چهارشنبه ۳ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۱:۰۴:۴۱ قبل از ظهر

بازدید مدیرکل میراث فرهنگی استان یزد از اماکن تاریخی و جاذبه های گردشگری شهرستان بافق

کد خبر: 56262
تعداد بازدیدکننده: 156
تاریخ: ۰۳ فروردین ۱۳۹۴

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق؛ صبح امروز همزمان با سوم فروردین ماه که در تقویم اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان یزد بعنوان ” روز بافق ” نامگذاری شده است مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان یزد، امام جمعه و فرماندار بافق و جمعی از مسئولان استان و شهرستان از امکن تاریخی و جاذبه های گردشگری این شهرستان بازدید کردند.

مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان یزد در حاشیه این بازدید با اشاره به ظرفیت های تاریخی و جاذبه های گردشگری شهرستان بافق گفت: شهرستان بافق دارای آثار ثبتی و میراث فرهنگی متعددی می باشد و همچنین جاذبه های گردشگری فراوانی در جهت جذب گردشگران داخلی و خارجی دارد.

“محمد مهدی شرافت” در ادامه با اشاره به اقدامات صورت گرفته در زمینه بازسازی و احیای اماکن تاریخی و گردشگری شهرستان بافق گفت:خوشبختانه در بحث احیا و مرمت آثار تاریخی و جاذبه های گردشگری با همت مسئولان شهرستان بافق و بخش خصوصی اقدامات خوبی صورت گرفته و ما امیدواریم با روند مناسبی که شکل گرفته است و با توجه به ظرفیت ها و پتانسیل های بالای بافق این شهرستان به عنوان یکی از قطب های اصلی گردشگری استان یزد مطرح شود.

وی شناخت ظرفیت و جاذبه های گردشگری شهرستان و همت همه جانبه و عزم عمومی افراد جامعه را از مهمترین راهکارهای پیشرفت و توسعه صنعت گرشگری در شهرستان بافق دانست و خاطرنشان کرد: عامل اصلی توسعه گردشگری شناخت هویت و ایجاد باورعمومی در جامعه می باشد که خوشبختانه این موضوع در بافق شکل گرفته است و شهرستان بافق ظرفیت و پتانسل جذب مستقیم گردشگران بین اللملی را نیز دارد.

فرمانداربافق در این بازدید با اشاره به چشم انداز و محورهای اصلی سند توسعه شهرستان بافق گفت: یکی از چهار محور اصلی سند توسعه شهرستان بافق بحث توجه به میراث فرهنگی و صنعت گردشگری در شهرستان می باشد که با وجود ظرفیت ها و پتانسیل های بالای این شهرستان این موضوع یکی از مهمترین مباحث و محورهای سند توسعه شهرستان مورد توجه قرار گرفته است.

“سید مهدی طلایی مقدم” با تاکید بر اهمیت جذب گردشگران در توسعه و پیشرفت شهرستان بافق گفت: شهرستان بافق قابلیت آن را دارد که به عنوان اولین شهرستان در بحث گردشگری ژئو توریست و گردشگری معدنی در کشور مطرح شود.

گفتنی است بازدید مسئولان از پست راهنمای مسافران نوروزی ، خانه وحشی بافقی ، میدان خان ، آستان مقدس امامزاده عبدالله (ع) ، مجموعه پارک آبشار ، تعزیه خانه زینبیه ، مجموعه گردشگری و قلعه باقرآباد، مجتمع تفریحی و گردشگری ریگ های صادق آباد و کمپ شهید برزگری بافق از برنامه های روز بافق بود.