دوشنبه ۸ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۱۸:۰۰ بعد از ظهر

با اجرای طرح السابقون خاطرات رزمندگان جمع آوری میشود

کد خبر: 55635
تعداد بازدیدکننده: 92
تاریخ: ۱۳ اسفند ۱۳۹۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ؛ شورای سیاستگذاری طرح السابقون با حضور مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان یزد ، معاون فرماندار و جمعی از مسئولین ادارات و نهادهای شهرستان بافق در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

“سرهنگ محمد رجبی”در این نشست از طرح جمع آوری خاطرات رزمندگان به عنوان طرح السابقون یاد کرد و گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران پس ازسپری کردن دوران انقلاب و هشت سال دفاع مقدس با اهدا بیش از ۶۰ هزار شهید تثبیت شد که پس از این پیروزی ها دشمنان نظام درصدد براندازی این نظام و انقلاب بودند که تا کنون موفق نشدند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان یزد با اشاره به اینکه جان فشانی های رزمندگان و اقشار مختلف مردم بویژه بانوان در دوران دفاع مقدس بر هیچ کس پوشیده نیست اظهار داشت : رزمندگان هشت ساله دفاع مقدس سرمایه گران‌بهایی برای مردم و مسئولین هستند.

رجبی با اشاره به اینکه طرح السابقون یک طرح کاملا استانی است و به مدت سه سال طول می کشد، گفت: در این طرح با بیش از ۴۰ هزار رزمنده در سطح استان که در جبهه حضور داشتند گفتگو کرده و اطلاعات آنها‌ را جمع آوری می‌کنیم و پس از تدوین در قالب کتاب و فیلم مستند تبدیل شده در اختیار عموم مردم قرار خواهد گرفت.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان یزد ضمن بیان اینکه شهرستان بافق چهارمین گزینه برای اجرای طرح السابقون است، افزود: اجرای این طرح در استان بالغ بر ۳۵ میلیارد ریال هزینه نیاز دارد که بدون حمایت دستگاه‌های مختلف اجرایی و مشارکت‌های مردمی به نتیجه نخواهد رسید.

در ادامه محمد علی طالعی معاون فرماندار بافق ضمن اشاره به اهمیت حفظ و ثبت وقایع جنگ تحمیلی اظهار داشت: مسئولین باید تلاش کنند که نقش مردم در پشتیبانی و حضور در جبهه‌ها در دوران هشت سال دفاع مقدس برای نسل آینده بازگو و ثبت شود چرا آینده نیاز به تاریخ گذشته دارد و این برگ زرین و افتخاری برای ایران اسلامی است.

در پایان حاضرین در این نشست پیشنهادات، نظرات و دیدگاههای خود در رابطه با اجرای طرح السابقون در شهرستان بافق بیان کردند.

IMG_1259 IMG_1263 IMG_1282 IMG_1283