سه شنبه ۲ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۳:۴۳:۳۸ قبل از ظهر

نشست توجیهی اجرای طرح تخصیص سوخت بر مبنای پیمایش ناوگان حمل و نقل استان

کد خبر: 56608
تعداد بازدیدکننده: 91
تاریخ: ۱۹ فروردین ۱۳۹۴

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق؛ نشست توجیهی اجرای طرح تخصیص سوخت بر مبنای پیمایش با حضور مدیرکل حمل و نقل و پایانه های استان یزد ، فرماندار بافق ، بخشدار مرکزی ،جمعی از مسئولان و تعدادی از فعالان و مسئولان حوزه حمل و نقل شهرستان در محل فرمانداری بافق برگزار شد.

مدیرکل حمل ونقل و پایانه های استان یزد در این نشست با اشاره به اینکه طرح تخصیص سوخت بر اساس پیمایش ناوگان حمل و نقل عمومی از اول اردیبهشت ماه ۹۴ آغاز می شود، افزود:بر اساس این مصوبه، رانندگانی که در زمینه حمل ونقل عمومی فعالیت دارند از جمله کامیون، کامیونت، اتوبوس و مینی بوس اعم از درون و برون شهری متناسب با میزان فعالیت و عملکرد خود سوخت دریافت می کنند.

“محمدرضا بشیری”در ادامه افزود: از اول اردیبهشت ۹۴ کارت هوشمند ناوگان حمل ونقل عمومی برون شهری اعم از بار و مسافر که فاقد کارکرد باشند ، غیرفعال واز برنامه برخط سیستم صدور بارنامه و صورت وضعیت بخش حمل و نقل جاده ای حذف خواهند شد.

وی در این نشست ضمن اعلام این موضوع از مالکان و رانندگان وسائط نقلیه حمل و نقل عمومی جاده ای کالا و مسافر برون شهری درخواست کرد با استفاده از صورت وضعیت در زمینه جابجایی مسافر و بارنامه در امر جابجایی کالا، زمینه ثبت کارکرد خود را در سیستم برخط بارنامه و صورت وضعیت فراهم آورند تا فعالیت آنان ثبت گردیده و سهمیه سوخت براساس میزان کارکرد و پیمایشی که داشته اند در کارت های سوخت آنها شارژ شود.

بشیری ادامه داد: رانندگان برون شهری برای جابجایی مسافر و حمل ونقل کالا توسط وسایل نقلیه مسافربری و باربری عمومی سنگین ونیمه سنگین از جمله: اتوبوس، مینی بوس و انواع کامیون، کامیونت و تریلر جاده ای حتما بایستی کارت هوشمند راننده و کارت هوشمند ناوگان را برای دریافت بارنامه تمبردار دولتی و صورت وضعیت مسافری ارائه نمایند تا اطلاعات آنان در سامانه برخط ثبت شود، در غیر اینصورت فعالیت آنان در سامانه مذکور ثبت نشده و بصورت خودکار سهمیه سوخت آنها کاهش می یابد . مدیرکل حمل و نقل و پایانه های استان یزد همچنین گفت: با اجرای این طرح سهمیه سوخت تمامی ناوگان جاده ای کاهش می یابد و چنانچه ناوگان کارکردبیشتری داشته و در سامانه برخط بارنامه وصورت وضعیت ثبت شود در خرداد ماه سوخت بیشتری دریافت می کنند ، برای دریافت صورت وضعیت و بارنامه نیز داشتن کارت هوشمند الزامی است.

وی خاطر نشان کرد: درباره صدور کارت هوشمند برای رانندگان فاقد مدرک تحصیلی سیکل که از قبل در حوزه حمل و نقل جاده ای فعالیت داشته و تاکنون به دلیل دارا نبودن مدرک تحصیلی سیکل موفق به اخذ کارت هوشمند (برگ فعالیت) راننده نشده اند، با احراز موضوع توسط اداره کل حمل ونقل وپایانه های استان حداکثر تا تاریخ ۹ تیر ماه۱۳۹۴ فرصت دارند با ارائه مدرک تحصیلی پایان ابتدایی یا دوره تکمیلی نهضت سوادآموزی با رعایت سایر شرایط نسبت به دریافت کارت هوشمندخود اقدام نمایند .

“سید مهدی طلایی مقدم” فرماندار بافق در این نشست بر اهمیت اطلاع رسانی اهداف و جزییات این طرح تاکید کرد و از ارگان های زیربط خواست تا همکاری لازم را در اجرای این طرح داشته باشند.

گفتنی است حاضرین در پایان این نشست پیرامون اجرای این طرح بحث وتبادل نظر کردند.

 

 

IMG_3561 IMG_3562 IMG_3578 IMG_3582