دوشنبه ۱ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۲۰:۰۵ بعد از ظهر

بازدید معاون امور آمایش و توسعه منطقه ای سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور از بافق

کد خبر: 58306
تعداد بازدیدکننده: 200
تاریخ: ۰۳ خرداد ۱۳۹۴

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ؛ معاون امور آمایش و توسعه منطقه ای سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور به اتفاق فرماندار بافق از معدن چغارت ، مجتمع آهن و فولاد بافق و صنایع جوار معدنی بازدید کرد.

“علیرضا رحمت نیا” در این بازدید بر ضرورت توسعه و تکمیل صنایع جوار معدنی در نقاط کویری تاکید کرد و گفت : این موضوع از برنامه های آمایش سرزمین می باشد.

وی با تاکید بر توسعه فعالیتهای جوار معدنی و صنعتی در مناطق کویری و توجه به ارزش افزوده صنایع گفت : سیاست آمایش سرزمین و نتایج آمایش سرزمین بر این نکته تاکید دارد که به خاطر حفظ امنیت کشور در مناطق کویری و بیابانی کشور فعالیت را مستقر کنیم تا باعث جلوگیری از توسعه بیابان و کویر گرفته شود و هم اینکه جمعیت ساکن در منطقه را ثابت نگه داریم.

وی ظرفیتهای شهرستان بافق را در مورد صنایع جوار فولادی و پتروشیمی مناسب دانست و افزود : خوشبختانه بافق از مزیتهای خوبی برای توسعه صنایع فولادی و جوار معدنی برخوردار است و هم اینکه میتواند با برنامه ریزی بر روی آبهای زیرزمینی و لب شور بر توسعه صنایع پتروشیمی گام برداشت.

رحمت نیا با اشاره به اجرای طرح کیمیا شهر که در آمایش سرزمین در ۱۰ نقطه سطح کشور مورد مطالعه و بررسی است ، گفت : اگر در این منطقه بررسی ها و گزارش کارشناسی دقیق تهیه شود می شود در زمینه پتروشیمی در این شهرستان بافق می توان فعالیتهای را تعریف کرد.

معاون امور آمایش و توسعه منطقه ای سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور ضمن تاکید بر رعایت مباحث امنیت در مرکز کشور و شهرستان بافق تصریح کرد : خوشبختانه در شهرستان بافق رعایت ملاحظات امنیتی از یک توجیهی بالایی برخوردار است و این زمینه را برای استقرار صنایع بزرگ کشور در این منطقه فراهم می کند.

 IMG_7629 IMG_7633 IMG_7641 IMG_7659 IMG_7665 IMG_7668