دوشنبه ۵ام تیر ۱۳۹۶ ۰۶:۲۸:۴۱ قبل از ظهر

حیله ای دیگر از سوی مافیا

کد خبر: 57799
تعداد بازدیدکننده: 219
تاریخ: ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۴

33333
” جمعی به خانه مردی ساده لوح ریختند و تمام اموال و دارایی او را به غارت بردند. در عین شلوغی و غارت، مرد ساده لوح که دید چیزی برایش نگذاشته‌اند رو به دزدان کرده و گفت: حالا که تاختن و بردن است، صد تومان هم زیر آن پالان است؛ آن را هم ببرید.” این داستان قدیمی بی ربط به موضوع و مسایل بافق نیست! سنگ آهن را که در حال بردن هستند؛حالا این دی ۱۹ و چند تا معدن دیگر هم هست، آن را نیز ببرند؛ تا دست خالی نباشند!

امروزه اذهان مردم بافق درباره مسایل مختلف باز مشوش شده است! روزی نیست که یک سناریو تازه برای مردمان دارالشجاعه نوشته نشود و به طرق مختلف اجرایی نگردد! این چه بازی است که هر از گاهی بر سر این مردم می آید! تا دیروز مسئله شرکت سنگ آهن مرکزی و چوب حراج بر آن و امروز مسئله مزایده مناطق معدنی دی ۱۹ و چاه گز و این قبیل مسایل؛ گویی عده ایی در پشت پرده نشسته اند و آب در آسیاب دیگری می‌ریزند و متأسفانه برخی عناصر خودباخته محلی هم آب بیار این آسیاب شده اند تا بر وفق مراد آنها بچرخد! آنها، چنان در کار خود مهارت دارند که نه تنها عرصه را بر مردم؛ بلکه بر مسئولان نیز تنگ می کنند! تا جایی که به اهداف و مقاصد خود برسند. ” گویا باور نمی دارند روز داوری/ کاین همه قلب و دغل در کار داور می کنند ” (حافظ شیرازی)

اراده و اگاهی مردم بافق نشان داده در مقابل این همه دسایس و نیرنگ ها ایستادگی کرده و هرگز نخواهند گذشت تا منافع مردم شهر در خطر بیفتد؛ اگرچه رانت های قدرت و مافیای پلید باز حیله ی دیگر به کار خواهند بست.

اگرچه این سخن سر دراز دارد؛ اما این را هم می دانیم که مردان تدبیر و امید دست به کار هستند تا با این مفاسد برخورد کنند که قطعا اخبار آن به آگاهی مردم خواهد رسید.

۳ نظر

  1. یادگار می‌گه:

    دریا ، صبور و سنگین، می خواند و می نوشت : من خواب نیستم ، خاموش اگر نشستم ، مرداب نیستم ، روزی که برخروشم و زنجیر بگسلم ، روشن شود که آتشم و آب نیستم

  2. داود خ.ش.م می‌گه:

    سال قبل برای جلوگیری از اختصاصی سازی سنگ آهن مردم بافق اعتراض مدنی کردند . در همان روزها گفتیم اگر قرار است این اعتراض به جایی برسد ، باید از دید ملی به آن نگاه کنیم و تصور نکنیم که یک شهر به تنهایی و بدون کمک شهرهای دیگر می تواند حقش را بگیرد . بارها گفتیم که سیاست فعلی ، ایجاد اختلاف بین شهرها و اقوام ایرانی است . مثلا چادرملو برای ایجاد اختلاف بین بافق و اردکان،چاه گز برای ایجاد اختلاف بین بافق و بهاباد ، انتقال آب از اصفهان به یزد برای ایجاد اختلاف بین یزد و اصفهان،انتقال آب از کارون به اصفهان برای ایجاد اختلاف بین اصفهان و خوزستان،جوکهای قومیتی برای ایجاد اختلاف بین اقوام ایرانی و … . هیچکدام از اقوام ایران تجزیه طلب نبوده اند و اگر بخشهایی در طول تاریخ از ایران جدا شده است به واسطه ی جنگهای خارجی بوده است . امروز عده ای سعی دارند مردم بعضی از مناطق ایران را تجزیه طلب نشان دهند تا مردم سایر بخش های ایران را به سرنوشت آنها و سختی هایی که متحمل می شوند – و گاها اعتراض می کنند-بی تفاوت کنند .ایران یک کشور جعلی مثل بریتانیا نیست که ترس از تجزیه داشته باشد . پس باید همه ی شهرها و اقوام ایرانی در کنار هم برای فردایی بهتر تلاش کنند .

  3. عاشق بافق می‌گه:

    به نظر بنده حقیر این است که اتحاد کمرنگ شده اگر در اعتصاب قبلی که بسیار مسالمت آمیز بود همگی دست به دست همدیگه گذاشته بودند وپابرجا مانده بودند تا احقاق حق این گروه اندک اینچنین ظلمی درحق بافق و بافقی نمی کردند ولی افسوس چه اندک بودند دلسوزان واکثرا خود را تبرئه. می کردند در همراهی آنها واین است نتیجه اش که دودش به چشم همه وفرزندان ونسلهای بعدی خواهد رفت اگر بافقی باقی بماند

کانال بافق فردا در تلگرام
تبلیغات

dc5307bb-8ab7-46df-b3e5-6ff8517991e7


پربیننده ترین ها
تبلیغات
هوادار باشگاه سنگ آهن بافق