سه شنبه ۹ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۸:۱۹:۲۸ قبل از ظهر

یزد در بین فقیرترین استان های کشور

کد خبر: 55575
تعداد بازدیدکننده: 162
تاریخ: ۱۲ اسفند ۱۳۹۳

یزدفردا “دفتر آمارهای جمعیت، نیروی کار و سرشماری مرکز آمار ایران نابرابری در ایران از سال ۸۰ تا ۹۲ را تحلیل و بررسی کرد که ۲ استان به عنوان فقیرترین استانها مشخص شدند.

به گزارش یزدفردا ، دفتر آمارهای جمعیت، نیروی کار و سرشماری مرکز آمار ایران نابرابری در ایران از سال ۸۰ تا ۹۲ را تحلیل و بررسی کرد که ۲ استان به عنوان فقیرترین استانها مشخص شدند.

در سال ۹۲، درصد افراد زیر خط فقر یک دلار برابر با ۰.۰۱ درصد از کل جمعیت بوده است و استان های یزد و سیستان و بلوچستان با ۰.۰۶ درصد، بیشترین نرخ را در بین استان ها به خود اختصاص داده اند.

درصد افرادی که در مناطق روستایی با کم تر از یک دلار در روز زندگی می کنند در سال ۹۲ برابر ۰.۰۳ درصد است و در میان استان ها در خانوارهای روستایی استان یزد با ۰.۳۷درصد بیش ترین درصد افراد فقیر را به خود اختصاص داده است.

در سال ۹۲ درصد افراد زیر خط فقر ۱.۲۵دلار برابر با ۰.۰۲ درصد از کل جمعیت بوده است و استان سیستان و بلوچستان با ۰.۲ درصد، بیشترین نرخ را در بین استان ها به خود اختصاص داده است.

درصد افرادی که با کم تر از ۱.۲۵ دلار در روز در مناطق روستایی زندگی می کنند در سال ۹۲ برابر با ۰.۰۶ درصد است و در میان استان ها خانوارهای روستایی، استان سیستان و بلوچستان با ۰.۴۱ بیش ترین درصد افراد فقیر را به خود اختصاص داده است.

۱ نظر

  1. محمد علی پورفلاح می‌گه:

    با سلام
    مایه تاسف است.
    در تحقیق نرخ دلار مشخص نیست.همچنین خط فقر ترسیم نشده. طبق این نوشته درآمد کمتر از یک دلار ( ۳۴۰۰ تومان) خط فقر قلمداد شده است؟ یعنی درآمد ۱۰۲۰۰۰ تومان در ماه را خط فقر دانسته اند؟ در حالیکه الان برخی ۶۰۰۰۰۰ تومان را خط فقر قلمداد می کنند. اگر اینطور باشد وضع استان یزد وخیم تر هم هست.