سه شنبه ۲ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۷:۰۳:۲۰ بعد از ظهر

آیا بافق میزبان قطار گردشگران خارجی خواهد بود؟

کد خبر: 56594
تعداد بازدیدکننده: 92
تاریخ: ۱۹ فروردین ۱۳۹۴

“اولین قطار گردشگران خارجی در سال ۱۳۹۴ جمعه همین هفته وارد استان یزد خواهد شد.
سیدمصطفی فاطمی” سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد با اعلام این خبر افزود: این اولین قطار گردشگری اروپاست که در سال جدید وارد ایران می‏‏شود و ساعت ۹:۱۵ روز جمعه ۲۱ فروردین‏‏ماه به همراه ۴۲ نفر گردشگر از کشورهای آمریکا، چین، آلمان و روسیه، میهمان یزدی‏‎‏ها خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: قطار لوکس عقاب طلایی در سال میلادی گذشته نیز با حدود ۱۴۰ گردشگر، دو سفر به ایران داشته و این سومین بار است که به یزد سفر می‏‏کند.

فاطمی اظهار کرد: براساس جدول حرکت قطارهای عقاب طلایی، قطار مذکور حرکت خود را در سال ۲۰۱۵ از مجارستان به سمت ایران در تاریخ یازدهم فروردین ماه آغاز کرده و در مسیری که به نام “جواهرات پارسی” نام گرفته است، حرکت می‏‏کند.

به گفته این مسئول، برنامه سفر با این قطار که مبداء حرکت آن بوداپست در کشور محجارستان است، ۱۵ روزه تنظیم شده که یک هفته از آن به ایران اختصاص دارد و قطار در ادامه از کشورهایی همچون رمانی، بلغارستان و ترکیه می‌گذرد.

وی یادآور شد: ۱۲ هزار نفر از گردشگران خارجی که ۴۵ درصد آن‌ها ملیت آمریکایی دارند، برای سفر با عقاب طلایی به ایران اعلام درخواست کرده‌اند.

فاطمی عنوان کرد: عقاب طلایی یک قطار لوکس و گران است که بیشترین مسافران این قطار سن بالایی دارند و جزو افراد بازنشسته هستند که وقت و سرمایه بیشتری برای سفر با این قطار دارند.

این مقام مسئول تصریح کرد: چند قطار گردشگری دیگر در ماه‌‌های آینده نیز به ایران وارد می‌‌شوند و از شهر تاریخی یزد بازدید خواهند کرد.

گفتنی است؛ اولین قطار گردشگری اروپا امسال با حضور مسئولین اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و شیرینی سنتی یزد مورد استقبال قرار می‎‎گیرد.