شنبه ۶ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۲:۴۷:۰۸ بعد از ظهر

برگزاری اولین جلسه مشترک نماینده ولی فقیه با استاندار یزد و مجمع نمایندگان

کد خبر: 5825
تعداد بازدیدکننده: 86
تاریخ: ۲۵ تیر ۱۳۹۱

اولین جلسه مشترک نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد، استاندار و مجمع نمایندگان استان یزد برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ آیت الله ” محمد رضا ناصری ” در این جلسه که در محل دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد برگزار شد، خواستار تشکیل منظم جلسات مجمع نمایندگان در استان و تشریک مساعی در مسائل استان شد.
امام جمعه یزد این جلسات را در راستای طرح مسائل مهم استانی و کشوری و تبادل نظرات و اطلاعات و تصمیم گیری مشترک اعضاء در مباحث و موضوعات مختلف دانست.
وی در ادامه به تشریح محسنات تصمیمات مشورتی پرداخت و نتیجه آن را کار بهتر و موثرتر برای استان و جامعه قلمداد کرد.
ایجاد الفت و یکپارچگی در کارها و مصونیت در برابر توطئه های دشمنان نظام و انقلاب و برنامه ریزی برای مقابله با آن، جهاد در کارها و اتمام پروژه های نیمه تمام از دیگر نکات تاکید شده توسط آیت الله ناصری بود.
استاندار یزد نیز در این دیدار به ارائه گزارشی از اقدامات و تلاش های دولت در چند سال اخیر پرداخت.
” محمد رضا فلاح زاده” با بیان اینکه در زمینه تعلیم و تربیت اقدامات زیادی صورت گرفته است ، کسب رتبه اول کنکور در ۱۸ سال پیاپی را یادآور شد و عنایت رهبر معظم انقلاب اسلامی ( مد ظله العالی ) به این مقوله را افتخار آمیز دانست.
وی افزود: سند توسعه حوزه های آموزش، سلامت، حمل و نقل، ورزش، صادرات، کشاورزی و صنعت و معدن در شورای برنامه ریزی استان به تصویب رسیده است و برخی از این اسناد از جمله سند اشتغال، IT، تحول اداری و سلامت را به عنوان الگو به مرجع مرتبط با آن در کشور ارسال کرده ایم.
فلاح زاده تعداد پروژه های در دست اجرای استان را بیش از ۲۲۰۰ پروژه اعلام کرد و به تشریح پروژه های حوزه حمل و نقل ، آب، گاز رسانی و خصوصا خط دوم انتقال آب پرداخت.
حوزه صنعت با اعطای ۳۳۰۰ پروانه بهره برداری و صادرات با کسب رتبه هفتم کشور در خصوص صادرات غیر نفتی و رشد ۳۲ درصدی در سال گذشته از دیگر موارد اشاره شده توسط استانداریزد بود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به تلاش های صورت گرفته در خصوص مصوب شدن طرح مترو استان یزد پرداخت و از انجام مقدمات لازم برای الحاق شهر حمیدیا به شهر یزد در راستای افزایش جمعیت شهرستان یزد به بالای ۵۰۰ هزار نفر خبر داد.
این مقام مسئول همچنین با اشاره به رایزنی های صورت گرفته در سفر اخیر خود به کشور هندوستان، از تشکیل ۲ جلسه با سرمایه گذاران و یک جلسه با اتاق سرمایه گذاری خبر داد و اعلام آمادگی تعدادی از سرمایه گذاران این کشور در استان را از دستاوردهای این سفر بیان کرد.
نماینده مردم یزد و صدوق در مجلس شورای اسلامی نیز از تشکیل جلسات مجمع نمایندگان در سال جاری خبر داد و وجود نمایندگان استان در کمیسیون های مهم مجلس همچون کمیسیون برنامه و بودجه، اقتصادی، امنیت ملی و سیاست خارجی و شوراها و امور داخلی کشور را مهم و مطلوب ارزیابی کرد.
” محمد صالح جوکار ” خواستار تشکیل جلسات مجمع با مسئولان استان در راستای رشد و توسعه استان، طرح مسائل کلان استانی و همفکری برای پیشبرد امورشد.
نماینده مردم ابرکوه، بافق، بهاباد، خاتم و مهریز در مجلس شورای اسلامی نیز عدالت را یکی از مهمترین معیارها برای توسعه در استان عنوان کرد.
” دخیل عباس زارع زاده ” اشتغال و سرمایه گذاری را مهم ارزیابی کرد و انتخابات این دوره مجلس را نشان دهنده اعتقاد مردم به مقوله ارزش ها دانست.
نماینده مردم طبس در مجلس شورای اسلامی نیز خشکسالی را مسئله مهم این شهرستان مطرح کرد.
” محمد علی عبدالله زاده ” اشتغال، مشکلات جاده ای ، کمبود امکانات امداد جاده ای، تسهیلات بانکی بعضی از واحد های صنعتی شهرستان و… را از دیگر مشکلات این شهرستان بیان کرد.