دوشنبه ۸ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۱۶:۵۸ بعد از ظهر

تاوان اجحاف اردکان در حق بهاباد را نباید بافق بپردازد

کد خبر: 57255
تعداد بازدیدکننده: 476
تاریخ: ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۴

رئیس شورای شهرستان بافق به سؤال خبرنگار ما در خصوص پی گیری های انجام شده برای تعیین مرزهای جغرافیایی شهرستان بافق خصوصا مرزهای مشترک بافق و بهاباد و بافق و اردکان که سالهاست به علت وجود معادن غنی آهن دستخوش تغییرات گردیده است اینچنین پاسخ داد:
در رابطه با آنومالی های منطقه چاه گز باید گفت بعد از مصوبه کمیسیون سیاسی و دفاعی هیئت دولت مورخ ۱۷/۱۱/۷۵ و شهرستان شدن بهاباد در سال ۸۸ با توجه به ادعای شهرستان بهاباد این موضوع به شدت توسط مسئولین هر دو منطقه پیگیری شد و تا الان در این زمینه جلسات زیادی با مسئولین شهرستانی، استانی و کشوری داشته ایم و از زمان شروع بکار شورای شهرستان مکاتبات متعددی همراه با کلیه مستندات و مدارک دال بر مالکیت آنومالی های منطقه در شهرستان بافق را ارائه داده ایم و در درخواست های خود همیشه این موضوع را به مسئولین متذکر شده ایم که ما نمایندگان مردم شهرستان بافق بدور از هرگونه تنش و جریانات سیاسی صرفا بدنبال حق و حقوق مردم در راستای تعیین مرزهای سیاسی و تقسیمات کشوری هستیم و تصور اینکه جبران عدم رسیدگی به حقوق شهرستان بهاباد در سالهای قبل و عدم تقسیم بالمناصفه عواید معدن چادرملو(علی رغم دستور وزیر وقت کشوردر سال۷۳) با چشم پوشی کردن از معادن منطقه شهرستان بافق بوقوع بپیوند تصوری اشتباه و غیرعادلانه است و ما دیگر در این زمینه به هیچ وجه کوتاه نخواهیم آمد و همه موارد باید بصورت شفاف و خارج از هرگونه پنهان کاری جهت ارائه نتیجه به مردم اعلام شود و ما همیشه خواهان حقوق هر دو شهرستان بر اساس عدالت و بررسی مدارک و مستندات داده شده بوده ایم.

ما نمایندگان مردم در شوارای شهرستان هستیم و بارها در مکاتبات خود درخواست تعیین خطوط مرزی بر اساس عدالت بین بافق و بهاباد را رسما از فرماندار و معاون محترم سیاسی و دیگر مسئولین درخواست نموده ایم و همه مسئولین نیز به این موضوع اذعان داشته اند که باید در یک جلسه ای خاص با حضور مسئولین دو شهرستان این موضوع مطرح شود نه اینکه بعد از چندین درخواست و پیگیری های متعددشورای شهرستان و عدم جواب در این زمینه یک دفعه در جواب درخواست شورای بهاباد مکاتبه با مسئولین کشوری انجام شده و در متن نامه مواردی مطرح شود که اصلا قابل قبول ما نیست در صورتی که اکثریت آنومالی های منطقه چاه گز جزء خاک این شهرستان بوده و یک طرفه مورد تصمیم گیری قرار گرفته است .

در رابطه با ۲ درصد عمران وآبادانی این مصوبه اختصاص به شهرستان بافق داشته و نمیتوان به شهر دیگری تسری داد مضافا اینکه در رابطه با موضوعی که مورد مناقشه بین دو شهرستان است چگونه میتوان عواید آنومالی های آنرا به شهرستان دیگر داد و چه خوب که این موضوع مورد مداقه بیشتری قرار گیرد چرا که هنوز به واسطه شهرستان شدن بهاباد که ۳۵ روستا و مزرعه از بافق انتزاع (به شرط بازگرداندن) و بدنبال آن دهستان آسفیج بهاباد تشکیل شده است علیرغم اعتراضات گسترده اهالی این روستاها و مسئولین شهرستان و پیگری های متعدد در استان و وزارت کشور و هیئت دولت هنوز بازگرداندن آن در هاله ای از ابهام است و مشکلات روستائیان منطقه را جهت انجام خیلی از امورات اداری دوچندان نموده است که حل این موضوع خود از خواسته های دیرینه مردم منطقه بوده و همچنان بر روی زمین باقی مانده است.

