جمعه ۵ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۶:۴۳:۱۹ قبل از ظهر

مراسم گرامیداشت ۹ اردیبهشت روز ملی شوراها در بافق برگزار شد

کد خبر: 57469
تعداد بازدیدکننده: 149
تاریخ: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۴

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ؛ فرماندار بافق در آیین تکریم از خدمات شوراهای اسلامی روستاهای بخش مرکزی که با حضور مدیر کل دفتر امور روستاهای استانداری یزد ، فرماندار ، بخشدار مرکزی ، شهردار بافق و جمعی از دهیاران و شوراهای شهر و روستا در محل سالن اجتماعات فرمانداری بافق برگزار شد با اشاره به نامگذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب گفت: سال ۹۴ به نام سال “دولت و ملت و همدلی و همزبانی” نامگذاری شد است و می‌توان گفت: شوراها بارزترین نمونه‌ی همدلی و همزبانی در جامعه هستند و این خود می‌تواند در تحقق شعار سال ۹۴ بسیار مفید و موثر باشد

“سیدمهدی طلایی مقدم” با تاکید بر ورود مردم در صحنه‌های مختلف و همفکری آنها با مسئولین اظهار داشت: با مردم بودن و در میان آنها بودن جزء ویژگی‌های اساسی و مهم شوراهاست و در واقع بدون مردم بودن و دوری از آنها، تمامی پستها و مسئولیتها را بی‌مفهوم و مسئولین را با چالشهای زیادی مواجه خواهد کرد لذا هرچه با مردم باشیم قطعاً از رای و نظر بیشتری برای حل مسائل برخوردار خواهیم شد.

وی از دهیاران و شوراهای اسلامی روستاهای بخش مرکزی خواست برای روستاها با توجه به پتانسیلها و ظرفیتهای هر روستا طرح و برنامه تدوین کنند و در حوزه قانون حرکت کنند.

طلایی مقدم در ادامه براجرای قانون مداری ، همکاری و تعامل بین دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستا ، اتمام پروژه های نمیه تمام روستاها ، مشارکت و دعوت از شرکت تعاونی دهیاری های شهرستان در طرحها و پروژه های عمرانی و راه اندازی شرکت تعاونی عمران و توسعه روستایی را مورد تاکید قرار داد و خواستار پیگیری حقوق حقه روستای خود شد.

بخشدار مرکزی بافق در ابتدای این مراسم ضمن تبریک ۹ اردیبهشت ، روز ملی شوراها گفت : شوراها از ارکان مردم سالاری بوده و از برکات نظام اسلامی می باشد .

“محمدرضا فتاحی” وجود وحدت و همدلی را از ویژگی های اساسی اعضای شورای اسلامی شهرستان بافق برشمرد و خاطر نشان کرد:بحمدالله در سایه وحدت و همدلی کارهای عمرانی ،فرهنگی و… خوبی در این شهرستان انجام گرفته و در حال انجام است.

وی در ادامه با توجه به خشکسالی های اخیر در استان و منطقه بر مدیریت آب و استفاده بهینه مصرف آب تاکید کرد و افزود : دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستاها می طلبد ضمن تاکید بر اصلاح الگوی مصرف آب از روشهای موین آبیاری در امر کشاورزی استفاده کنند.

بخشدار مرکزی بافق توسعه اشتغال پایدار درروستاها را سرلوحه کار دولت در منطقه خواند و خاطر نشان کرد: دهیاران باید ایجاد اشتغال پایدار در روستاها را با توجه به پتانسیلهای موجود در اولویت کاری خود قرار دهند.

در پایان این مراسم از دهیاران روستاهای گزستان ، شیطور و بساب ؛ اعضای شورای اسلامی روستای مبارکه ، صادق آّباد و گزستان همچنین روسای شورای اسلامی شهرستان ، شهر و بخش مرکزی بافق با اهداء لوح و هدیه تقدیر بعمل آمد.

 

IMG_6291 IMG_6297 IMG_6299 IMG_6311 IMG_6327