دوشنبه ۸ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۴۱:۱۳ بعد از ظهر

نشست جمعی از فرهیختگان و شخصیت های مطرح بافق با مسئولان این شهرستان برگزار شد

کد خبر: 56361
تعداد بازدیدکننده: 395
تاریخ: ۰۸ فروردین ۱۳۹۴

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق؛ نشست هم اندیشی جمعی از فرهیختگان بافقی ازجمله دکترسید محمد میرغنی زاده ، دکتر علی فتاحی ، دکتر محمود فتاحی ، مهندس سید احمد فهیمی و مهندس سید محمود فهیمی و با حضور معاون سیاسی و امنیتی استاندار یزد ، امام جمعه و فرماندار بافق، مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی  و مشاور سند توسعه شهرستان بافق در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

فرماندار بافق در این نشست با اشاره به تدوین سند چشم انداز توسعه شهرستان بافق حول چهار محور اصلی گفت: در سند چشم انداز شهرستان بافق روی چهار محور از جمله صنایع جوار معدنی ، صنایع جوار ریلی، توسعه صنایع کشاورزی ودامپروری بویژه در محصولات شیلات ، نخیلات و پسته ، توسعه صنعت گردشگری ، صنایع دستی ومیراث فرهنگی تاکید شده است.

“سید مهدی طلایی مقدم” در ادامه به اهمیت توسعه صنعت اکو توریست و گردشگری، به عنوان یکی از محور های اصلی در تدوین سند چشم انداز بافق اشاره کرد وافزود: درسند چشم‌انداز توسعه شهرستان بافق در بحث حوزه گردشگری موارد خوبی عنوان شده است که تمام موارد با محوریت امامزاده عبدالله(ع) بافق دیده شده که خود کارگشای گردشکری است و می‌توان با برنامه‌ریزی مناسب در حوزه اقتصاد و گردشگری گام‌های موثری در توسعه این شهرستان برداشت.

دکتر سید محمد میرغنی زاده در ادامه این نشست با تاکید بر توسعه همه جانبه شهرستان بافق عنوان داشت:باید در تدوین راهبرد ها و استراتژی های توسعه شهرستان بافق به تمامی ابعاد توسعه ای توجه شود و از همه مهمتر توجه به نیروی انسانی و اتسان محور بودن راهبردها شود.

وی با اشاره به پیشینه و تاریخ گذشتگان شهرستان بافق و وجه تسمیه قصبه طیبه بودن این شهرستان گفت : با توجه به اینکه در طول تاریخ از شهرستان بافق به عنوان دیار پاکان و قصبه طیبه یاد شده است باید در سند چشم انداز این شهرستان این مهم مورد توجه و نگاه ویژه قرار گیرد و استراتژی ها و طرح های زیربط به گونه ای تدوین شود که شهرستان بافق به عنوان یک شهر سالم مطرح شود.

حاضرین در ادامه این جلسه به بحث وتبادل نظر پیرامون سند توسعه و چشم انداز شهرستان بافق پرداختند و همچنین در این نشست مقرر شد سال ۹۴ به عنوان اولین سال اجرای سند توسعه شهرستان و با شعار و هدف نوروز ۱۳۹۵ زیباترین نوروز بافق نامگذاری شد تا اهتمام تمامی نهاد ها و ارگان ها در سال جدید بر این موضوع قرار گیرد و مجموعه شهرستان بر حول این محور حرکت نمایند.

 

IMG_3180 IMG_3183 IMG_3181 IMG_3161 IMG_3184

۲ نظر

  1. محمد می‌گه:

    این حرفها روی کاغذ وشعار وبرای ماندگاری بر روی صندلی های چرمی پشت بلند خیلی خوبه وحیف که به اندازه یک جو در عمل توسط مسئولین اجرا نمی شودو ارزشی نداره باورندارید حرفهای سال گذشته راو میزان عملی شدن ان را در همین صفحه چاپ کنید

  2. زیتون می‌گه:

    با سلام ، دعوت از نخبگانی که بافق را ترک کرده اند خوب است اما اجرا به دست کسانیست که در بافق زندگی می کنند . جناب فرماندار خواهشا به پتانسیل های موجود در شهر هم توجه نموده و از ظرفیت های آنها استفاده کنید .