ضمن تاکید بر این نکته که اهداف شاخص بهزیستی شهرستان بافق در راستای توانمند سازی، پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، معلولیت‌ها، ارتقای سلامت اجتماعی و بازتوانی جامعه هدف است و مجموعه بهزیستی شهرستان در این راستا از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد افزود: برای رسیدن به اهداف پیش بینی شده این اداره کمک گرفتن از توان خیران شهرستان ضروری به نظر می رسد که بدون شک کمک خیرین منطقه و یا نیکوکاران غیر مقیم به عنوان سرمایه های اصلی این اداره، کمک شایانی در راستای برطرف کردن بخشی از نیازهای اقشار آسیب پذیرخواهد کرد.

وی با اشاره به نقش بهزیستی در راستای فقرزدایی گفت : اداره بهزیستی می توانند با حمایت های مردمی فعالیت خود در رسیدگی به محرومین را گسترش داده و با شناسایی و ساماندهی خیرین در راستای فقر زدایی مثمر ثمر باشد. دکتر خوشگذران مهمترین دغدغه فعلی شورای مشارکتهای مردمی شهرستان را تکمیل واحدهای مسکن مددجویان و معلولین عنوان کرد و افزود :در حال حاضر اعتباری معادل ۱۶۰۰ میلیون ریال برای تکمیل و تحویل واحدها به مددجویان نیاز داریم .

در پایان احکام اعضا شورای مشارکتهای مردمی بهزیستی شهرستان بافق به دست فرماندار اهدا شد.

IMG_1171 IMG_1175 IMG_1183IMG_1184

IMG_1188 IMG_1193 IMG_1195

کانال بافق فردا در تلگرام
تبلیغات

dc5307bb-8ab7-46df-b3e5-6ff8517991e7


پربیننده ترین ها
تبلیغات
هوادار باشگاه سنگ آهن بافق