یکشنبه ۷ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۱:۰۸:۳۰ قبل از ظهر

شهروندان در زمان معامله املاک مراقب افراد سودجو و زمین خوران باشند

کد خبر: 57911
تعداد بازدیدکننده: 155
تاریخ: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۴

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ؛ اولین جلسه کمیته حفاظت از اراضی شهرستان بافق در سال ۹۴ با حضور فرماندار و بخشدار مرکزی بافق و سایر اعضا در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

فرماندار بافق در این نشست با تاکید بر اهمیت دقت و مراقبت شهروندان در زمان خرید و فروش املاک و اراضی خود،اظهار داشت: شهروندان در زمان معامله و خرید املاک اعم از زمین و ساختمان مدارک و اسناد قانونی را به صورت کامل بررسی نمایند متاسفانه اخیرا افرادی سودجو با سو استفاده و اعمال خلاف قانون اقدام به تصرف اراضی دولتی نموده و برخی از افراد بدون داشتن اطلاعات کافی در این زمینه اقدام به خرید این املاک کردند و در دام زمین خواران گرفتار شدند.

“سید مهدی طلایی مقدم ” در ادامه بر ضرورت برخورد قاطع با متخلفان و زمین خواران تاکید کرد و عنوان داشت: مسئولان امنیتی شهرستان باید در راستای جلوگیری از معضل اجتماعی زمین خواری که از سوی برخی از متخلفان در این زمینه صورت می گیرد با قاطعیت برخورد نمایند.

این مقام مسئول در پایان از مردم خواست از خرید هرگونه زمین که دارای شبهه و ابهام می باشد جدا خودداری نموده و قبل از انجام هرگونه معامله از مراجع زیربط از جمله ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری ،راه و شهرسازی و ثبت اسناد و املاک شهرستان نسبت به دریافت استعلام لازم اقدام نمایند و پس از آگاهی یافتن از صحت اسناد و احراز مالکیت اقدام به معامله و خرید کنند.

در ادامه این نشست اعضا ضمن ارائه گزارش عملکرد از اقدامات انجام گرفته از سوی ارگان مربوطه ، نظرات و پیشنهادات خود را در زمینه کاهش تخلفات در این بخش اعلام نمودند.

IMG_7032 IMG_7029 IMG_7027 IMG_7022

۲ نظر

 1. امیر می‌گه:

  بسیاری از کشاورزان ، برای زمین خود سندی ندارند . یعنی ۳۰ سال پیش ، قسمتی از بیابان را گرفتند و اباد کردند . مراکز زیربط باید طوری عمل کنند که حق این گروه از زمین داران تضییع نگردد.

 2. کشاورز بی زمین می‌گه:

  سلام جناب فرماندار
  وقتی یک کشاورز از سال ۱۳۶۰ تا الان حدود سی و چهار سال زمینهای کویر اطراف شهر که در آن زمان بیابان و دور از شهر و آبادی بوده را با زحمت فراوان آباد کرده است و بدلیل عدم اطلاع کافی و یا عدم همراهی مسئولین نتوانسته است جهت دریافت سند اقدام کند و درکنار زمینهایش افرادی سود جو و فرصت طلب با زد و بند و اطلاع از قانونهای ناقص اراضی زمینهای بی صاخب را با یکبار شخم زدن و کاشتن درختان چند ساله که از جاهای دیگر حمل شده بودند اقدام به دریافت سند کرده و الان خود را مالک آن میدانند چگونه می خواهید که این کشاورزان زحمتکش را یاری کنید.
  شما کافی است که پرونده زمینهای روبروی هتل نیکان حدود سیصد متر بع از بلوار انقلاب (پشت رستم آباد سابق ) را بررسی کنید و ببینید که اسنادش چگونه به نام عده ای زمینخوار صادر شده است.
  جالب اینجاست که به کشاورزان اطراف می گویند که صدور سند برای زمینهایی که سی سال برروی آن زحمت کشیده اید مشکل قانونی دارد و باید آن را اجاره کنید و شما فقط مالک درختان روی این زمینها هستید.
  یکی از کشاورزان می گفت که اینقدر از پیگیری دریافت سند های زمینم ناامید و خسته شده ام که میخواهم همه درختان خودم را ببرم و کل کشتخوانم را آتش زده و صاف و پاک تحویل دولت بدهم