جمعه ۵ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۷:۱۶:۲۰ بعد از ظهر

مسئولان در راستای ترویج روحیه شهادت‌طلبی در جامعه تلاش کنند

کد خبر: 55990
تعداد بازدیدکننده: 71
تاریخ: ۲۲ اسفند ۱۳۹۳

به گزارش خبرگزاری فارس از بافق، حجت‌الاسلام سیدجواد سلیمانی، عصر امروز در جمع مردم و مسئولان بافق به مناسبت روز راهیان نور و سالروز تشکیل بنیاد شهید اظهار داشت: شهادت‌طلبی در دوران دفاع مقدس دارای ارزش و جایگاه والایی بوده که امروز پس از گذشت ۲۷ سال همچنان سد محکمی در برابر تهاجم فرهنگی دشمن است.

وی بیان کرد: ارزش‌های دفاع مقدس و رشادت دلاورمردان این دوران و روحیه شهادت‌طلبی شهیدان باید در قالب برنامه‌های گوناگون فرهنگی و اجتماعی و برگزاری یادمان شهدا بازگو شود.

امام جمعه بافق بر بصیرت‌افزایی نسل جدید تاکید و خاطر نشان کرد: هر چه قشر جوان و نوجوان ما از ارزش‌های نظام و آرمان‌های شهدا آگاه‌تر شوند، در برابر جنگ نرم دشمن مقاوم‌تر خواهند شد.

این مسئول، جوانان را قشری تحصیل‌کرده و آگاه خواند و افزود: با بصیرت‌افزایی و آگاه کردن جوانان از نقشه شوم دشمنان می‌توان این قشر را آماده مقابله با تهاجم فرهنگی دنیای استبداد کرد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی بافق ادامه داد: دشمن سعی دارد ابتدا با تهی کردن جوانان از فرهنگ دینی، خودباوری را از آنها بگیرد آنگاه نقشه‌های شوم خود را در راستای انحراف این قشر به مورد اجرا گذارد.

وی با اشاره به کمبود فضاهای تفریحی و رفاهی شهرستان بافق عنوان کرد: متولیان امور باید با امکانات فعلی از قبیل کتابخانه‌ها، اکران فیلم، مسابقات ورزشی، اردوهای راهیان نور و برگزاری مسابقات فرهنگی در مساجد، باورهای دینی و فرهنگ بومی را در جوانان این مرز و بوم تقویت کنند.

سلیمانی خطاب به جوانان گفت: منطقه ما در مسیر ترانزیت موادمخدر قرار دارد به همین دلیل مراقب باشید تا خدای ناکرده در دام اعتیاد گرفتار نشوید، زیرا یکی از برنامه‌های مخرب دشمن در مقوله جنگ نرم، معتاد کردن جوانان میهن اسلامی است.

 

۲ نظر

  1. آریا می‌گه:

    آقای سلیمانی شما اگر نگران جوانان هستید در جلسات کارگروه حاضر باشید و پشت مسولین را خالی نکنید تا کارخانه های جوار معدنی احداث شود. و آینده شهر و جوانان به خطر نیفتد

  2. حامد می‌گه:

    من برادر شهید هستم . اگر هم جنگ بشود اولین نفر میروم ثبت نام میکنم . ولی بعید میدونم کسی که پول راحت و بی دردسر خورده باشه دیگه حال جنگ داشته باشه چه برسه به روحیه شهادت طلبی .