سه شنبه ۲ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۲۹:۲۵ قبل از ظهر

رئیس بومی دانشگاه پیام نور بافق جای خود را به یک رئیس غیر بومی داد

کد خبر: 57600
تعداد بازدیدکننده: 304
تاریخ: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۴

سعید عابسی روز پنجشنبه در حاشیه مراسم تکریم و معارفه روسای جدید و قدیم دانشگاه پیام نوربافق در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: دانشگاه پیام نوراستان یزد همچنین در زمینه پژوهشی حائز رتبه دهم کشور شده است.

رئیس دانشگاه پیام نور استان یزد گفت: رتبه های برتر این دانشگاه در سایه هفکری و همدلی ایجاد شده و در سایه همین تعامل ، تقویت دوره تحصیلات تکمیلی پیام نور استان یزد را پیگیری می کنیم.

وی همچنین از راه اندازی کمیته انتصابات در مرکز دانشگاه پیام نور استان یزد خبر داد و بیان کرد: اعضای این کمیته پس از بحث و تبادل نظر ، بر اساس برحی از ضروریات افراد کار آمد و متخصص را برای اداره دانشگاههای پیام نوراستان انتخاب می کنند.

عابسی ادامه داد: افرادیکه تصدی پیام نور مراکز شهرستانها را برعهده می گیرند باید دارای مدرک تحصیلی دکتری ، عضو هیات علمی و از نیروهای دانشگاه پیام نور باشند.

وی در بخش دیگری از گفت و گوی خود، تعداد دانشجویان دانشگاههای پیام نور استان یزد را ۲۲ هزار نفر اعلام کرد و افزود: ازاین تعداد ۶۵ درصد دختران و ۳۵ درصد پسران هستند.

این مسوول دانشگاهی تصریح کرد: این تعداد دانشجو در ۲۴۹ رشته و مقاطع مختلف کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری به تحصیل اشتغال دارند.

عابسی هدف از سفر به بافق را شرکت در مراسم تودیع و معارفه و دیدار با همکاران این شهرستان بیان کرد و گفت: در این مراسم ضمن قدردانی از رئیس قبلی ، آقای حیدرحسینی به عنوان رئیس جدید دانشگاه پیام نور بافق معرفی و منصوب شد.

شهر بافق با ۴۰ هزار نفر جمعیت در فاصله ۱۱۰ کیلو متری یزد قرار دارد و هم اکنون ۵۸۱ دانشجوی پسر و دختر در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشگاه پیام نور این شهرستان مشغول به تحصیل هستند.

۱۷ نظر

 1. بافقی می‌گه:

  چشم دل فرماندار و اعضای شورای شهر و امام جمعه روشن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 2. همشهری می‌گه:

  خیلی ازبافقیهانیزجاهای دیگرکشوردر راس کارند.زیادی سخت نگیریم.تبادل فرهنگ چیزخوبیست.

 3. ناشناس می‌گه:

  بازم خدا را شکر که از این طریق راستی آزمایی مسئولین و مفهوم بومی سازی و نخبه پروری را فهمیدیم.خسته نباشید!!!

 4. محمد می‌گه:

  فرماندار باید نظراتش را اعمال کنه اگر بنابر تغییر است در بافق قحط الرجال نیست.تا الان چندین رییس غیر بومی داشته پیام نور بافق که موفق نبودند.

 5. کارمند پیام نور بافق می‌گه:

  از آقای حجت عباسی بافقی که در این مدت زحمت زیادی برای توسعه کمی و کیفی دانشگاه پیام نور مرکز بافق کشیده اند صمیمانه تقدیر و تشکر می کنم و موفقیت ایشان را از درگاه خدواند متعال خواستارم.

 6. میرسلیمانی بافقی می‌گه:

  تغییرات و جابجایی مسئولین در کشور امری معمولی و رایج است ولی لازم است از جناب آقای عباسی ریاست قبلی دانشگاه که بدون هیچ تعارفی به بهترین و آرامترین شیوه دانشگاه پیام نور بافق را مدیریت وتوسعه دادند کمال تشکر و قدردانی را داشته و برای ریاست محترم جدید آرزوی موفقیت وتوصیه احترام به فرهنگ والا و جایگاه برتر بافق در حوزه دانشگاهی داشته باشیم.

 7. دانشجو می‌گه:

  کارمند محترم پیام نور
  لطفا چند نمونه از موارد توسعه کمی وکیفی ایشان را بفرمائید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 8. رضا می‌گه:

  دانشگاه پیام نور در زمان آقای عباسی نه تنها پیشرفت نداشت بلکه پس رفت داشت وحدود ۱۵ رشته در زمان ایشان حذف شد .

 9. سید محمدمیرسلیمانی بافقی می‌گه:

  برادر عزیز جناب رضا
  حذف رشته ها ارتباطی به ایشان نداشته و به علت افت ورودی های کنکور با عنایت نرخ رشد جمعیت جوان بوده که در تمامی دانشگاه های ایران به تناسب جمعیت تحت پوشش اتفاق افتاده و متاسفانه هرسال بیشتر وبیشتر خواهد شد.آنچه بنده خود شاهد بودم اینکه تعداد دانشجوی پیام نور مشهد که ۲۷۰۰۰ نفر بودند هم اکنون به ۱۶۰۰۰ نفر تقلیل یافته است!!!لذا شایسته است توانایی و زحمات دوستان بافقی را ناخواسته زیر سئوال نبریم.

 10. ناشناس می‌گه:

  آقای شماره ۷همان بهتر که غیر بومی انتخاب شود شما ثابت کردین که قدر غربیه ها رو بیشتر میدونین.

 11. شاپرک می‌گه:

  سلام
  دانشگاه پیام نور چون روسا را از بین اعضای خودش انتخاب می کنه تفاوتی بین بومی و غیربومی نیست به هرحال همه به فکر پیشرفت پیام نور هستند . حداقل غیربومی دیگه رابطه بازی نمی کنه

 12. شاپرک می‌گه:

  مگر پیام نور چندتا رشته داشته که در زمان ایشون ۱۵ تاش حذف شده؟

 13. رضا می‌گه:

  جناب آقای میرسلیمانی
  آیا کم شدن ورودی کنکوریها فقط برای بافق است پس چرا اردکان و… رشته های ارشد ودکترا گرفتند/////

 14. منتقد می‌گه:

  فکر کنم کارمند پیام نور از ان نور چشمیای رییس قبلی بوده

 15. انصاف می‌گه:

  بازم خوب شد که این خبر باعث شد اعضای فعال خانواده پیام نور قدری تبادل نظر کنند.
  (نوشدارو بعد از ……)
  از دستاندرکاران بافق فردا متشکریم.با آرزوی بهروزی

 16. حمیده می‌گه:

  با شماره ۱۴کاملااا موافقیم.من و چندتن از دوستان