چهارشنبه ۳ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۵:۰۹:۳۰ قبل از ظهر

شکرانه بازوی توانا          /   بگرفتن دست ناتوان است

کد خبر: 55696
تعداد بازدیدکننده: 93
تاریخ: ۱۴ اسفند ۱۳۹۳

 

یکی از اصولی که در تمام ادیان الهی به آن سفارش شده . کمک به مستمندانویاری رساندن به دیگران است.

مسئله ای که دردین مبین اسلام هم سفارش ویژه ای به ان شده.هم در قرآن وهم دراحادیثی که از بزرگان دین وارد شده وشما عزیزان  با آن آشنا هستید.

متاسفانه در این راه مشکلاتی پیش روی مردم هست که گاها باعث دلزدگی وعدم اطمینان مردم حتی به بعضی از مستمندان ونیازمندان میشود .البته وجود گرفتاریهای زیاد ومشغله فراوان وماشینی شدن زندگیها هم مزید علت هست تا کمتربه این مسئله فکر کنیم وبه این مهم بپردازیم.

حال چه باید کرد ؟آیا باید از دستورات دین سرپیچی کرد یا باید هرکسی شخصا بدنبال مستمندی بگردد ویا اینکه اصلا نیازی به بررسی نیست وهرکس که خودرا مستمند معرفی کرد. به او کمک کرد.

به نظرم این وظیفه را میتوان به گروههای خاصی واگذار کرد تاضمن شناخت محرومان واقعی به شکلی آبرومند به آنها کمک کنندودر این بین مردم وخیرین بتوانندبدون نگرانی وصرف وقت به مستمندان واقعی کمک کنند.

موسسه شکرانه بافق با هدف جمع آوری کمکهای خیرین.ایجاد اشتغال .شناسایی وکمک به نیازمندان …تاسیس شده است وبا ایجادبازارچه فروش مستقیم محصولات تولیدی خود گامی در جهت این امربرداشته است.

محصولاتی که دراین  بازارعرضه میشوند تمامازیرنظر مراکز بهداشتی بوده وعاری ازهرگونه مواد نگهدارنده ومصنوعی  می باشند.دربازار مکاره این روزها که کمترمیتوان به محصولات عرضه شده دربازاراعتماد کرد  خرید از چنین مکانی علاوه بر اجرمعنوی میتواند ضامن سلامتی همشهریان هم باشد.

بعلاوه این فرصت زیبائیست که با خرید مایحتاج خود در کمک به دیگران هم سهمی داشته باشیم.

درپایان بعنوان یک شهروندبرخود لازم میدانم از زحمات دست اندکاران وفعالان این موسسه تشکر کرده وآرزوی سربلندی وسلامت برای آنها داشته باشم.

 

 

زینت فتوحی بافقی