سه شنبه ۹ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۸:۰۱:۲۶ قبل از ظهر

مروری بر رویدادهای بافق در سال ۹۳

کد خبر: 58051
تعداد بازدیدکننده: 92
تاریخ: ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۴

هفته نامه افق کویر در تاریخ یکشنبه، ۲۱ اردیبهشت ماه سال پیش، در تیتر یک خود، از قول «سید مهدی طلایی مقدم» فرماندار بافق، نوشت«رانت خواری ها به جد رصد می شود» فرماندار بافق در نشست خبری و در پاسخ به این پرسش که گفته می شود در جریان خصوصی شرکت سنگ آهن، افرادی از رانت های خاصی استفاده نموده و ارقام میلیاردی دریافت کرده اند گفت:« تا این لحظه دستگاههای نظارتی چیزی اعلام نکرده اند، اما این موضوع به جد رصد می شود و هر گونه تخلفی صورت گرفته باشد، رسیدگی می شود. دولت، دولت پاک دستان است.»

در این نشست از فرماندار در رابطه با مشکلات کارخانه های کاشی زمرد و آپادانای بافق هم سؤال شده که وی مشکل کارخانه کاشی زمرد را «نقدینگی» و «گاز» دانسته است. فرماندار همچنین از حل مشکلات کاشی آپادانا نام برده است« خوشبختانه کاشی آپادانا که مدیریت آن را صابری بر عهده دارد را می شناسم، وی مسئولیت کارخانه کاشی شیرکوه را عهده دار می باشد». بیشتر این نشست خبری شامل مسایل شرکت سنگ آهن، موضوع ۵/۲۸ درصد، ۲درصد حق شهرستان، واگذاری به صندق بازنشستگان می باشد. این گزارش نصف صفحه دوم این هفته نامه را به خود اختصاص داده است.

این هفته نامه گفتگویی با دکتر افشاری، رئیس بیمارستان ولیعصر(عج) بافق هم انجام داده و او هم از کمبود«خیر مردمی» نالیده است.

خبر جالب که در این شماره و از قول روابط عمومی استانداری یزد و به نقل از« سید محمدرضا سیدحسینی» معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آمده، این است که وی گفته« پروژه(طرح) احداث جاده یزد به بافق با اعتبار ۱۵۰ میلیارد ریال(۱۵ میلیارد تومان) در سال جاری(۹۳) تکمیل می گردد» وی افزوده« شرکت سنگ آهن مرکزی بافق نسبت به تأمین مصالح مورد نیاز تا سقف ۱۵۰ میلیارد ریال اقدام و اداره کل راه و شهرسازی نیز از اواخر ماه جاری(خرداد ماه ۹۳) عملیات اجرایی طرح را آغاز می کند»

اگر موضوع تکراری جاده بافق به یزد را رها کنیم و به سمت مسایل ورزشی برویم، هفته نامه افق کویر با «ابراهیم حسنی نژاد» سرپرست و ورزشکار تیم دوچرخه سواری سنگ آهن گفتگو انجام داده و او از مسئولین خواسته« مسئولین ما را باور کنند» همین مطلب را نیز دو تکواندوکار بافقی، یعنی مصطفی علیزاده( مربی تکواندو) و جلیل حاجی حسنی(از تکواندوکاران بافق) با حضور در دفتر هفته نامه افق کویر عنوان کرده اند« هر کس دلش به حال بافق و بافقی می سوزد به کمک ما بیاید»

این شماره هفته نامه افق کویر به اعتراض کارکنان شرکت سنگ آهن در جلسه مورخ ۱۹/۲/۹۳ پرداخته و گفتگویی را با محمد عباسی، سخنگوی شورای اسلامی شهر بافق آورده است. وی گفته است:« با توجه به تضمین هایی که استاندار و معاون سیاسی و نامه ای جهانگیری (معاون اول رئیس جمهور) داده شده، خوش بین هستیم و باید خواسته ها عملی شود؛ در غیر اینصورت از حمل سنگ آهن ممانعت به عمل می آید.» در این خبر آمده دکتر طالبی(معاون سیاسی و امنیتی استانداری یزد)، مهندس محمد حسن تشکری(رئیس وقت شورای اسلامی شهر بافق) تأکید نمودند، استاندار و مسئولین استان و شهرستان پیگیر بوده و نخواهند گذاشت حق و حقوق مردم پایمال شود؛ اما از این هم که بگذریم به سراغ مشکلات مسکن مهر بافق می رویم و آن هم باز نقل قول فرماندار بافق که گفته« آرزوی صبر برای ساکنان مسکن مهر دارم»
محمد حسین تشکری بافقی