جمعه ۵ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۱:۴۸:۰۹ بعد از ظهر

افزایش ۳۰ درصدی معتکفین در شهرستان بافق

کد خبر: 57221
تعداد بازدیدکننده: 159
تاریخ: ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۴

حجت الاسلام علی روحانی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: امسال بیش از هزار و ۳۰۰ نفر در مراسم معنوی اعتکاف شرکت می کنند که در مقایسه با سال قبل افزون بر ۳۰ درصد افزایش دارد.

رییس تبلیغات اسلامی بافق، قرار نداشتن در زمان برگزاری امتحانات را از دلایل افزایش تعداد شرکت کنندگان از قبیل مادران، دختران و پسران در مراسم اعتکاف عنوان کرد.

وی به اشتغال مردها در مشاغل مختلف اشاره و اظهار کرد : امسال نیز همانند سالهای گذشته تعداد خواهران شرکت کننده در مراسم اعتکاف ۶۵ درصد و برادران ۳۵ درصد است.

روحانی خاطرنشان کرد: تعداد مساجدی که در آنها مراسم اعتکاف برگزار می شود ۹ مسجد که ۶ باب آن در شهر و ما بقی در روستاها پذیرای معتکفین هستند.

این مسوول حضور جوانان و نو جوانان را در این مراسم پر فضیلت یاد آور شد و گفت: اشتیاق این قشر اعم از پسران و دختران دانش آموز، دانشجو و طلاب حوزه های علمیه خواهران و برادران بافقی برای شرکت در اعتکاف از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

روحانی ۱۳ تا ۱۵ رجب را ایام البیض خواند و افزود: در این ایام به خاطر اینکه شب هنگام ماه در آسمان کامل می شود و روشنی خود را بر زمین می گستراند اعتکاف از فضلیت بالایی بر خوردار است.

رییس تبلیغات اسلامی بافق به آیه ۱۲۵ سوره بقره هم اشاره کرد و با بیان اینکه خداوند به حضرت ابراهیم فرمود خانه خدا را برای طواف، رکوع و سجود پاکیزه کند تاکید کرد: متولیان و خادمین باید در پاگیزگی مساجد و مهیا کردن این اماکن مقدس برای معتکفین کوشا باشند.

روحانی اعتکاف را ماندن در مساجد به قصد بندگی و عبادت خواند و با بیان اینکه این عمل اثر عمیقی در تصفیه روح و توجه مخصوص به پروردگار دارد، خاطرنشان کرد: اعتکاف در حقیقت پرورش روح تقوا، خویشتن‏داری، خودشناسی، خداشناسی و ملکه پرهیز از گناه و احساس مسؤولیت در برابر وظایف انسان‏ها است.

۱ نظر

 1. مهدی می‌گه:

  کل مساجدی که در شهرستان بافق اعتکاف دارند ۵ مسجده
  ۱- دانشگاه آزاد
  ۲-ابوالفضل مبارکه
  ۳-فاطمیه آهنشهر
  ۴-امام حسن مجتبی مسکن مهر
  ۵-فاطمیه بافق
  کل جمعیت معتکفین حدودا ۵۵۰ نفر
  آمار معتکفین نسبت به سال گذشته نصف شده …