شنبه ۶ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۸:۴۵:۱۵ بعد از ظهر

سال ۹۴ خبرهای خوش برای سهامداران تعاونی مسکن شرکت سنگ آهن

کد خبر: 56686
تعداد بازدیدکننده: 303
تاریخ: ۲۳ فروردین ۱۳۹۴

در این میان معضل بی‌مسکنی عمدتاً دامن گیر اقشار کم‌ درآمد و یا با درآمد ثابت مانند کارگران و کارمندان می‌باشد، زیرا قیمت مسکن بین ۲۵ تا ۴۰ برابر حقوق سالانه حقوق‌بگیران است. بعبارت دیگر داشتن مسکن برای اقشار مذکور، به یک آرزوی دست نیافتنی تبدیل شده است.
شرکت‌های تعاونی مسکن یکی از راههایی است که هر خانواده، بمنظور تهیه و تملک سرپناهی برای رهایی از رنج اجاره‌نشینی و خانه بدوشی سالانه، به عضویت آنها در می‌آیند. تا پایان مهر ماه ۱۳۸۵ تعداد ۱۳۱۵۹ تعاونی مسکن در کل کشور تشکیل و ثبت شده که بالغ بر دو میلیون نفر عضو دارند. ۷۹۵۵ تعاونی (معادل ۶۰ درصد کل تعاونی‌های کشور) کارمندی، ۳۸۷۳ تعاونی (معادل ۳۰ درصد) کارگری، ۶۵۱ تعاونی فرهنگیان و ۶۸۰ تعاونی آزاد می‌باشند. قریب به یک میلیون و پانصد و سی و شش هزار نفر از کارمندان و فرهنگیان و بالغ بر چهارصد و چهل و پنج هزار نفر از کارگران به امید دستیابی به مسکن در شرکت‌های تعاونی مسکن عضو شده‌اند.
هفته نامه افق کویر با توجه به کارگری بودن شهرستان بافق گفتگویی با مسئول تعاونی مسکن شرکت سنگ آهن مرکزی انجام داده است که در ادامه آن را می خوانید.
***
افق کویر لطفاً خودتان معرفی کنید؟
عباس یزدانی هستم. از سال ۷۸ در شرکت سنگ آهن مرکزی در قسمت های مختلف مشغول به کار شدم. ۱سال و نیم است مسئول تعاونی مسکن شرکت هستم.
افق کویر در خصوص تعاونی مسکن چه اقداماتی برای کارکنان انجام داده اید؟
بحث اصلی تعاون مسکن گرفتن زمین و ساخت و ساز برای اعضای تعاونی مسکن هست.
افق کویر تعاونی مسکن چند نفر عضو دارد؟
قبل از اینکه شخصاً کار را شروع کنم ۲۳۰۰ نفر بودند. الآن ۱۳۰۰ نفر دیگر نیز اضافه شده اند.
افق کویر طی دوره مسئولیت شما چه کارهایی صورت گرفته است؟
۱۳۳۰ قطعه زمین به اعضا واگذار شده است. با توجه به اینکه نقدینگی خوب انجام شد در زمینه رفاهی هم وارد شدیم. با تشکیل شرکتی به نام پردیس آهن در زمینه رفاهی کارگران نیز سرمایه گذاری نمودیم. مهرماه سال۹۱ زمانی که مسئولیت تعاونی مسکن را برعهده گرفتم؛ فقط یک زمین هتل مشهد را داشتیم. ۴۱۰ میلیون تومان هم بدهی. در حال حاضر بدهی ها پرداخت شده الآن ۳۰ سوئیت مجلل در هتل آرمان در ۳۰۰ متری حرم مطهر رضوی داریم. ۱۴ میلیارد و چهارصد میلیون تومان آن را خریداری کردیم که الآن بالغ بر۲۰ میلیارد تومان ارزش دارد، در بابلسر ۹ سوئیت به مبلغ ۹۰۰ میلیون تومان برای همکارانمان خریداری کردیم که در حال حاضر بالغ بر ۲ میلیارد و پانصد میلیون تومان قیمت دارد، معدنی خریداری شده برای آهک جهت سرمایه گذاری، چون برای آگلومره و گندله در آینده استفاده می شود با تمام تأسیسات یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان در حال انجام مراحل احداث کارخانه آهک صنعتی هستیم با سرمایه گذاری حدود ۱۵ میلیارد تومان. ۳۰۹ قطعه زمین در یزد و ۱۰۱۷ قطعه زمین در بافق روبروی دانشگاه آزاد به کارکنان واگذار کرده ایم.
افق کویر چه برنامه ای برای آینده تعاونی مسکن دارید؟
هدف اصلی اختصاص زمین به کارکنان شرکت هست. یکی از مسائلی که باعث ناراحتی ما شده است؛ سهامدارانی هستند که از سال ۷۲ عضو تعاونی مسکن بوده و تا به الآن زمین نگرفته اند. از این تعداد متأسفانه حدود ۱۸۰ نفر آنها فوت کردند. ان شاء ا… در سال ۹۴ خبرهای خوشی به سهامداران داده خواهد شد.
افق کویر چه صحبتی با اعضا دارید؟
پیگیری های زیادی صورت گرفته، ولی شرمنده هستیم که نتوانستیم به همه اعضا زمین بدهیم. ان شاء ا… با دعای خیر اعضا بتوانیم کارهایی انجام دهیم که هم رضایت خداوند را داشته باشیم و هم رضایت خلق خدا را.
افق کویر تعاونی مسکن چه تسهیلاتی برای کارکنان شرکت در ایام نوروز در نظر گرفته است؟
از بین کارکنان افرادی که تا الآن از سوئیت‌های بابلسر استفاده نکردند قرعه کشی می کنیم و از اول فروردین می توانند از سوئیت ها استفاده کنند. همچنین تعاونی مسکن در حال خرید سوئیت های دیگری در شهرهای توریستی کشور از جمله کیش، شهرهای شمالی، چادگان و غرب کشور هست. ان شاء ا… در خردادماه سوئیت های هتل آرمان را به تعاونی تحویل دهند تا در خدمت سهامداران باشیم.

article

۴ نظر

 1. مجتبی می‌گه:

  با سلام و خسته نباشید خدمت آقای یزدانی
  اگر کمی در سایت شرکت هایی مثل ذوب آهن و فولاد مبارکه و … تحقیق کنید می بینید که اونها خیلی وقت هست به اعضای خود زمین واگذار نمی کنند و در کار آپارتمان سازی هستند آیا بهتر نیست با توجه به قیمت و محدودیت زمین سرمایه اعضا در این زمینه به کار گرفته شود تا اعضا زودتر و ارزانتر صاحب خانه شوند

 2. محمود می‌گه:

  دوباره چی شده اقای یزدانی؟ نکنه هوس ورود به انتخابات مجلس و یا شورای شهر به سرت زده؟؟
  /

 3. حسين می‌گه:

  سلام با کامت های ۱و۲ صد درد موافقم

 4. محمد رضا برزگری بافقی می‌گه:

  کامنت شماره ۳ انتخابات شورا دوسال و نیم دیگه مونده اما اگه کاندیدا مجلس بشه یقینا بنده با افتخار بهش رای میدم.