سه شنبه ۲ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۴۱:۲۸ بعد از ظهر

مشکلات مربوط به حوزه بهداشت و درمان شهرستان بافق بررسی و تصمیم گیری شد

کد خبر: 57539
تعداد بازدیدکننده: 447
تاریخ: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۴

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق؛ در نشستی با حضور اعضای هیئت رییسه دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد ، امام جمعه و فرماندار بافق ، رییس شورای شهر ، شهردار و جمعی از مسئولان حوزه بهداشت و درمان استان و شهرستان در محل شبکه بهداشت بافق مشکلات مربوط به این حوزه بحث و تصمیم گیری شد.

امام جمعه بافق در این نشست با اشاره به شعار امسال که با تدبیر مقام معظم رهبری بنام همدلی و همزبانی مردم و دولت نامگذاری شده است اظهارداشت: رمز موفقیت و پیشرفت در راستای حل مشکلات مردم همدلی و وحدت بین مسئولان عنوان کرد.

“حجت الاسلام سید جواد سلیمانی ” در ادامه ایجاد زیرساخت لازم در حوزه بهداشتی و درمانی آحاد مردم جامعه را یک وظیفه شرعی مسئولان عنوان کرد و اظهار داشت: مسئولان امر بهداشت و درمان در مرکز استان بویژه اعضای هیئت رییسه دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی باید نگاه و توجه ویژه ای به شهرستان های محروم استان بخصوص شهرستان بافق که داشته باشند .

فرماندار بافق نیز در این نشست ضمن تشکر و قدردانی از حضور هیئت رییسه دانشگاه علوم پزشکی یزد در شهرستان بافق اظهار داشت: خوشبختانه مسئولان شهرستان بافق در طول این چند سال همواره همراه و هم قدم با مسئولان دانشگاه علوم پزشکی در تمامی امور انجام وظیفه نمودند ودر سال های اخیر اقدامات موثری در این حوزه در شهرستان صورت گرفته است.

“سید مهدی طلایی مقدم” با تاکید بر آمادگی تمامی مسئولان شهرستان بافق در جهت همکاری با دانشگاه علوم پزشکی استان ایجاد زیرساخت های لازم از جمله تدوین قرارداد با پیمانکار پروژه ساخت بیمارستان ۹۶ تختخوابی بافق و تسریع دراجرای این طرح را خواستار شد.

“میرجلیلی” رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد با تاکید بر آمادگی لازم این نهاد در برطرف کردن موانع و مشکلات حوزه بهداشت و درمان شهرستان بافق در جهت رفع آن قول مساعدت و پیگیری داد و همچنین درپایان این نشست مبلغ ۱۰ میلیارد ریال اعتبار جهت تکمیل طرح های عمرانی و همچنین خرید تجهیزات ، بهسازی و احداث برخی از مراکز درمانی شهری و روستایی بافق به این شهرستان اختصاص داد.

گفتنی است در ابتدای جلسه رییس شبکه بهداشت بافق با ارائه گزارش عملکردی از اقدامات انجام گرفته در سال گذشته عنوان کرد: خرید تجهیزات بیمارستانی ، بهسازی مراکز بهداشتی و درمانی ، افتتاح و بهسازی خانه بهداشت برخی از روستا هاو افتتاح پایگاه اورژانس سبزدشت از جمله اقدامات شبکه بهداشت ودرمان این شهرستان در سال گذشته می باشد.

“مسعود دانشی”در ادامه به کمبود های و نیاز های این نهاد اشاره کرد و افزود: تعمیرات و تجهیز برخی از خانه بهداشت های روستایی ، کمبود نیروی انسانی و کادر درمانی از جمله پزشک عمومی و پزشک متخصص ، پرستار و همچنین کمبود تجهیزات در مانی از جمله مشکلات و کمبود های این حوزه در شهرستان بافق است.

IMG_6776 IMG_6777 IMG_6784 IMG_6792

۲ نظر

 1. نیلوفر می‌گه:

  مشکل بهداشت و درمان ما یکی دو تا نیست
  گاهی اوقات اداره بهداشت، بعضی از اماکن و مغازه ها را به علت عدم رعایت بهداشت بلمپ می کنه و … . صاحب اون مغازه و اماکن به جای آنکه بره مشکل خودشو رفع کنه ، میاد خودشو جلوی مسئولین میزنه و یا گاهی اوقات به قدری روانی است که خودسوزی میکنه.جالب هم اینه که مسئولین کارشو راه می اندازند و باز اجازه می دن بره به همون مسیر قبلی ادامه بده.
  وقعا درسته به کسی که بهداشت روانی نداره اجازه بدیم در جامعه حضور داشته باشه ؟؟مطمئنا این آدم برای افراد دیگر هم مشکل ایجاد می کنه .
  من از اداره ی بهداشت و سایر مسئولین می خوام کسانی که در مقابل قانون خودزنی یا خودسوزی می کنند را به تیمارستان بفرستید نه اینکه کار آنها را راه بیندازید تا دوباره بیان تو جامعه و برای سایر مردم مشکل ایجاد کنند.

  • جعفر می‌گه:

   جانا سخن از زبان ما می گویی
   این افراد بی قانونِ روانی وجود دارند و من هم یکی از آنها را می شناسم که به این اقدام دست زد و مسئولین در مقابل او کوتاه آمدند .الان هم مغازه اش باز است و هر کار می خواهد انجام می دهد . معتاد هم است و به انواع گوناگون به آزار و اذیت مردم می پردازد . مردم هم که می دانند او دیوانه است ، زیاد سر به سرش نمی ذارند.همین چند روز پیش بود که داشت اوباش بازی در می آورد و بدون هیچ سندی ادعا می کرد فلان چیز مال من است ، در صورتی که طرف مقابلش قانونی حرف می زد .چرا قانون در مقابل این افراد کوتاه می آید ؟مردم که نمی توانند تا ابد هیچ چیز نگویند.من هم از مسئولین می خواهم در مقابل افرادی که با خودسوزی قصد دارند قانون را به سازش وادار کنند ، بایستند و شر این افراد را از سر مردم کوتاه نمایند.