در رابطه با معدن D19 نیز به همین نحو به جای حل مسئله هر از چند گاهی با وجود اطلاع همه مسئولین استانی و کشوری از حساسیت مردم شهرستان بحث واگذاری و مزایده گذاستن آن مطرح میشود چرا نباید بافق آرام باشد و هم چنان این سوال بی پاسخ می ماند چرا باید بی عدالتی مسئولین وقت در سال ۷۲ و جدا نمودن آنومالی های منطقه و کوچک نمودن محدوده مرزهای جغرافیایی شهرستان بافق و الحاق به شهرستان اردکان همچنان بدون پیگیری باقی بماند.

۲۴ نظر

 1. بافقی می‌گه:

  باز عذر وبهونه …..

 2. ناشناس می‌گه:

  وقتی نمی توانند مشکلات مردم را حل کنند ، مردم را به جان هم می اندازند . مردم شهرهای مختلف را در مقابل هم قرار می دهند . این سیاست تفرقه بینداز و حکومت کن سالهاست در حال اجرا شدن است .
  یادمان باشد ایران ، آنقدر ثروت دارد که مردمش در تمام شهرها در رفاه و آسایش زندگی کنند البته اگر باهم باشند .
  از خودمان بپرسیم برنده ی دعوای بین دو شهر چه کسانی هستند ؟
  جواب : سیاستمداران و مسئولین بی لیاقت که قادر به حل مشکلات نیستند.

 3. ناظر می‌گه:

  ما برخلاف اردکانیها حق فردی را ضایع نمی کنیم البته از حقوق قانونیمون هم نمی گذریم

 4. جوان بافقی می‌گه:

  این بار هم چشم پوشی میکنند و شما هیچ غلطی نمی توانید بکنید

 5. محمد رضا برزگری بافقی می‌گه:

  از رییس محترم شورای شهرستان و دیگر اعضا شورای شهر و شهرستان بابت تمامی پیگیریها خصوصا در زمینه تغییرات مرزی متشکریم. یقینا این موضوعات از دید مردم پنهان نخواهد بود و افکار عمومی این موضوعات را به شدت رصد می کند.

 6. فخری می‌گه:

  تاوان اجحاف اردکان در حق بهاباد را نباید بافق بپردازدواقعاً حرف منطقی و به جایی است. تا حالا هرچه اردکان جولان داده دیگه بسه. همیشه با پیگیری و شجاعت به خواسته های منطقی و به حق خواهیم رسید.

 7. حق گو می‌گه:

  آقای امیرزاده یادتان نرود که گفتبد از حقوق مردم دفاع میکنید

 8. تیز بین می‌گه:

  باید برای همیشه به همه ثابت کرد که نمیگذاریم حق شهر محروم بافق پایمال شود

 9. همراه حق می‌گه:

  سلام بر شما
  خسته نباشید
  خدا قوت.
  آقای امیرزلده از دی ۱۹ چه خبر

 10. میرزایی می‌گه:

  سلام: ایا در این ماجرا فرماندار و امام جمعه و سایر مسوولان همراهی می کنند.

 11. محمد می‌گه:

  اقای امیر زاده گیرم که چادر ملو وهمه معادن به اسم بافق باشه بافق که ازاین معادن استفاده نمیبره چه فایده ؟ لا اقل بگذارید بهابادیا که عرضه کار دارن استفاده شو ببره !!! بابا شما همین معدن چغارتو که چسبیده به بافق نتونستید نگرش دارت !! چه کارتون به چاگز ، شما ببیند سال گذشته مردم نزدیک به دو ما ه معدن تعطیل شد وقرار شد کار خانه فولاد وگندله در بافق طی سه سال بخوره وصندوق هم از سود ی معدن چیزی برنداره تا این کارخونه ها راه اندازی شودوتا صبح هم نشستد وصورتجلسه تنظیم کردت تا بیایت مردم را خر کند ولی انچه عمل شده بیش از دویست میلیارد تومنفقط در سال ۹۳ به صندوق پول داده شده ولی ده میلیارد هم در این کارخانه ها سرمایه گزاری نشده ولی شما ودیگر مسئولین جیکتان هم در نمیاد وبایک کلنگ دومیلیاردی بله قربانگوی انها شدیدولا خجالت هم حدی داره !!! چرا اینقدر بی مسئولیت هستید ؟ چرا اینقدر مردم را هالو حساب میکنید ؟ تا کی میخواهید با حرف سرمردم را شیره بمالید ؟ ای امام زمان چرا حالا دیگه ظهور نمیکنی تا این مردم بدبخت را از شر این مسئولین چسبیده به میزهای پشت بلند چرمی نجاتمان دهی ؟ ایــــــــــــــــــــــــــی خــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــدا … حالا دیگه نجاتمان بده

 12. اسماعیلی می‌گه:

  خدا لعنت کند کسانی را که بانی و باعث این اتفاقات هستند. حتما مورد لعن و نفرت ایندگان خواهند بود.

