جمعه ۵ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۷:۱۵:۵۱ قبل از ظهر

نخستین ایستگاه فرستنده دیجیتال روستایی در باجگان راه اندازی شد

کد خبر: 56677
تعداد بازدیدکننده: 303
تاریخ: ۲۳ فروردین ۱۳۹۴

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ،مدیر کل صدا و سیمای مرکز یزد در مراسم افتتاح این ایستگاه فرستنده گفت : به دلیل افزایش روز افزون شبکه های ماهواره ای و تهاجم فرهنگی غرب و تاثیر پذیری روستاها، تقویت پوشش شبکه های دیجیتال در روستاها دارای اولویت است.

“احمد پهلوانیان” ضمن تشکر از فرماندار و بخشدار مرکزی بافق با اشاره به نگاه تمرکز زدایی تولیدات صداوسیما در مراکز استانها و ضرورت توجه به تولید مستندهای مفاخر و گردشگری در شهرستان های استان تاکید کرد و گفت : در دنیای امروزی هرگونه توسعه و پیشرفت وابسته به توسعه فضای رسانه ای است.

وی با اشاره به اینکه برای راه اندازی این ایستگاه یک میلیارد ریال هزینه شده است ، بر ضرورت تقویت فعالیت های فرهنگی در روستاها تاکید کرد وگفت : یکی از برنامه های صدا و سیمای مرکز یزد گسترش زیر ساختهای خدمات رسانی به روستاها و بخش های دور از دسترس خواهد بود .

فرماندار شهرستان بافق نیز در این مراسم با اشاره به اینکه یکی از نیاز و مطالبه همیشگی اهالی ساکن در روستاهای بافق فراهم کردن زمینه دریافت برنامه های مختلف صدا و سیما بوده است گفت :خوشحالیم که امروز با پیگیری هایی که انجام شد شاهد افتتاح این ایستگاه در دهستان سبزدشت هستیم .

“سید مهدی طلایی مقدم” از همکاری های صمیمانه صداوسیمای مرکز یزد در این مورد قدر دانی و ابراز امیدواری کرد در سال جدید تمامی دهستان های بخش مرکزی با همت و مساعدت مسوولان صدا و سیمای استان تحت پوشش شبکه های دیجیتالی صدا و سیما قرار بگیرند.

گفتنی است با راه اندازی این فرستنده دیجیتال در روستای باجگان افزون بر ۱۱۰ خانوار روستای باجگان با جمعیتی بیش ۶۰۰نفر از این روستا می توانند از ۲۰ شبکه مختلف استفاده کنند.

در پایان این مراسم شورای اسلامی روستای باجگان طی مراسمی از خدمات و زحمات فرماندار بافق و مدیر کل صدا وسیمای مرکز یزد با اهدا لوح تقدیر و تشکر کرددند.

IMG_3725 IMG_3739 IMG_3754 IMG_3764 IMG_3786 IMG_3796 IMG_3812

۲ نظر

  1. محمد می‌گه:

    ضمن تشکراز مسولین و تبریک به مردم باجگان به امید روزی که روستای گزستان با حدود ۱۰۰۰ نفر جمیعت (بدون ااحتساب روستا های همجوار) نیز از این نعمت بهرمند گردد

  2. بافقی می‌گه:

    کجا جمعیت گزستان ۱۰۰۰ نفر می باشد