دوشنبه ۸ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۲۷:۳۳ بعد از ظهر

باید تحت هر شرایطی آب به استان یزد منتقل شود/دولت یازدهم مهمترین تصمیمات را با حمایت های مقام معظم رهبری در حوزه آب گرفته است

کد خبر: 57831
تعداد بازدیدکننده: 104
تاریخ: ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۴

معاون اول رئیس جمهوری اسلامی ایران گفت : دولت یازدهم مهمترین تصمیمات را با حمایت های مقام معظم رهبری در حوزه آب گرفته است و باید تحت هر شرایطی آب از فلات مرکزی و حوزه خلیج فارس و دریای عمان به استان یزد انتقال یابد و مطالعات کارشناسی طرح انتقال آب تا چند ماه آینده پایان خواهد یافت.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، عصر سه شنبه ۲۲ اردیبهشت ماه جلسه شورای اداری استان با حضور معاون اول رئیس جمهوری اسلامی ایران و معاونین وی، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، استاندار یزد، معاونین استاندار، مدیران کل ستادی و اجرایی استان، فرمانداران، ائمه جمعه، اعضای شورای اداری استان و نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی و فعالان اقتصادی و صنعتگران در استان در سالن شهید منتظرقائم استانداری برگزار شد.
معاون اول رئیس جمهوری اسلامی ایران در ابتدای سخنان خود ضمن گرامیداشت یاد و خاطره سومین شهیدمحراب آیت ا… صدوقی (ره) و مرحوم آیت ا… سیدروح ا… خاتمی، درگذشت والده و همشیره رئیس جمهور اسبق جمهوری اسلامی ایران را به خاندان خاتمی و صدوقی تسلیت گفت.
“اسحاق جهانگیری” با اشاره به توافقات هسته ای در سال ۹۴ بین ایران و ۶ کشور قدرتمند جهان اظهار داشت: بحث پس از تحریم را باید جدی دانست و اجازه نخواهیم داد تولید ایران یک بار دیگر زمین گیر شود و بازار ایران را به طور کامل در اختیار خارجی ها قرار نخواهیم داد.
وی ادامه داد : شرایط ایران پس از تحریم شرایطی است که هجوم شرکتهای خارجی برای کار در ایران بسیار زیاد خواهد بود و ما برای سرمایه گذاران خارجی در ایران برنامه خواهیم داشت.
جهانگیری افزود : تیم مذاکره کننده هسته ای جمهوری اسلامی ایران نشان داد که با زبان استدلال و منطق می توان با کشورهای دنیا سخن گفت و از حقوق ملت ایران دفاع کرد.
وی تأکید کرد : اگر آمریکا و کشورهای غربی تحت فشار صهیونیستها و برخی کشورهای منطقه قرار نگیرند ضمن رعایت خطوط قرمزی که رهبر معظم انقلاب ترسیم کرده اند قطعاً به توافق هسته ای دست خواهیم یافت.

تصمیم دولت تدبیر و امید برای چابک سازی دولت

معاون اول رئیس جمهوری، اصلاح نظام اداری کشور را ضروری دانست و عنوان کرد: در شرایط کنونی حدود هشتاد درصد بودجه جاری کشور صرف حقوق کارمندان دستگاههای دولتی می شود و تصمیم جدی گرفته ایم تا دولت را کوچک نماییم و تلاش می کنیم صادرات غیرنفتی و مالیات را جایگزین اقتصاد متکی به نفت کنیم.

تشکیل کارگروه برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی

“اسحاق جهانگیری” اظهار داشت : در هفته گذشته در هیأت دولت طرحی تصویب شد تا کارگروهی به ریاست استاندار هر استان برای پیگیری و رسیدگی به مشکلات واحدهای تولیدی تشکیل شود و واحدهای تولیدی که به علت سیاستهای غلط سالهای گذشته دولت موجب رکود تولید شده اند، رونق یابند.

وجود ظرفیت های و استعدادهای فراوان در استان یزد

جهانگیری استان یزد را در بسیاری از شاخصها در حوزه های مختلف سرآمد استانهای دیگر دانست و گفت: باید کار، تلاش ،سختکوشی، آینده نگری، بلندپروازی، صداقت، دیانت، امانت داری،تدین و قناعت مردم یزد الگویی برای مردم سایر استانها باشد و با برگزاری همایشها و سمینارها دانش، فناوری و تجربیات مردم یزد را به سایر استانها معرفی نماییم تا مشخص شود مردم این استان چه فعالیتهایی انجام داده اند که این استان را از نظر شاخصهای مختلف در حوزه های گوناگون در رتبه اول قرار داده اند.
وی منابع طبیعی و معادن استان یزد را نیز جزء معادن استثنایی کشور خواند و گفت: معادن سنگ آهن، فسفات، سرب و روی و موادمعدنی این استان به لحاظ ارزش و تنوع در کشور بی نظیر است.
جهانگیری در پایان سخنان خود ضمن تقدیر از سیدمحمد میرمحمدی عنوان کرد : استاندار یزد فردی باسابقه و باتجربه است که انصافاً در دورانهای مختلف و مسئولیتهای گوناگونی که داشته اند خدمات فراوان و بسیار ارزشمندی برای کشور انجام داده اند.