دوشنبه ۸ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۵:۱۷:۱۴ قبل از ظهر

جلسه بررسی مشکلات حوزه ارتباطات ، فناوری و اطلاعات شهرستان بافق برگزار شد

کد خبر: 57868
تعداد بازدیدکننده: 182
تاریخ: ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۴

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق : به منظور بررسی مشکلات حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات شهرستان بافق و ارایه راهکارهای مناسب در جهت بهبود آن، جلسه ای با حضور فرماندار بافق، مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ،مدیر عامل مخابرات استان ، سرپرست اداره کل پست استان ، مدیر امور شعب پست بانک استان و بخشدار مرکزی بافق در محل فرمانداری برگزار شد.

فرماندار بافق در این نشست ضمن تقدیر از حضور مدیران استانی و تشکر از خدمات صورت گرفته در شهرستان گفت : هزینه کردن در بخش ارتباطات و مخابرات به نوعی سرمایه گذاری و توسعه زیر ساخت در شهرستان به حساب می آید .

“سید مهدی طلایی مقدم” افزود : افزایش سطح کیفی خدمات مخابراتی به مردم و توسعه اینترنت در سطح شهرستان مورد توجه و تاکید فرمانداری قرار دارد و امیدواریم به اهداف مورد نظر برسیم.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان با اشاره به سفرهای استانی و هدف از این برنامه گفت : رصد مشکلات ارتباطی شهرستان، توسعه زیرساخت‌ها و حوزه فناوری اطلاعات، توسعه دولت الکترونیک و توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان از اهداف این سفرها می باشد

“محمد رضا وزیری” با اشاره به اینکه شهرستان بافق بیشترین فعالیت در حوزه ارتباطی را دارد ، خاطر نشان کرد: ارائه خدمات دولت الکترونیک در دفاتر پیشخوان دولت و ICT روستایی باعث شده دفاتر ICT روستایی بافق در استان حائز رتبه سوم شود.

وی ضمن تاکید بر اینکه تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار تا پایان سال ۹۴ دارای ارتباط خانگی می شوند گفت : در شهرستان بافق ۴ روستای حاجی آباد ، صدر آباد ، رضائیه و فاضلیه تا پایان سال ۹۴ به شبکه تلفن ثابت خانگی وصل خواهند شد .

وزیری از اجرای طرح USO برای ۱۳روستای شناسایی شده فاقد اینترنت پرسرعت خبر داد و افزود : در حدود ۲۰ روستای بالای ۲۰ خانوار در شهرستان بافق از وجود اینترنت پرسرعت برخوردار بوده و در حال استفاده می باشد که انشاالله تا پایان سال جاری ۱۳ روستای باقی مانده شامل طرح USO ، از نعمت اینترنت پرسرعت برخوردار خواهند شد.

مدیر عامل شرکت مخابرات استان یزد در ادامه این نشست با اشاره به اینکه سال گذشته در حدود ۲۷ میلیارد ریال بابت طرح های مخابراتی شهرستان بافق هزینه شده است ،گفت : بیش از ۱۲ میلیارد ریال بابت طرحهای مخابراتی سال ۹۳ اختصاص و در حال هزینه می باشد که بیشتر در حوزه زیر ساخت و تلفن ثابت خانگی و اینترنت همراه است.

“مهدی مقوم” ضمن تاکید بر پیگیری رفع مشکلات اینترنت همراه در شهرستان بافق گفت : یکی از اولویتهای مخابرات استان در سال جاری برای شهرستان بافق راه اندازی اینترنت ۳G برای مشترکین همراه خواهد بود.

وی در پایان در خصوص رفع مشکل تلفن ثابت خانگی برخی محلات بافق اظهار داشت: با برنامه ریزی ها صورت گرفته و انجام زیرساخت های لازم مشکل تلفن ثابت خانگی محلات فخریه و بلوار امام خمینی تا پایان شهریور سال جاری برطرف خواهد شد.

در ادامه مشکلات و کمبودهای روستاهای بخش‌ مرکزی در موضوعات تلفن ثابت، اینترنت پرسرعت، آنتن دهی تلفن همراه ، احداث و راه اندازی دکل خدماتی اپراتور رایتل، GSMروستایی،خدمات پست و پست بانک، دفاتر خدماتی پیشخوان دولت و ICT روستایی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و برای رفع مشکلات موجود تصمیم گیری شد.

IMG_7003 IMG_7010 IMG_7011 IMG_7013

۱ نظر

  1. seyed ahmad می‌گه:

    خیلی جالبه واسه بافق فردا …. بیشتر از بیست ۲۰ روزه خطهای ایرانسل بافق با اختلالهای بیش از اندازه و قطعی و خرابی روبرو هست ولی هیچ پیگیری که هیچ اطلاع رسانی و یه خبر هم منتشر نکردین ….