پنج شنبه ۳ام فروردین ۱۳۹۶ ۰۹:۴۰:۰۹ بعد از ظهر

پروژه‌های تحقیقاتی بافق تجاری سازی می شود

کد خبر: 5799
تعداد بازدیدکننده: 124
تاریخ: ۲۴ تیر ۱۳۹۱

سرپرست دفتر تجاری‌سازی معاون علمی و فن آوری رئیس جمهور:
پروژه‌های تحقیقاتی بافق تجاری سازی می شود
سرپرست دفتر تجاری سازی و همکاری‌های دانش و صنعت رئیس جمهور گفت: به منظور حمایت از طرح‌های تحقیقاتی با اختصاص اعتبارات ویژه این طرح ها تجاری سازی می شود.
محمد جواد قاسمی امروز عصر در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بافق با اشاره به امضای تفاهم نامه همکاری پارک علم و فناوری با شرکت سنگ آهن بافق افزود: برای توسعه سطح زیر کشت نخیلات در حوزه سنگ آهن بافق تلاش می شود تا از تکنو لوژی پیشرفته بافت خرما استفاده شود.
وی با اشاره با کشت بیش از  ۳هزار اصله خرما در سال گذشته در استان خوزستان بیان داشت : برای اجرای این طرح اعتباری بالغ بر ۱۵۰ میلیون تومان تخصیص یافت که امسال این طرح با همکاری شرکت سنگ اهن در بافق با همین اعتبار قابل اجرا است .
وی همچنین با بیان این که  طرح کشت درخت زیتون در دانشگاه آزاد اسلامی بافق خاطر نشان کرد: برای توسعه این پروژه با تحقیقاتی که انجام شده در پارک علم و فناوری اقدامات مناسب انجام می شود.
قاسمی در همین راستا افزود : برای تسریع در اجرای این پروژه مقرر شد بازدیدی از کشت و صنعت فدک که در مسیر کاشان –قم در حال انجام است صورت گیرد و از تجربیات آن در بافق استفاده شود.
وی از همکاری و نگاه مثبت مدیرعامل شرکت سنگ اهن مرکزی بافق در راستای برقراری ارتباط بین صنعت و دانش تقدیر کزد.

سرپرست دفتر تجاری سازی معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از برخی شرکت ها ی فناوری مستقر در مرکز رشد بافق ،مرکز تحقیقات شیلات ،شرکت سنگ آهن و پرورش کشت و صنعت زیتون در دانشگاه آزاد بافق بازدید کرد.عبداللهی

۱ نظر

  1. سهیل می‌گه:

    چه خوب که سریع تر اجرایی بشه