دوشنبه ۸ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۶:۵۹:۱۷ قبل از ظهر

آغاز عملیات احداث شبکه برق در پارک وحشی بافقی ( پارک بیشه در )

کد خبر: 5780
تعداد بازدیدکننده: 155
تاریخ: ۲۴ تیر ۱۳۹۱


رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بافق با اعلام این خبر گفت: روز گذشته عملیات احداث شبکه برق در محل پارک وحشی بافقی آغاز گردید.
محمد خسروانی با اشاره به اینکه عملیات برقرسانی به محل چاه آب نیز بطول ۲ کیلومتر انجام شده است، افزود: طرح پارک وحشی بافقی در آبان ماه سال ۹۰ به تایید کمیته فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری رسید و پس از تصویب نهایی توسط دفتر فنی استانداری، از ابتدای سال ۱۳۹۱ عملاً به مرحله اجرا درآمد.
وی تصریح کرد: برای محدوده طرح ۲۰هکتار و برای فضای سبز ۳۰ هکتار در نظر گرفته شده است که با کاشت ۳۵ گونه درخت و درختچه ای سازگار با اقلیم منطقه انجام می گیرد.
همچنین وی خاطرنشان کرد: برای محدوده طرح یک واحد تفرج متمرکز، ۵ واحد زمین بازی، نمازخانه، کتابخانه، کمپ خانوادگی و … درنظر گرفته شده است.
رئیس اداره منابع طبیعی گفت: احداث ۷ عدد سکوی نماز، خرید حق انشعاب برق، حفر یک حلقه چاه، آب رسانی به فاصله ۵/۴ کیلومتر با دبی ۵ لیتر بر ثانیه، آماده سازی و زیرسازی خیابان های اصلی داخل پارک از دیگر اقدامات انجام شده تاکنون می باشد.
خسروانی اقدامات بعدی در محل پارک را یادآور شد و افزود: احداث منبع ذخیره آب و ایجاد فضای سبز در اولویت می باشد که پس از انتقال کامل برق به مناطق انتهایی پارک و تأمین روشنایی و رمپ ورودی و خروجی قابل انجام می باشد.

وی با بیان اینکه برای اجرای این طرح ۹۰ میلیارد ریال هزینه پیش بینی شده است خاطرنشان کرد:‌ برنامه زمان بندی اجرایی طرح تهیه شده و در صورت تأمین اعتبار،‌ طرح مذکور پس از ۵ سال به مرحله بهره برداری می رسد.

۴ نظر

 1. در پناه حق حق می‌گه:

  به امید دیدن شبکه برق بزرگ شهرستان

 2. سهیل می‌گه:

  خب پس تازه شروع شده!!

 3. همشهری می‌گه:

  ۵ سال یکم مدت زیادی نیست
  فکر نکنم این همه کار داشته باشه خیلی طولانیه

 4. یکنفر آگاه می‌گه:

  سلام ضمن تشکر از آقای خسروانی از ارائه این گزارش می خواستم بگم کاش از کارهای خودشون هم یه گزارش میدادن چون تو گزارش فوق تا جایی که بنده اطلاع دارم فقط تائید طرح توسط منابع طبیعی بوده و کارهای دیگر مثل حفر چاه,زیرسازی و برق رسانی تماما توسط سنگ آهن انجام شده البته شاید به عنوان نماینده شرکت سنگ آهن گزارش دادن.