چهارشنبه ۳ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۲:۵۵:۱۲ بعد از ظهر

طرح مشارکت روستاییان برای ایجاد اشتغال در روستاهای استان اجرا می شود

کد خبر: 57478
تعداد بازدیدکننده: 82
تاریخ: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۴

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ؛ همزمان با نهم اردیبهشت ماه روز ملی شوراها مراسم گرامیداشت این روز با حضور مدیر کل دفتر امور روستاهای استانداری یزد ، فرماندار ، بخشدار مرکزی ، شهردار بافق و جمعی از دهیاران و شوراهای شهر و روستا در محل سالن اجتماعات فرمانداری بافق برگزار شد.

مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری یزد در این آیین ضمن گرامیداشت روز ملی شوراها گفت : شوراها نهاد مهمی برای ایجاد ارتباط میان مردم و خدمتگذاران خود هستند و در آیات قرآن و احادیث نیز به امر مشورت بسیار توصیه شده و به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی این امر در کشور شده است .

” هادی مقیمی ” در ادامه به تبیین جایگاه شورا و اهمیت شوراها در اداره امور کشور و لزوم حمایت مسئولین از نهاد مردمی شورا تاکید کرد و افزود: شوراها سعی کنند در پیشبرد اهداف خود اتحاد و همدلی را حفظ نمایند و با شور و مشورت امورات را به پیش ببرند.

وی با اشاره به اینکه شوراها حلقه واسطه بین مردم و مسئولان هستند گفت: راز موفقیت ، رفتار صادقانه ، تعامل و همدلی با مسئولان میباشد.

مقیمی از اعضای شورای اسلامی روستاهای بخش مرکزی بافق خواست تا از تعریف بودجه و پروژه های عمرانی فاقد طرح و بودن مصوبه خودداری کنند.

مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری در ادامه به جایگاه و ارزیابی دهیاران روستاها اشاره کرد و افزود : دهیار منتخب شورا است ، دهیار مدیر ارشد روستا است، در نتیجه دهیار باید تمام انرژی خود را صرف مسائل روستا و سیاستهای دولت کند.

هادی مقیمی ضمن تاکید بر تدوین برنامه ۵ ساله توسط دهیاران خاطر نشان کرد : دهیاران باید با توجه به پتانسیل و ظرفیتهای روستا و خرد جمعی نسبت به تدوین برنامه های افق ۵ ساله روستا اقدام کنند و با برنامه پیش بروند.

وی در این نشست از راه اندازی ۳۶۸زمین ورزشی با کاربری ساحلی خبر داد و گفت: این طرح برای اولین در کشور و در روستاهای سطح استان یزد انجام میشود.

مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری یزد در پایان یکی از اهداف دولت تدبیر و امید را توسعه روستاها از طریق مشارکتهای مردمی دانست و گفت : در دولت تدبیر و امید اعلام شده است که منابع خیلی خوبی را با مشارکت مردم به منظور توسعه روستایی و ایجاد اشتغال در نظر گرفته شده و این مبلغ از طریق صندوق کارآفرین مهر پرداخت می شود که این تسهیلات بستگی به فعالیت اقتصادی دارد که در روستا انجام می شود.