 13. رضوی خوسفی می‌گه:

  آقای محمد بهابادی کامنت شماره ۵ اینقدر توپ و تو زمین بافق ننداز. برای یکبار هم که شده بگذارید خورشید پشت ابر نماند. بنده به عنوان یک شهروند بافق دست تمامی کسانی که در تمام زمینه ها از حقوق مردم دفاع می کنند می بوسم و مسوولان در دفاع از حقوق مردم هیچ شکی به خود راه ندهند. که خداوند منان فرمود سرنوشت هیچ قومی تغییر نخواهد کرد مگر آنکه خودشان بخواهند.

 14. سید حسینی می‌گه:

  جمله ای است که امام علی (ع) در نامه معروف خودشان به مالک اشتر، از پیامبر اکرم (ص) نقل می کند، می فرماید: «فانی سمعت رسول الله (ص) یقول فی غیر موطن: لن تقدس امه حتی یؤخذ للضعیف حقه من القوی غیر متتعتع»؛ «هیچ امت و قومی به مقام قداست و تقدیس و به تعبیر ما به مقام ترقی و رفاه نمی رسد مگر آنکه قبلا این مرحله را گذرانده باشد که ضعیف در مقابل قوی بایستد و حق خود را مطالبه کند، بدون آنکه زبانش به لکنتی بیفتد.». پس آقای امیرزاده از پیگیریتان ممنون. انشاالله مولا علی یارو یاورتان باشد.

 15. رضوی خوسفی می‌گه:

  ببخشید محمد بهابادی کامنت شماره۱۱

 16. ابراهيمي خوسفي می‌گه:

  با سلام بافق چند ین ساله نتوانسته با وجود معدن چغارت کاری برای خودش بکنه حداقل بگذارید بهاباد با این معدن خودش آباد کنه ابن قدر دم از مدیر بومی زدید فقط حق حساب وحق سکوت دادند تا میزشون حفظ بشه ضمنا ۳۵ روستا اگر جز بهاباد باشه بهتره وقطعا برای روستاها بیشتر خدمت می کنند ونیازی به دلسوزی آقای امیریان نیست برای این منا طق نیست بافق یوم البدتر است

 17. عسکری بشکانی می‌گه:

  کامنت شماره ۱۶ جنابعالی قطعا خوسفی نیستی. چون نمی دانی چه خبره. برو همون شهری که هستی برای خودت فلسفه بافی کن. انشاالله با پیگیریهای متعدد مشکل حل خواهد شد.

 18. امانت می‌گه:

  سلام .
  با تلاش و کوشش باید ÷یگیری کرد تا به نتیجه رسید البته با توکل بر خدا این شورا هم توانمندی خود را خوب نشان داده است باید با حمایت و وحدت همه به نتیجه خوب که حق شهرستان است برسیم.

 19. محمدجواد می‌گه:

  کسانی که دارن بافق رو تکه تکه می کنن همینو میخوان یعنی مثل الان که افتادین به جون هم و هر کس یه سازی میزنه

 20. مطلع با انصاف می‌گه:

  اقای محمد کامنت شماره ۱۱ حرف مفته. مسوولان بایست در تمام زمینه ها پاسخگو باشند یکیش همینه.

 21. ایران می‌گه:

  تمام ایران سرای من است بافق معدن زیاد دارد و باکی ندارد منفعت معدنی در این حوزه به شهرستان همجوار ( بهاباد) برسد و مردم زحمتکش آن خطه نیز بهرهمند شوند اما درداینجاست که حتی درآمد یک معدن راهم تاکنون عادلانه به بافق ندادن آنقدر اجحاف و ظلم به این مردم کردند که اینگونه در برابر این مسائل جبهه میگیرند و شاید این ترفندی است برای ایجاد تفرقه بین بافق و بهاباد جهت انتخابات الله و اعلم

 22. ابراهيمي خوسفي می‌گه:

  عسکری این چند سال چه خبر بوده که ما ندیدیم

 23. بهاباد ی می‌گه:

  سلام به همه دوستان به نظر من اگرمسولان بافق و بهاباد در جلسات مشترک مشکل را از راه های مختلف بررسی وقانون را اجرا کنند احتیاجی به جروبحث افراد غیر مسوول وبعضا مغرض که برای برهم زدن فضای همدلی در این قسمت از استان تلاش میکنند نیست