سه شنبه ۹ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۵:۴۵:۵۰ قبل از ظهر

جشنواره خیرین مدرسه ساز در بافق برگزار شد

کد خبر: 56895
تعداد بازدیدکننده: 187
تاریخ: ۲۹ فروردین ۱۳۹۴

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ؛ جشنواره خیرین مدرسه ساز و مدرسه یار با حضور مدیر عامل مجمع خیرین مدرسه ساز استان ، مدیرکل نوسازی مدارس استان ، فرماندار و امام جمعه بافق ، برخی از مسئولان استان و شهرستان و خیرین شهرستان بافق در محل فرمانداری برگزار شد

امام جمعه بافق با تجلیل وتقدیر از خیرین مدرسه ساز شهرستان ، با اشاره به آیات و روایات مدرسه سازی را مصداق عمل صالح دانست وافزود: این عمل صالح است که ماندگار وهمراه همیشگی انسان است.

فرماندار بافق در این نشست ضمن تقدیر از خیرین مدرسه ساز و مدرسه یار ، با برشمردن نیازهای آموزش و پرورش شهرستان از خیرین دعوت کرد تا جهت رفع این نیازها وارد صحنه شود.

“سید مهدی طلایی مقدم” ضمن تاکید بر نهادینه کردن فرهنگ مشارکت مردمی در امر مدرسه سازی ، مدرسه سازی را از جمله خیراتی دانست که پاداش اخروی دارد و تا وقتی دانش آموزی در آن مدرسه درس می خواند، اجر و ثواب برای سازنده آن بنا محسوب می شود.

وی در ادامه بهره وری از یاری دانش آموزان و اولیاء آنان در جذب مشارکتهای مردمی را خواستار شد و بر آن تاکید کرد.

طلایی مقدم افزود : اگر امکانات بهتری را برای دانش آموزان فراهم کنیم، می توانیم با همدلی مردم و مسوولان برای رفع نیازهای آموزش و پرورش بیش از گذشته تلاش کنیم.

مدیر عامل مجمع خیرین مدرسه ساز استان یزد در این نشست گفت: ۳۵ درصد مدارس استان فرسوده و غیرمقاوم هستند و نیاز است خیرین زمینه را برای بهسازی آن فراهم سازند .

“محمد علی خواجه رضایی” مشارکت خیرین در امر مدرسه سازی را بسیار مهم عنوان کرد و ادامه داد: اگر امکانات بهتری را برای دانش آموزان فراهم کنیم، می توانیم با همدلی مردم و مسوولان برای رفع نیازهای آموزش و پرورش بیش از گذشته تلاش کنیم.

وی افزود : ۲۱ سال دانش آموزان استان یزد در کنکور سراسری حایز رتبه بوده اند و این مهم به دلیل بستر سازی بود که توسط خیرین مدرسه ساز صورت گرفت

رئیس آموزش و پرورش بافق هم با اشاره به اینکه شهرستان بافق دارای ۶۰ مدرسه و بیش از ۸ هزار دانش آموز است تصریح کرد: شهرستان بافق دارای مدارسی با قدمت بالا است که هنوز دانش آموزان در آن تحصیل می کنند و نیاز به بهسازی ومرمت دارد .

“علی اصغر رنجبر” با اشاره به اینکه خیرین در امر مدرسه سازی می توانند به چندین شکل این عمل خیرخواهانه را انجام دهند گفت : برخی می توانند تمامی هزینه ساخت مدرسه معینی را پرداخت و حتی در زمینه تجهیز آن گام برمی دارند و تعدادی از این خیرین نیز با تقبل درصدی از هزینه ساخت یک مدرسه، در سازندگی مدارس تلاش کنند.

در پایان با اهدا لوح و گل از تعدادی از خیرین شهرستان تقدیر شد.

photo_2015-04-18_14-20-01 photo_2015-04-18_14-20-06 photo_2015-04-18_14-20-12 photo_2015-04-18_14-20-16 photo_2015-04-18_14-20-28