یکشنبه ۴ام تیر ۱۳۹۶ ۰۳:۴۶:۲۲ بعد از ظهر

یوز پلنگ آسیایی یک برند موثر در معرفی تمامی عرصه های شهرستان بافق است

کد خبر: 56061
تعداد بازدیدکننده: 181
تاریخ: ۲۵ اسفند ۱۳۹۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق؛ مدیرکل محیط زیست استان یزد در نشست هماهنگی و برنامه ریزی برگزاری جشنواره یوز پلنگ آسیایی در بافق به سخنان مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: کمک وزارتخانه ها به محیط زیست افتخاری است که نصیب کارکنان دولت شده است.

سید حسین سادات موسوی آلودگی های زیست محیطی را یاد آور شد و افزود: این آلودگی ها از ۲۰ سال پیش با استخراج و بهره برداری از معادن و صنایع بزرگ آغاز شده و امروز خود نمایی می کند.

وی به دو وظایف دولت جدید اشاره کرد و افزود: در این دولت مجوز صنایع و معادن بزرگ داده نمی شود و صنایع کم آب خواه باید فعال شوند.

موسوی بر جلو گیری از خام فروشی مواد معدنی و ایجاد صنایع جوار معدنی تاکید و خاطر نشان کرد:حوزه گردشگری باید تقویت شده تا طبیعت گردی که زمینه های آن در بافق فراهم است توسعه یابد.

این مسوول بر ترویج فرهنگ حفاظت از محیط زیست به ویژه گونه های نادر جانوری تاکید کرد و افزوذ: برپایی جشنواره یوز پلنگ آسیایی بهترین شیوه برای ترویج فرهنگ حمایت و مراقبت از محیط زیست و این جانور نادر است.

موسوی افزود:تنوع زیستی در سه حوزه اکوسیستم، حیات وحش و فرهنگ سازی ورود کرده که باید با فرهنگ سازی همه جانبه در حفظ منابع طبیعی خدادادی کوشا باشم.

موسوی همچنین نیروی انسانی و ظرفیت های معدنی را از سرمایه های شهرستان بافق خواند و تصریح کرد: سرمایه نمادین این منطقه یوز آسیایی است که در چشم انداز توسعه شهرستان بافق دیده شده است.
مدیرکل محیط زیست استان یزد خاطر نشان کرد: یوز پلنگ آسیایی به عنوان یک برند می تواند در صنایع دستی ،گردشگری و حتی معادن بافق تاثیر گذار باشد.

۱ نظر

  1. محمدي می‌گه:

    آقای مدیر کل
    فولاد و چغارت و چادرملو برند مهمتری برای این شهر است. ضمنا صدها هزار هکتار از جنگلهای شمال کشور با جاده شمال نابود شده ومی شوند و محیط زیست ککش نمی گزد ولی چند کیلومتر جاده خاکی یک مرتعی که برای هزارن نفر حیاتی است قشون ونیرو می فرستید که آسمان زمین افتاد اگر راست می گویید جلوی تخریب وحشتناک شمال کشور را بگیرید نه جاده روستایی مردم را

کانال بافق فردا در تلگرام
تبلیغات

dc5307bb-8ab7-46df-b3e5-6ff8517991e7


پربیننده ترین ها
تبلیغات
هوادار باشگاه سنگ آهن بافق