یکشنبه ۷ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۷:۰۴:۰۱ بعد از ظهر

پیشرفت بسیار خوب کار در جاده بافق

کد خبر: 55993
تعداد بازدیدکننده: 143
تاریخ: ۲۲ اسفند ۱۳۹۳

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، سیدمحمد میرمحمدی، پیش از ظهر امروز در جلسه شورای اداری استان یزد با اشاره به برنامه‌های مهم اجرا شده در سال جاری همچنین برنامه‌هایی که برای سال آینده با جدیت پیگیری خواهد شد، اظهار داشت: در زمینه آب به عنوان مهم‌ترین مشکل و چالش استان یزد، ۱۰ برنامه در دست اجرا داریم.

وی با بیان اینکه مدیریت مصرف آب یکی از مهم‌ترین برنامه‌ها در حوزه آب است، بیان کرد: طرح مدیریت مصرف آب در استان یزد با جدیت پیگیری و تهیه شده اما در یکی از کمیسیون‌ها متوقف مانده که امیدواریم هرچه سریع‌تر تعیین تکلیف شود.

میرمحمدی خاطر نشان کرد: برای اینگونه طرح‌ها زحمات بسیاری کشیده می‌شود و نباید در تصمیم‌گیری متوقف بماند و این در حالی است که اگر موفق به اجرای این طرح شویم، ۲۹۸ میلیون مترمکعب صرفه‌جویی در آب صورت خواهد گرفت.

استاندار یزد با بیان اینکه امسال هزار و ۶۵۰ فقره صدور مجوز ایجاد واحد صنعتی با ۱۰ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری و صدور ۱۵۷ پروانه صنعتی با ۳۰۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در استان یزد داشته‌ایم، عنوان کرد: ایجاد واحدهای صنعتی جوار معدنی که در زمینه مقابله با خام فروشی مورد نیاز بوده است نیز با جدیت در استان پیگیری شده است.

وی همچنین الحاق یزد به استان‌های دارای منطقه ویژه علم و فناوری توسط شورای عتف را نیز یکی از اتفاقات مهم برای استان یزد در سال جاری برشمرد و افزود: یزد به لحاظ عملیاتی از چهار استان دیگر که در این شورا عضویت دارند، جلوتر است.

میرمحمدی بیان کرد: در حوزه علمی همچنین ایجاد پژوهشگاه رویان در استان یزد مورد پیگیری قرار گرفته که تفاهم‌نامه ایجاد نخستین شعبه مؤسسه رویان در یزد نیز به امضا رسیده است.

وی، توسعه نیروگاه‌های خورشیدی را نیز از جمله مواردی اعلام کرد که هم در سال جاری و هم در سال آینده پیگیری خواهد شد.

استاندار یزد خاطر نشان کرد: تاکنون ۱۰ سرمایه‌گذار در این زمینه اعلام آمادگی کرده‌اند و برای اجرای پروژه برخی از این سرمایه‌گذاران نیز سایت‌یابی انجام شده است.

وی همچنین به تشریح اقدامات درمانی در استان یزد پرداخت و افزود: ۷۲۴ تخت بیمارستانی در شهرستان‌های مختلف استان یزد ایجاد می‌شود و خوشبختانه شاهد پیشرفت بسیار خوب کار در جاده تفت، بافق و … هستیم.

میرمحمدی در مورد ایجاد کمربند سبز در استان یزد به عنوان یکی از نیازهای اصلی این استان نیز عنوان کرد: در سال گذشته ۷۰۰ هکتار فضای سبز در استان یزد ایجاد شده که این میزان معادل کل فضای سبز ایجاد شده در استان طی ۱۵ سال گذشته بوده است.

استاندار یزد با اشاره به دیگر موفقیت‌های استان در حوزه‌های مختلف علمی، فرهنگی، اقتصادی و … تصریح کرد: در این مسیر بخش خصوصی، دانشگاهیان،‌ دانش‌آموزان، روحانیون، هیئت‌های مذهبی، صنوف، رسانه‌ها و مردم بسیار اثرگذار بوده است و اگر همکاری همه این اقشار نبود، امکان دستیابی به بسیاری از موفقیت‌ها فراهم نمی‌شد.

میرمحمدی اظهار امیدواری کرد: در سال جدید مسئولان در کنار یکدیگر و با مشارکت مردم بتوانند با شادابی و امیدواری و با اعتقاد راسخ‌تر و همت والاتر دست به دست یکدیگر داده و استانی آباد و پرافتخار داشته باشند.

به گزارش فارس، آخرین جلسه شورای اداری استان یزد امروز با حضور امام جمعه،‌ مدیران و مسئولان استان یزد و معاون سیاسی وزیر کشور برگزار شد.

 

۵ نظر

 1. بافقی می‌گه:

  درووووووووووووووووووووووووووووووووووغ کافیه !!!!!!!!!!!!!!!!!

 2. حسن می‌گه:

  سلام.تشکرفراوان ازاستاندارپرتلاش وزحمتکش جناب اقای میرمحمدی

 3. شیب ملایم می‌گه:

  ما که ندیدیم . حالا اگه ی پل زیر گذر واسه یزدی ها بود میدیدین چجوری کار میکنن .

 4. روح الله می‌گه:

  باسلام خدمت آقای استاندار
  آقای میرمحمدی میشه لطف کنید از پیشرفت جاده بافق – یزد بگویید !!!! کدام پیشرفت ؟؟؟ میدونی چند بار تاریخ افتتاح را عوض کرده اند!!!!!!!!!!!!
  آخرین باری که به عنوان بالاترین مقام مسول در استان به این جاده سرزدید کی بود ؟؟؟؟؟؟؟
  چند نفر دارند توی جاده کار میکنند میگویی پیشرفت ؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!
  آخه کی قراره این جاده افتتاح بشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  چرا با مردم رو راست نیستید!!!!!!!!!!!

 5. رهگذر می‌گه:

  ممنونم از اینگه موجبات خنده و شادی ما رو فراهم گردید …
  هر هر هر هر…
  کر کر کر کر …