چهارشنبه ۳ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۰۰:۵۹ قبل از ظهر

همایش بخشداران استان یزد در شهرستان بافق برگزار شد

کد خبر: 56811
تعداد بازدیدکننده: 148
تاریخ: ۲۶ فروردین ۱۳۹۴

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ؛ همایش یک روزه بخشداران استان یزد با حضور مدیر کل امور روستایی و شوراهای استانداری ، فرماندار و بخشدار مرکزی بافق و جمعی از معاونین و کارشناسان دفتر امور روستایی در محل فرمانداری بافق برگزار شد.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری یزد در این نشست با اشاره به اینکه دفتر امور روستایی استانداری یزد در سال گذشته عملکرد مطلوبی در سطح کشور از خود به جای گذاشته است اظهار داشت: این موفقیت با مشارکت بخشداران و دهیاران استان محقق شده است که می توان به عنوان نمونه حضور دهیاری دو شهرستان استان در نمایشگاه توانمندی دهیاری های سراسر کشور اشاره کرد.

وی با تاکید بر اینکه سال گذشته تلاش کردیم شرکت تعاونی دهیاری ها وارد حوزه های سرمایه گذاری شوند گفت : دهیاران با همکاری شرکت تعاونی دهیاری‌ها می‌توانند نسبت به اجرای طرح‌های درآمدزا در راستای اشتغال و توسعه پایدار روستاها اقدام کنند.

“هادی مقیمی” همچنین به تدوین سند توسعه روستاها در سال جاری اشاره کرد و گفت: شورای مشورتی برای این امر به صورت پایلوت در مراکز دهستان‌ها فعال شده‌ است.

وی ادامه داد: از سال آینده این شورا در تمام روستاها با هدف توسعه پایدار و اشتغالزایی راه‌اندازی و فعال خواهد شد.

مقیمی همچنین با بیان اینکه دولت، توسعه تعاونی‌های روستایی و دهیاران را در دستور کار خود قرار داده است، خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه دولت نگاه ویژه‌ای به مناطق محروم روستایی دارد، با تشکیل شرکت‌های تعاونی توسعه روستایی و شرکت‌های تعاونی دهیاران، گام‌های ارزشمندی در راستای توسعه روستاها، فقرزدایی و استفاده از قابلیت‌ها و ظرفیت‌های روستاها برداشته است.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری یزد با اشاره به عملکرد سال گذشته این دفتر در برخی از حوزه ها گفت : توزیع ماشین آلات در سطح استان با اعتباری بالغ بر ۳۶میلیارد ریال که نسبت به سال گذشته ۳۴میلیارد ریال افزایش داشته است.

هادی مقیمی در پایان از بخشداران استان خواست تا با ارائه عملکرد مناسب ، با حسن تدبیر، تدبیر دولت را به امید تبدیل کنند.

فرماندار بافق نیز در این مراسم به ظرفیت‌های منحصر به فرد معدنی و جوان بودن صنعت این شهرستان اشاره کرد و اظهار داشت: بافق گام‌های بلندی برای تبدیل شدن به قطب صنعتی برداشته است.

“سیدمهدی طلایی‌مقدم” افزود: فولاد، گندله‌سازی و صنایع جوار ریلی، راه را برای صنعتی شدن شهرستان بافق هموارتر از قبل خواهد کرد.

وی همچنین به تقویت صنعت گردشگری در شهرستان بافق اشاره کرد و بیان داشت: با ورود گردشگران به شهرها و روستاهای بافق، هم اشتغال ایجاد می‌شود و هم شاهد رونق اقتصادی مجموعه شهرستان بافق خواهیم بود.

طلایی‌مقدم با بیان اینکه صنایع جوار معدنی و ریلی نباید مردم این منطقه را از کشاورزی و دامپروری غافل کند، خاطر نشان کرد: با اصلاح نخیلات و تولید خرمای مرغوب، برداشت پسته و تولید فرآورده‌های لبنی، می‌توان در آینده جایگزین مناسبی برای معادن پیدا کرد.

همچنین در این نشست، بخشداران استان یزد، درخواست‌ها و پیشنهادهای خود را مطرح کردند و از مدیرکل امور روستایی استانداری یزد خواستار در میان گذاشتن درخواست‌های خود با مدیران مربوطه و پیگیری آنها در مرکز استان شدند.

بازدید بخشداران استان یزد از معدن چغارت بافق و برخی از جاذبه های گردشگری این شهرستان از دیگر برنامه های این نشست بود.

IMG_3951 IMG_3952 IMG_3977 IMG_3999 IMG_4039 IMG_4078 IMG_4108 IMG_4152