دوشنبه ۱ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۰۰:۲۱ بعد از ظهر

نیمه پر و خالی لیوان شهردار!

کد خبر: 55681
تعداد بازدیدکننده: 208
تاریخ: ۱۴ اسفند ۱۳۹۳

image_96552-168x3001-168x300چندی پیش آقای کامران نجف زاده به جشن سه سالگی بافق فردایی ها دعوت شده بود و شب آخر نیز جلسه ای باحضور امام جمعه، مدیرعاملشرکت سنگ آهن، بخشدار، شهردار و جمعی از اصحاب رسانه در سالن اجتماعات آهنشهر برگزارشد و طبق معمول جلسات رسمی هرکدام صحبتهای باارزشی در حمایت و اهمیت و جایگاه رسانه بیان داشتند.

اما در این میان سخنان شهردار اندکی متفاوت تر بود، بگذریم که متفاوت از او مثل همیشه فردی از هفته نامه امین بافق بود.

صحبت شهردار از این حیث تاما برانگیز بود که گفت در رسانه فقط نیمه خالی لیوان را نبینیم بطوریکه رسانه از مسئولین تقدیر و تشکری  هم داشته باشد. اینکه شهردار در این یکسال و نیم آغاز فعالیتش کارهای خوبی را شروع کرده و یا پروژه های ناتمام را به پایان رسانده شکی در آن نیست، من جمله این طرحها اتمام خیابان های نیمه کاره مهدیه، مسجد جامع، میدانهای منتهی به بهشت الحسین «ع» ، فاز یک پارک کوهستان، و آغاز باند دوم بلوار میرغنی زاده و… است که این همان نیمه پر لیوان است و انصافا جای تقدیر و تشکر دارد و شنیده ایم که این کار توسط زارعزاده نماینده مردم بافق در مجلس شورای اسلامی به میرمحمدی استاندار یزد منعکس شده است. و البته بررسی کیفیت فنی اجرای این طرحها بماند به عهده کارشناسان خبره متعهد این شهر و دیار.

اما نیمه خالی لیوان چیست؟

آیا میتوان کم توجهی به مقوله فرهنگی شهر و آموزش کارکنان و مجموعه های تحت امر شهرداری را جزء نیمه خالی لیوان دانست؟! آیا حفره هایی که ناگهان در وسط خیابان مسجد جامع در اثر سهل انگاری و عدم توجه به قنات بوجود می آید و علیرغم تذکر برخی کارشناسان مورد بی مهری قرار می گیرد نیز، همین گونه است؟! آیا چند باره کاری های ابتدای خیابان مهدیه ، ناقص بودن باند قدیمی خیابان مسجد جامع، شیب بندی نامناسب بلوار میرغنی زاده، عدم نظارت جدی و نهایی بر نحوه اجرای فاضلاب شهری، آب گرفتگی عجیب و غریب خیابانها و کوچه ها پس از باران، عدم توجه به استفاده کارشناسی شده از فضای سبز متناسب با آب و هوای کویری شهر در این مقوله می گنجد؟  استفاده از پیمانکارهایی که اخیراً مشکل ساز شده اند چطور؟! آسفالت نمودن یکی از شهرکهایی که برخی از آشنایان و مسئولین در آن زندگی میکنند و مسکن و شهرسازی بایستی عهده دار آن باشدچطور؟ توجیه عدم پیشرفت پارک بانوان و جانمایی کاملا نامناسب و جانمایی کاملاً نامناسب CNG در کنار آن؟ آیا طرح ممیزی این شهر که درآمد خوب و مطمئنی را برای شهرداری دارد مثل اردکان عملیاتی شده است؟

آیا اینها نیمه خالی لیوان در این دوره شهردار و شهرداری است؟!

رحمت الله شریعتی

۱۴ نظر

 1. کارمند شهرداری می‌گه:

  چرا از چیزی که خبر ندارید مطلب مینویسید؟کی گفته شهرداری به آموزش کارکنانش کم توجه هست؟
  نه تنها کارکنان شهرداری درکلاسهایی که استانداری یزد برای کاکنان شهرداری تشکیل میدهد شرکت میکنند
  بلکه شهردار محترم ضمن هماهنگی با جهاد دانشگاهی ترتیبی اتخاذ نموده که استادها به محل شهرداری امده وتعداد بیشتری از کارمندان از کلاسها بهرمند میشوند
  همین الان(ساعت ۵ روز پنج شنبه )در سالن شهرداری کلاس برقرار هست
  تا کی با دروغ پردازی دنبال تخریب افرادی هستید که صادقانه به شهر خدمت میکنند

 2. محسن می‌گه:

  حالا خوبه این شهردار برای اولین بار مدیر یت فرهنگی تشکیل داده و داره کار فرهنگی میکنه
  چه بهانه هایی برای تخریب شهردار سر هم میکنن؟واقعا بعضیها دنبال چی هستند؟

 3. حاجی حسنی می‌گه:

  این اقای نویسنده واقعا نمیدونه شهرداری زمین اول شهر اباد را برای ساخت CNGدر نظر گرفته بود و حتی عملیات اجرایی ان هم شروع شد.اما زمین خوارانی که به جاهایی وصل هستند مانع کار شدند
  شهرداری هم برای از دست نرفتن سهمیه CNGبافق به ناچار زمین کنار پارک انقلاب را به این کار اختصاص داد
  وگرنه این امتیاز که بیش از ۵/۲ میلیارد ارزش داشت نصیب شهر های دیگر استان میشد

 4. علی کوچولو! می‌گه:

  سلام
  نیمه خالی لیوان متاسفانه خیلی خالیتر از اونی هست که فکرشو میکنیم.
  موفق باشید آقای شریعتی

 5. mohsen می‌گه:

  با سلام
  جای بسی تاسف داره برای شورای شهر که پول بیت المال رو آقای شهردار این چنین حیف ومیل میکند و از پیمانکار کلاه برداری که از تهران آمده … که این شخص مشکلاتی زیادی را وجود آورده ومتاسفانه چند صد ملیون پول کارگر مغازه دار پیمانکار و افراد شخصی رو با حمایت آقای ….اختلاس کرده و چند ماه است که متواری شده و اثری ازش نیست…. نیمه خالی لیوان پس چیست آقای شهردار؟

 6. علیرضا می‌گه:

  سلام
  انتقاد خوب است ولی بدانید از میزا ۲۲ میلیارد بودجه شهراری فقط ۱۴ میلیارد جذب شده و میزان حدود ۱۰ میلیارد مطلبات شهرداری و حدود ۱۵ میلیارد دودرصد سال ۹۳ به شهراری پرداخت نشده و مدیر عامل حتی قصد پرداخت آنرا ندارد.
  حساب دو درصد در بانک کشاورزی در اختیار فرماندار است و بسیار ه شورا سخت گرفته و در طی مدت فرمانداریش حدود دو میلیارد به شهرداری پرداخت نموده و در کار شهرداری و عمران شهر دخالت می کند.

 7. علی می‌گه:

  آقای شهردار و شورا توضیح دهید طی این مدت سی وچهار میلیارد تومان چگونه هزینه شده است

 8. اصغر می‌گه:

  آقای محسن شما از نیروهای شهرداری هستی که ماهیانه پاداش میگیری تا کمین حمایت از شهردار بزنی بخاطر شهر واقعیت را بگو

 9. بافقی می‌گه:

  اقای شریعتی نمی دانم شما دیگر دنبال چه هستی ای کاش بعضی ها مثل اقای عفتی بودند اقای عفتی خدا قوت

 10. محسن می‌گه:

  من نه کارمند شهرداری هستم نه از حمایت از شهردار چیزی به من میرسه.
  به نظر من شهردار نیازی به حما یت من و امثال من نداره.عملکرد شهرداری طی ۵/۱ سال گذشته بهترین تبلیغ برای شهرداری هست که در همه جای شهر به چشم میاد.
  کسایی که چشم به واقعیتها بستند وشهرداری را تخریب میکنند شاید سفارش گرفتند یا شهرداری نونشون را اجر کرده

 11. علی می‌گه:

  اقای شریعتی اولا که شما هیچ سر رشته ای از عمران نداری . بعدش میتونی تو زمینه رشته خودت اظهار نظر کنی بعدش هم این مطالبی که گذاشتی از خودت نیست بهت دادن گفتن بنویس

 12. محمدی می‌گه:

  معلومه سرت تواخور کیه برادر

 13. ممد می‌گه:

  باسلام.حرف آقای شریعتی متین هست.چشممون روبازکنیم ببینیم چقدرپول عوارض می دهیم کجامیرود؟یک نقطه ازخیابان مهدیه روسه باربلوک گذاری کردند(یعنی سه بارطرح عوض کردند).فلکه شهداهم که بااینهمه درخت وچمن به گارفت

 14. محسن می‌گه:

  سلام
  به نظر بنده مدیریت سایت تدبیری اتخاذ کند که افرادی که مطلب می گذارند، جوابگو نظرات هم باشند. وگرنه گذاشتن مطلب بدون پاسخگویی و بعضا بدون مدرک که کاری ندارد.
  آقای شریعتی لطفا جواب سوالات پرسیده شده را بدهید….